alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

"Trabzonspor'u bir tek cumhurbaşkanı aramadı"

Eskişehirspor Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu'nda yönetime yine aday çıkmadı. Divan kurulu, Trabzonspor'a dosyanın kapanması için bir teklif daha yapıldığını açıkladı.

Spor 29.06.2021, 08:22 29.06.2021, 15:26

Eskişehirspor'da yönetim krizi devam ediyor. 11 Haziran'da gerçekleştirilen Olağanüstü Seçimli Genel Kurul, başkanlığa aday çıkmaması nedeniyle ertelenmişti. Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde düzenlenen olağanüstü kongrede yine yönetim kurulu adayı çıkmadı. Divan Kurulu'nun transfer tahtasını açması için 4'ü FIFA'da olmak üzere 27 dosyayı kapatması gerekirken, Divan Kurulu Başkanı Ali Çelikoğlu ve kurul üyesi Fatih Baturaygil konu hakkında açıklamalarda bulundu. Divan Kurulu Başkanı Çelikoğlu, kapatılması gereken dosyaların içerisinde en kritik olanının Trabzonspor dosyası olduğunu ve bordo-mavili camianın Eskişehirspor’a karşı tavır aldığını iddia etti.

"Trabzonspor taraftar kitlesinde handikaplı duruşumuz var”
Eskişehirspor’u şike yapmakla suçlayan Trabzonspor’da taraftar kitlesinin kulübe karşı olumsuz tavır aldığına değinen Çelikoğlu, “Kesinlikle bir şike olayına karışmadık. Trabzonspor uzun yıllar şampiyon olduktan sonra daha olmamış bir takım. O yıl şampiyonluğa belki yakındı. Bizi hiçbir takım ilgilendirmez. Kim şampiyon olursa olsun, kim küme düşerse düşsün biz sporumuzu kendimize yakışan şekilde yapan bir takım olduk. Maalesef bize kötü bir yafta takınıldı. Hem tahkim kurulundan hem hakimlerden aklandık ama Trabzonspor taraftar kitlesinde böyle bir handikaplı duruşumuz var. İnşallah süper ligde oluruz ve onlarla tekrar karşılaşırız. Bizim durumumuzu daha iyi anlarlar. Taraftarı karşılarına almamak için bize direnç gösteriyorlar” diye konuştu.

Divan Kurulu Üyesi Fatih Baturaygil: "Trabzonspor’u cumhurbaşkanımız hariç herkes aradı”
Kongrede söz alan Divan Kurulu Üyesi Fatih Baturaygil, Trabzsonspor’la çok sayıda görüşme gerçekleştiğinin ve kulübe yeni bir teklif götürdüklerinin altını çizerek, "Bize en sıkıntı çıkartan nokta, Trabzonspor oldu. Trabzonspor halkı bizi şampiyon olamamalarının sebebi olarak görüyor. İnanın Trabzonspor’u cumhurbaşkanımız hariç herkes aradı. Bakan seviyesinde dahi arandı ama Trabzon halkı ve yönetiminin bize çok büyük bir tavrı var. Onların bakış açısına baktığımız zaman, ‘bizi şampiyon yapmadılar’ diye düşünüyorlar. 90. dakikada Batuhan’ın kafası girseydi, şampiyon siz olacaktınız. Trabzonspor bize problem çıkartıyor ama yine de umutsuz değiliz. Bir teklif daha yaptık. Bir futbolcu ve bir miktar elimizden geleni yapalım ve siz bizim önümüzü açın dedik" şeklinde konuştu.


Yorumlar (5)
Salih 6107 6 ay önce
Sayın Çelikoğlu'na şunu söylemek zorundayım. "biz şike yapmadık" sakın demeyin. Eğer böyle derseniz bizi aptal yerine koyarsınız ki bizim aptal olmadığımızı çok iyi biliyorsunuz.
Bu şike olayından şahsen sizin sorumlu olduğunuzu sanmıyorum. Bu yüzden şöyle konuşmanızı tavsiye ederim. "Trabzonspor camiasından özür diliyoruz. Doğrudur, zamanın kulübümüz Teknik Direktörü Bülent Uygun, yardımcısı Ümit Karan gibi hocalar bilgimiz dışında bir halt yemiş oldukları anlaşılmaktadır. Fakat bunda Eskişehirspor gibi güzide camianın bir kusuru yoktur. nitekim şike olayına karıştıkları anlaşılan kişiler kulübümüzden kovulmuşlardır. Trabzonspor Camiasından özür diliyoruz." söyle ondan sonra ne isteyecekseniz isteyin, teklifiniz gündeme alınır.
Bir tek Cumhurbaşkanının aramadığı konusuna gelince: Aramaya yüzü yoktur da ondan aramamıştır. O değil midir "Şike yapılmıştır ama sahaya yansımamıştır" diyen.
Kadir Erken 6 ay önce
Eskişehirspor, 2010-2011 Yılında şike yapmıştır. Fenerbahçe'ye maçını satmış, Trabzonspor maçında da teşvik almıştır. Bülent Uygun, Sezer Öztürk, Ümit Karan, Alper Potuk şike yaptılar. Bunlar bilinenler 2 tane daha oyuncu var bu şebekede olan..Toplamda sahada 5 oyuncu satılmıştı..
Bordo 6 ay önce
TS un aklıyla dalga geçmeyin ,2010 11 başta sezer olmak üzere olağanüstü mücadele ile ts a karşı oyun oynayıp sonra şikefb ye transferi oldu , komple teşvik şikesi yaptı eskişehir sonra kümeyi boyladı, kesinlikle ts tarartarı unutmaz nedemişler kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz.
kenan 6 ay önce
daha dün gibi aklımda noldu izin sezerinize kendini parçaladı durdu fener aldı sözünde durdu sonra yolladı ezer yok oldu gitti fener maçınd a sahada alındı antröner trafından onuda unutmadık bülent sanmasın unutuldu
Barut 6 ay önce
Başkan imza vermeyin bunlara sakın sürünsünler şike içinde olurken iyiydi şimdi imza verin önümüzü açınmış ne demişler keser döner sap döner hesap döner şimdi sıra bizde imza veren bunlara net Trabzonsporlu değildir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@