Trabzon'un yüzme havuzu tadilatta

Trabzon Mehmet Akif Ersoy kapalı yüzme havuzu tadilata alındı.

Spor 03.03.2017, 11:43 03.03.2017, 17:29
Trabzon'un yüzme havuzu tadilatta

Haber61 / Haber Merkezi

Trabzon Mehmet Akif Ersoy kapalı yüzme havuzunda tadilat başlıyor.


2011 EYOF oyunları için inşa edilen ve açılır kapanır atlama kulesi ile Türkiye’de ilk olan Mehmet Akif Ersoy kapalı yüzme havuzunda tadilat işlemi başlıyor. Havuzun kuzey yönünde bulunan yan bölümü ve çatısındaki  alüminyum kompozitler denizden esen sert rüzgarlar nedeniyle yerinden söküldü.

Trabzon Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Birdal Öztürk duruma el koydu. Müdür Öztürk KTÜ ‘deki bilim adamlarına havuzu inceleterek bir rapor hazırladı. Raporu Gençlik Spor Bakanlığı'na gönderen Öztürk tamirat için gereken parayı da bütçeye koydurdu.

20 Martta ihalesi yapalacak olan Mehmet Akif Ersoy kapalı yüzme havuzunda birbirine geçme olarak yapılan kompozitleri biu kez dört vidayla tutturulacak.

Emniyet tedbiri olarak havuzu kapatılırken 20 Mart'taki ihalenin ardından yüzme havuzu  2 yada 3 ay kadar kapalı kalacak.  


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
murat başkan 4 yıl önce
bu havuz yapılırkende hani diyoruym ktü olsaydı bilim adamlarına sorulsaydı,şimdi bu havuzu yapan firma kesin yine ihaleyi alır.... akyazı tünelleri gibi olur bir taş iki kuş :))
Abartu 4 yıl önce
Yazık çok yazık havuza bel rahatsızlığım nedeniyle aboneydim ve sürekli gidiyordum hem belimdeki ağrılar geçti hemde kilo verdim ve sağlığım yerine geldi. Ama her seferinde yağmurlu havalarda havuzun içine yağmur yağıyordu. Rüzgar lı havalarda havun içersine aşırı derecede rüzgar giriyordu yetkililere defalarca söylememize rağmen önlem alınmadı ve sonunda havuz yıkıldı. Soyunma odalarındaki dolaplar hep arızalıydı sağlam dolap bulmak için en az 10 dolap bakmak gerekirdi.Temizlik desen oda yoktu.Trabzon TOM merkezi olimpiyatlara sporcu yetiştireceğiz nasıl yetiştireceğiz büyklerimize sormak lazım malum enson erzurumdaki başarılarımız ortada maalesef yönetim de sıkıntılar var zamanında gerekli önlemler alınmadı.

Lütfen kaynak gösterinizhttps://www.haber61.net/spor/trabzon-un-yuzme-havuzu-tadilatta-h287124.html

HABER 61
Mustafa 4 yıl önce
Havuzu bilim adamı yapsa ne olacak önemli olan yapıldıktan sonra o eseri işlete bilmek onu yönete bilmek bizim sorunumuz bu
Musty 4 yıl önce
Havuz uc aydan fazla oldu kapanali bi rapor bu kadar surduyse tamir ne kadar surer Allah bilir vah vaaah

Gelişmelerden Haberdar Olun

@