banner556

TFF Başkanı Özdemir, Zokora'ya yapılan ırkçılığı unuttu

Tüm dünya PSG Başakşehir maçında yaşanan skandal olayı konuşurken TFF Başkanı Özdemir de açıklamada bulundu

Spor 09.12.2020, 11:07

Şampiyonlar Ligi'nde oynanan PSG Başakşehir maçı, 4. hakemin Başakşehir yardımcı antrenörü Pierre Webo'ya ırkçı ifadeler kullanmasının ardından takımların sahadan çekilmesiyle ertelendi.

Dünya çapında yankı uyandıran olaya Türkiye'den de sert tepkiler gösterildi. Trabzonspor da yaşanan kabul edilemez olayı kınadı.

TFF BAŞKANI ZOKORA'YI UNUTTU

Olayı televizyonda değerlendiren TFF Başkanı Nihat Özdemir ise bugüne kadar Türkiye'de ırkçılık yaşanmadığını söyledi.

Ancak Özdemir bu ifadeleri kullanırken Emre Belözoğlu'nun Trabzonsporlu Didier Zokora'ya yaptığı ırkçılığı unuttu. Hatırlanacağı gibi 2012 yılında oynanan Fenerbahçe Trabzonspor maçının ardından Zokora, Emre'nn kendisine ırkçı ifadeler kullandığını söylemiş ve olay mahkemeye kadar gitmişti.

Haber61 Spor Servisi

Yorumlar (14)
Metin can 2 ay önce
Türk futbolunun kara lekesidir emre
Kaan DOBRA 2 ay önce
emre denen karakter yoksunu yaptı sahip çıktınız ses yok. size olunca insan oldunuz hemi ne duruş var ne karakter.
MUSTAFA 2 ay önce
Samimiyet sıfır.
yorumcu 2 ay önce
Turkiyede irkciliktan ceza almis ilk futbolcudur emre belozoglu.
Bafralı 2 ay önce
Bu ülkede trabzonspor a yapılan hiç bırsey olmamış sayılıo zaten
Trabzonlu 2 ay önce
Sizi gidi birilerinin beslemesi.. Sizi
adnan 2 ay önce
HELE SUNA BAK 40 HARAMILERIN BESLEMESI SIKECI KUNPASCI HIRZLAR SEREFSIZLER SIZ ENSON KONUSACAK IBLISLERSINIZ
Görünen Köy. 2 ay önce
TS yönetimini uyarmak isterim ki arşivinizi bir karıştırın lütfen! Geçmişte bundan daha kötü bir ayrımcılık sizin oyuncunuz Zokora ya yapıldı ne yazık ki! Bunu da attığınız o tivitinize iliştirme aklınıza neden gelmez! Bu konuda ciddi olmak böyle bir şeyi devamlı gündemde tutmaktır! O zaman oyuncu ile sahada olup adını hatırlayabildiğim Yobo ve Sow gibi oyuncular bile Zokora ya destek veremediler bile! Zokora ya destek vermek ve bu ayrımcılığa karşı durmak adına neden saha dışına çıkamadılar. Bizde olmamıştır demek hiç doğru değil! Dünkü maçta iddia edildiği gibi hakem tarafından olmadığı iddia ediliyorsa doğru olabilir! Çünkü ne bizdeki hakemler İngilizce konuşabilir nede yabancılar Türkçe anlayabilir! Bu yapılan pozitif ayrımcılık milad yapılmak isteniyorsa Zokora olayı milad olmalıdır! TFF den bizde böyle bir şey olmadı diyorsanız 2.5 aylık futboldan men cezasını kime ne diye verdiklerini araştırmalarını tavsiye ederim! Buradan futbol izleyicilerinin hafızasının, yetkili kurumların arşivinden daha gerçekçi olduğu kanaati açığa çıkar!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@