Türkiye'de maçlar şifresiz izlenebilecek mi? Almanya ve Portekiz örnek gözterildi!

Türkiye'de alınan Koronavirüs tedbirleri nedeniyle maçlar seyircisiz oynanacak. Peki maçları yayınlanan Beinsports şifresiz izlenebilecek mi?

Spor 12.03.2020, 21:51
Türkiye'de maçlar şifresiz izlenebilecek mi? Almanya ve Portekiz örnek gözterildi!

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsünün ardından birçok ligde maçlar ertelenirken, son olarak Türkiye'deki spor müsabakalarının nisan ayı sonuna kadar seyircisiz olarak oynanacağı açıklandı. Portekiz'de Sport TV, Bundesliga Sky Germany, corona virüsü salgını nedeniyle 3 hafta boyunca maçların şifresiz yayınlanacağını açıklarken gözler Süper Lig yayıncısı beIN Sports'a çevrildi.

Tüm dünyada etkisini gösteren corona virüsü salgını nedeniyle, İspanya La Liga ve İspanya 2. Ligi, en az 2 hafta süreyle, İtalya Serie A ve İtalya’daki tüm alt lig müsabakaları Nisan’a kadar, Japonya, İsviçre, Danimarka, Slovakya, Çin ve Güney Kore ligleri, Hollanda 1'inci Ligi (Eredivisie) ve 2'nci Ligi'ndeki (Eerste Divisie) 31 Mart'a kadar, ertelenirken, Ukrayna Ligi, 3 Nisan'a kadar, Fransa Ligue 1’deki tüm karşılaşmalar, Almanya Bundesliga ve Almanya’daki tüm lig müsabakaları ve Portekiz, Yunanistan, Romanya, Bulgaristan, Polonya, Çek Cumhuriyeti ile Paraguay ligleri seyircisiz oynanacak.

Bu gelişmelerin ardından Portekiz'de ligin yayıncısı Sport TV 2 hafta, Bundesliga yayıncısı Sky Germany ise corona virüsü salgını nedeniyle 3 hafta boyunca maçların şifresiz yayınlanacağını açıkladılar.

Sport TV, kararın gerekçesini ise, şu açıklama ile belirtti: "İnsanların evlerinde, karantina altında, aileleriyle birlikte içeriklere rahatça ulaşmasını sağlamak için böyle bir karar aldık." 

beIN SPORTS şifresiz izlenecek mi?

Avrupa'da bu gelişmeler yaşanırken Türkiye'de de alınan karar sonrası gözler yayıncı kuruluşa çevrildi. Sosyal medya üzerinden yayıncı kuruluşa yapılan çağrılarda insanların dışarı çıkmayıp maçları evinde izlemesi için karşılaşmaların şifresiz yayınlanması gerektiği belirtilerek, Sport TV ve Sky Germany'nin tavırları örnek gösterildi.

beIN SPORTS Yönetimi'nin vereceği karar merakla beklenirken, yayıncı kuruluşun takınacağı tavır merak konusu. Ancak beIN SPORTS maçları şifresiz yayınlama kararı alsa dahi, sadece evinde dekoder bulunan futbolseverler bu imkandan yararlanabilecek. Dekoder sahibi olmayan sporseverler maçları şifresiz dahi olsa izleme imkanı bulamayacak.

Futbolda Süper Lig'in 32'nci haftasında kadar, TFF 1'inci Lig'de ise 34'üncü haftaya kadar maçlar seyiricisiz olarak oynanacak.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (11)
emre 2 yıl önce
beinsports tan açıklama ölüm Allahın emri maçlara %50 zam
RFTKS 61 2 yıl önce
Bireyleri geçtim peki ya ticariler ? onlara büyük haksızlık olur.
yorumcu 2 yıl önce
Bu memlekette ortami firsat bilip 3 liralik makarnayi 10 liraya satiyorlar.Maclari neden sifresiz versinler?
İ. B61 2 yıl önce
Beinsport şifresiz vermeyi kabul ederse maçları trt verir herkes izler
8161 2 yıl önce
Şifresiz olursa Türksat da herkez izler,,
kadim güçlü 2 yıl önce
Peki para verip izleyenler enayi mi?
kadim güçlü 2 yıl önce
Bunu söylerken hiciv yapmak istemiştim bu arada. Toplu yerlerden uzak durmak adına, maçları lokallerde kahvehanelerde izlemeyip risk oluşturmamak adına böyle bir davranışın, sağlığın her şeyden önemli olduğu vurgusuyla insanlar arasında hoşgörü ile karşılanacağını tahmin ediyorum.
Ali KIRKBİR 2 yıl önce
Bu bend spor kanalı kadar hırsız bi kuruluş yok.bunların işleri güçleri insanları kandırıp paralarını çalmak.asla bunlara güven olmaz.menfaatsiz çıkarsız bişey asla yapmaz
deniz 2 yıl önce
merak etmeyin umutlanmayın decoderi olmayan zaten izleyemez bence olmaması lazım biz ödeyelim ayda 100 tl diğerleri bedava seyretsin
Hayrullah 2 yıl önce
Dünyadaki futbolla alınan kararları görüp okuyup gereğini acilen yerine getirmek için maçlar şifresiz tsyinlanmalidir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@