banner491

Türkiye'ye büyük terbiyesizlik! Mikrofon yerine tuvalet fırçası uzattılar

İzlanda'ya giden Milli Takıma resmen işkence edildi. Önce havalimanında saatlerce bekletildikten sonra bir de mikrofon yerine tuvalet fırçası uzattılar

Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın İzlanda girişinde yaşadığı sıkıntı hakkında konuşan Emre Belözoğlu'na, tuvalet fırçası uzattılar. Yaşanan bu olayların ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu konu ile ilgili 'Gereğini yapacağımızdan milletimizin şüphesi olmasın' paylaşımında bulundu.

Türkiye A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu dördüncü maçında salı günü deplasmanda İzlanda ile karşılaşacak.

Bu zorlu mücadele öncesi dün öğle saatlerinde Konya’dan İzlanda’ya hareket eden milliler, uzun bir yolculuğun ardından Keflavik Havalimanı’na indi. Ancak burada İzlandalı yetkililer, Milli Takım kafilesini prosedürleri de bahane göstererek havaalanında saatlerce bekletti.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Emre Belözoğlu, bu esnada büyük bir saygısızlıkla karşılaştı. Açıklamasında İzlanda’da yaşananlara tepki gösteren Emre Belözoğlu “İndiğimizden itibaren içeride gereksiz bir arama yapıldı. Gerildik. Bizim ülkemizin misafirperverliğine kurban olsunlar. Millilerimiz, Reykjavik Havalimanı’nda İzlanda polisi tarafından didik didik arandı” ifadelerini kullandı. Emre Belözoğlu, muhabirlere açıklama yaparken bir İzlandalı, milli futbolcuya tuvalet fırçası uzattı.

Bakan Çavuşoğlu: “Gereği yapılacak!”

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan, İzlanda’da A Milli Takıma yönetik yapılan saygısızlığa ilişkin açıklama geldi.

Bakan Çavuşoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Milli Takımımızın İzlanda havaalanında maruz kaldığı muamele diplomatik teamüller bakımından da insani bakımdan da kabul edilemez. Gereğini yapacağımızdan milletimizin şüphesi olmasın.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 08:34

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ercan
ercan - 6 ay Önce

Trabzondan konyaya milli maça giderek seyretme zevkini yaşadım. Seremonide Fransa Milli marşına ıslıklanması da kabul edilemez bir şey ancak seyircimiz arasında maalesef bu tür kişilikler var. Fransa ve batıyı pek çok yönden sevmem ama bir uluslararası organizasyonda bunu yapmak saygısızlıktır. Sana orada yapsalar delirirsin ama sen bunu ona yapıyorsun.Olmaz. İzlanda da yapılan ayrı bir densizlik ve bunu da sık yapar bu gavurlar.

lazzz
lazzz - 6 ay Önce

InsAllah yarin 90 dakika sonunda fırça değilde fırça sapı uzatan biz olacağız

bordo mavı
bordo mavı - 6 ay Önce

emreye müstahaktır diyen zihniyeti kınıyorum ya nasıl bir dşünce bu o hareket emreye değil ay yıldıza yapılmıştır bu kadar basit olmayalım lütfen ..

Semih Atik
Semih Atik - 6 ay Önce

Emre ye müstahaktır.

Metin
Metin @Semih Atik - 6 ay Önce

Sen galiba Türk degilsin

ÇAĞRIBEKAR
ÇAĞRIBEKAR - 6 ay Önce

ONUN BUNUN İNSANLARI...
YAPILMASI GEREKEN NETTİR.
İSTANBUL A İNDİKLERİNDE DONLARINA KADAR SOYACAKSIN VE HEM ORADA HEM BURADA SAHADA DA ÇAKACAKSIN.!!!
SONRA TUVALET FIRÇASINI NE YAPARSA YAPSIN..

Biz
Biz - 6 ay Önce

Lan İrlandalı Bizim Dünya lideri Reisimizin olduğunu nasıl bilmezsiniz?Size bir heeeet ceker gerisini siz düşünün.

Mücahid
Mücahid @Biz - 6 ay Önce

Erdoğan kabusunuz olmuş herşeyde olayı oraya çekiyorsunuz

tsat
tsat - 6 ay Önce

Mesele sen yaptın ben yaptım meselesi değil.Bunun sonu yok.Yapan kimse insanlığından utansın.Sonuçta bir spor müsabakası.


banner441

banner472