banner441

Yargıtay şike kararını açıklıyor

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi; aralarında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 48 sanığı, "çıkar amaçlı suç örgütü kurmak", "örgüte üye olmak", "şike", "teşvik", "tehdit" ve "rüşvet vermek-almak" gibi suçlardan belli sürelerde değişe

Spor 23.12.2013, 13:31
Yargıtay şike kararını açıklıyor
İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi; aralarında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 48 sanığı, "çıkar amaçlı suç örgütü kurmak", "örgüte üye olmak", "şike", "teşvik", "tehdit" ve "rüşvet vermek-almak" gibi suçlardan belli sürelerde değişen hapis cezasına çarptırmıştı.
 
Yargıtay 5. Ceza Dairesi, temyiz incelemesi yapılması için gönderilen dosyayı düzeltmelerin yapılması ve eksiklerin giderilmesi için yeniden İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ne göndermişti. Dosyadaki eksiklikler giderildikten sonra evraklar geçen ay yeniden Yargıtay 5. Ceza Dairesi'ne gönderilmişti. Yargıtay Başkanı ise cezanın yıl sonuna doğru açıklanabileceğini Antalya'daki bir panelde ifade etmişti.
 
Edinilen bilgiye göre şu an tetkik hakim ön inceleme raporu hazırlıyor. Hakim raporu bitirince Yargıtay 5. Dairesi'ne sunacak. Yargıtay 5. Ceza Dairesi dosyayı aldıktan sonra 1 hafta içinde karar verecek. Bu sürecin 2013'ün son günlerinde veya yeni yılın ilk günlerinde bitmesi bekleniyor.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (5)
murat toygar 6 yıl önce
Şekşp Mosturoglu ve İlhan Eklşioglu hakkında hüküm kesinleşmiştir. Bunlar Fenerbahçe adına şike yapmıştır. TFF kurulları şike yi sahaya yansıtmama garabetini göstermiştir. UEFA ve CAS kararları bu deliileri dayandırılarak verilmekle beraber geri döndürülmesi mümkün değildir. Bu haberler yanıltıcıdır ve kasıtlı yapılmaktadır.
erkan çakır 6 yıl önce
spor hukuku tamamlanmış ve cas ile uefanında kararlarıyla şike kesinleşmiştir,buna rağmen kupanın verilememesi başbakanın tarafındandaır,ha eninde sonunda alacağız kupayı ama ençok zararla biz çıkmış olacağız bu süreçten.
oktay atalı 6 yıl önce
hep yazdığım gibi yine yazayım yazmazsam rahatsız oluyorum yaşasın adalet hukuk fakültesinde öce hukuk başlangıcı diye bir ders vardır hukukun üstünlüğü denir hukuğun değil diye başlar falan filan derken usul musül derken fakülte biter ve hukukçu zaten o zaman öğrenir bir çok şeyi suçluların alkışlarla tahliyesini utanmadan arlanmadan gülen insanları amasıkışınca adliyeye svcıy yalvarırcasına baktıklarını şike davasıyla nemi alakası var beyler şekip Mosturoğlu itirafçıdır bunu herkes biliyor boyalı basın hariç
ahmet şahin 6 yıl önce
Şike yapılalı 2,5 yıl oldu. Kaldı ki FFF yargı kararı da beni ilgilendirmiyor dedi. Geciken adalet adalet değildir. Şahsen yargı karar verse de yürütmeye hiç güvenmiyorum. Evet Trabzonspor 10 yıl da 6 defa şampiyon oldu ama o yıllar her şey delikenlıca yapılıyordu bu ülkede. Şimdi her şey menfaatspor olmuştur.
adil türk 6 yıl önce
Bakalım nekadar un yapmış.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@