Transferi mahkemelik oluyor

Barcelona'da, yönetime muhalifliğiyle bilinen kulüp üyelerinden Jordi Cases, Neymar'ın transferinde kulübün 40 milyon avroluk zarara uğratıldığını savunarak suç duyurusunda bulundu. 40 milyon avronun gereksiz yere ödendiğini iddia eden Cases, yaptığı yazı

Transferi mahkemelik oluyor

Barcelona'da, yönetime muhalifliğiyle bilinen kulüp üyelerinden Jordi Cases, Neymar'ın transferinde kulübün 40 milyon avroluk zarara uğratıldığını savunarak suç duyurusunda bulundu. 40 milyon avronun gereksiz yere ödendiğini iddia eden Cases, yaptığı yazılı açıklamada, "40 milyon avro gibi bir miktarın neden ödendiği hiçbir şekilde saklanamaz. Kulüp üyesi ve kulübümüzün sponsor ortağı olarak bu 40 milyon avronun hangi şartlarda çıktığını bilmek hakkımızdır" ifadelerini kullandı.

Suçlamaları inceleyecek ünlü İspanyol yargıç Pablo Ruz, dava açılıp açılmayacağına karar verecek.

BARÇA AÇIKLAMA YAPMADI

Barcelona kulübü, konuyla ilgili herhangi resmi açıklama yapmadı. Ancak İspanyol resmi haber ajansı EFE, Barcelona Kulübü kaynaklarına dayandırarak verdiği haberde, söz konusu olaydan dolayı yöneticilerin, "Barcelona kulübünün imajına ve inandırıcılığına etki etmesinden çekindiklerini" bildirdi.

40 MİLYON AVRO, NEYMAR'A VERİLDİ

Yaz transfer döneminin önemli isimlerinden Brezilyalı Neymar'ın Barcelona'ya gelişi, mahkemelik duruma geldi. Katalan kulübü, 57,1 milyon avro karşılığında kadrosuna kattığı Neymar için 17,1 milyon avroyu futbolcunun haklarına sahip olan kurumlara, 40 milyon avroyu da Brezilyalı futbolcunun ve babasının sahibi olduğu Neymar&Neymar (N&N) adlı şirkete vermişti.

Barcelona Başkanı Rosell, ekim ayında kulübün genel kurul toplantısında da gündeme gelen konuyla ilgili Neymar'ın transfer müzakerelerini yürütme hakkının, N&N şirketinde olduğu için bu ödemenin yapıldığını söylemişti.

DIS, KONUYU FIFA'YA TAŞIYACAĞINI İDDİA ETMİŞTİ

Öte yandan Neymar'ın Santos forması giydiği dönemde genç oyuncunun hisselerinin bir kısmını elinde bulunduran DIS adlı şirketin başkan yardımcısı Roberto Moreno da transferde paylarını alamadıklarını iddia etmiş ve Neymar Barcelona'ya imza atmadan 1 yıl önce 21 yaşındaki oyuncu için 10 milyon Euro ödenmesinin suç olduğunun belirterek konuyu FIFA'ya taşıyacağını iddia etmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner513