TS deplasmanda neden kaybediyor?

Mustafa Akçay, dış sahada alınan kötü sonuçlar için, “Buna fobi demek doğru olmaz. Puan kaybettiğimiz maçlarda kırılma anlarını inceleyelim. Uzağa gitmeye de gerek yok. Galatasaray maçında biz kaçırdık, hemen ardından kalemizde golü gördük” ifadelerini ku

TS deplasmanda neden kaybediyor?

Mustafa Akçay, dış sahada alınan kötü sonuçlar için, “Buna fobi demek doğru olmaz. Puan kaybettiğimiz maçlarda kırılma anlarını inceleyelim. Uzağa gitmeye de gerek yok. Galatasaray maçında biz kaçırdık, hemen ardından kalemizde golü gördük” ifadelerini kullandı.

Bordo-Mavililer’in teknik patronu, ligdeki kötü dış saha karnesiyle ilgili olarak yakın çevresine dert yandı. Mustafa Akçay’ın, deplasmandaki kötü tablo için, “Buna fobi ya da çekingenlik demek doğru olmaz. Bunu şöyle tanımlamak daha doğru; deplasmanda konsantrasyon problemi yaşıyoruz. Kaybettiğimiz puanlara baktığımızda kırılma anlarına odaklanıyor iş aslında. Daha gerilere gitmeye gerek yok, Galatasaray mücadelesi bile böyle oldu. Biz yakaladığımız golü atsak oyun bambaşka yere gidecek, olmuyor, dönüşte gol yiyoruz” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

‘Çalışarak aşacağız’

Mustafa Akçay, yaşanan sıkıntıları çözmek için ellerinden geleni yapacaklarını da belirtti. Akçay, “Yaşanan sorunları tabi ki çalışarak, konuşarak aşmaya çalışacağız. Fakat yorulan oyuncu sayısı yüksek bir takımız. Baktığınız zaman alternatifi az oyunculardan dolayı bazı arkadaşlarımızı çok oynatmak zorunda kaldık. Sistemsel, yani teknik kadro olarak ceza alanı etkinliklerimizi artırmamız gerektiği kesin” dediği kaydedildi.

‘Hayal kurmuyoruz’

Başarılı teknik adam, son olarak transferle ilgili açıklamalarda bulundu. Mustafa Akçay, kulübün içinde bulunduğu ekonomik şartların farkında olduklarını söyleyerek, “Bu nedenle transfer beklentimizi en alt düzeyde tutuyoruz. Hayal kurmadan önümüze bakmamız lazım. Bu yapıyı geliştirmenin yollarını arayacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Tabakoğlu
Ahmet Tabakoğlu - 6 yıl Önce

Güldüm. Bence konsantre olamayan MRA!dır. OYnatmaya çalıştığı oyun planıyla başarılı olmak hayal zaten. Kendi sahamızda iyi sonuçlar alıyoruz da çok iyi oynadığımız için mi? Onur'u 70bin golü engelleyip sayesinde kazandığımız maçları çıkarırsak deplasman fobisi dediğiniz şeyin aynısı evimizde de var. Erciyes maçını hatırlayın adamların kadrosu bizden iyi mi kesinlikle değil ama oynadıkları sistem daha iyi. Bizim MRA aynı taktiği sürdürürse Juventus'dan 20 yer 0 gol atarız!

DRACOOL
DRACOOL - 6 yıl Önce

utanma arlanma yok dimi sende,diyemiyorsun ki torpil yapıp mustafa yumluyu oynatıyorm,aykutu oynatıyorum,zekiye forma veriyorum,takımı korkak oynatıyorum çünkü korkağım,sonra her maç önce si ve sonra sı abuk sabuk açıklamalar yapıyorsun

SIRADAKİ HABER

banner513