Süper Lig'de flaş değişim geliyor!

Türkiye Futbol Federasyonu, daha önce gelecek sezon uygulanacağını açıkladığı 5+0+3'ten vazgeçmeye hazırlanıyor.Bu yıl neredeyse tüm Spor Toto Süper Lig kulüplerinin itiraz ettiği 6+0+4 yabancı kuralı uygulanmaya başlamış ve bu durumdan herkes zarar görmü

Süper Lig'de   flaş değişim geliyor!

Türkiye Futbol Federasyonu, daha önce gelecek sezon uygulanacağını açıkladığı 5+0+3'ten vazgeçmeye hazırlanıyor.

Bu yıl neredeyse tüm Spor Toto Süper Lig kulüplerinin itiraz ettiği 6+0+4 yabancı kuralı uygulanmaya başlamış ve bu durumdan herkes zarar görmüştü. Özellikle büyüklerin, milyonlarca Euro verip kadrosuna kattığı yabancı oyuncular, kısıtlama sebebiyle maçı tribünde seyrediyordu. Zaman Gazetesi'nin haberine göre, Bugüne kadar yabancı sisteminden taviz vermeyen TFF'nin, gelecek sene geri adım atmaya hazırlandığı belirtildi.

Geçtiğimiz aylarda Galatasaray İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan, “Yabancı kuralından en çok etkilenen kulüp sizdiniz. Gelecek yıla kurala hazır mısınız?” sorusuna şu cevabı verdi: "TFF, kamuoyuna hep farklı konuşuyor; ama kulüplere kararın değişeceği mesajı yolluyor.” Kulüplerin yabancı sayısı kısıtlaması yüzündün büyük baskı yaptığı Federasyon, kararı A Milli Takım'ımızın Teknik Direktörü Fatih Terim ve Kulüpler Birliği'yle ortak almayı düşünüyor."

TFF'den bir yetkili ise "Kulüpler Birliği ve Terim, ‘6 yabancı devam etsin' derse oturur, konuşuruz. Kulüplerin ve ülke yararına olursa bu kararı alırız" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MURAT BAŞKAN
MURAT BAŞKAN - 6 yıl Önce

bu söylentilerle tüpgaza gelen zamlar aynı zaman rastlıyor. acaba diyorum tff yi tüpgaz şirketimi yönetiyor. bir öyler bir böyle

SIRADAKİ HABER

banner513