TFF'den Avrupa Süper Ligi projesine tepki

TFF'den yapılan açıklamada "Bu anlamsız teşebbüsü kabul edilemez buluyoruz" ifadelerine yer verildi.

Spor 19.04.2021, 16:20
TFF'den Avrupa Süper Ligi projesine tepki

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Avrupa'da bazı kulüpler tarafından "Avrupa Süper Ligi" adıyla oluşturulan projeye tepki gösterdi.

TFF'nin internet sitesinden "Avrupa Süper Ligi girişimi asla kabul edilemez" başlığıyla yayımlanan açıklamada, "Bazı Avrupa kulüpleri tarafından oluşturulduğu ilan edilen Avrupa Süper Ligi projesi ile ilgili gelişmeleri büyük bir endişe ile takip etmekteyiz. Dünya futbolunun geleceğini bütünüyle tehlikeye atacak bu anlamsız teşebbüsü kabul edilemez buluyoruz." denildi.

TFF'nin, futbolun çatı kurumları FIFA ve UEFA başta olmak üzere tüm paydaşlar ve bu spora gönülden bağlı futbol ailesinin her ferdinin yanında olduğu vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bu kapsamda, UEFA Başkanı Aleksander Ceferin ve Yönetim Kurulu’na inanıyoruz, alacakları kararı sonuna kadar destekliyoruz. Önemli olan, zor zamanlardan geçtiğimiz bu süreçte, bu oyunun geleceği için bireysel değil birlik beraberlik içerisinde hareket etmek ve bu yönde kararlar almaktır. Futbolun geleceği adına, söz konusu oluşumda yer alan kulüpleri, başlattıkları bu ayrılıkçı eylemden bir an önce vazgeçmeye davet ediyoruz. Yalnızca kendi çıkarlarını düşünen bu harekete haklı bir tepki gösteren Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfına sergiledikleri bu duruş için Türk futbolu adına teşekkür ediyoruz."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (14)
Şimşek 5 ay önce
TFF bizde seni kabul edilmez bir kurum olarak görüyoruz
Deli Yürek 5 ay önce
Bunlar hep sizin yüzünden oluyor şikeci TFF.. 2010-11 dan sonraki gibi Milli Takımı nasıl cezalandırdılar, sıra Ligimize geldi. Türkiye futbolunun içine tam etmeden artık bırakın Türkiye’nin yakasını...
222 5 ay önce
teklifim anadolu ligi kurulmasıdır şikeciler filan gelemez
halil bilgin 5 ay önce
Hangi anadolu kulübü... ŞİKECİLERİN YARDAKÇILARI MI...
usta 5 ay önce
bunuda kabul etmez beyefendiler.
tahsin 5 ay önce
ben destekliyorum, türkiyede de süper lig yönetimi federasyondan ayrılmalıdır, belki o zaman türkiyede futbol cincon ve fenerbostan taraftarlarını mutlu etmekten başka bir işe yarar.. süper lig federasyondan kurtulursa belki siyasetçilerin keyfine keder olarak başakşehir şampiyon yapılmaz
nihat 5 ay önce
Ah birde Türkiyeden fener i alsalardi nasilda desteklerdiniz.
Hasan 5 ay önce
TFF komik olma. Özerkliğin bilen yok atanmışsın. Elit kulüpler şikeli ,şaibeli çöp lig ve kulüpleri arasında görmek istemiyor.
halil bilgin 5 ay önce
ŞİKEBAHÇE FEDERASYONU KONUŞTU...
Mantıklı 5 ay önce
Oluşturun, oluşturun sürekli saçma sapan Ligler oluşturun. Futbolun Anasını ağlattınız !! Hergün maç !! Seyir ve Reyting zevki kalmadı !!! Eskiden ayda bir maç izlerdik, nede sarardı beee !!!Ya şimdi? İnsan bakmak istemiyor. Hergün Şeftali yenmiyor.
cemal kirman 5 ay önce
inşAllah bir an önce kurulur çok hakkımızı yediniz çok trabzon halkı ve Allahım afetmeyecek sizi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@