Soner Aydoğdu hangi Fenerli'yi örnek alıyor?

Trabzonspor'lu futbolcular Soner Aydoğdu, Zeki Yavru ve Abdülkadir Özdemir, gerçekleştirdikleri okul ziyaretinde öğrencilerin sorularını yanıtladı, imza dağıtıp fotoğraf çektirdi.Erdoğdu Mahallesi’ndeki İsmetpaşa Ortaokulu’nu ziyaret eden Soner, Zeki Yavr

Soner Aydoğdu hangi Fenerli'yi örnek alıyor?

Trabzonspor'lu futbolcular Soner Aydoğdu, Zeki Yavru ve Abdülkadir Özdemir, gerçekleştirdikleri okul ziyaretinde öğrencilerin sorularını yanıtladı, imza dağıtıp fotoğraf çektirdi.

Erdoğdu Mahallesi’ndeki İsmetpaşa Ortaokulu’nu ziyaret eden Soner, Zeki Yavru ve Abdülkadir, öğrencilerin büyük coşkusuyla ve “Şampiyon Trabzonspor” tezahüratlarıyla karşılandı.

SONER ALEX'İ ÖRNEK ALIYOR

Öğrencilerin sorularını yanıtlayan futbolculardan Soner, örnek aldığı futbolcunun Alex olduğunu belirterek, “Gerek saha içinde gerek saha dışındaki davranışları, oyun kalitesi ve insanlığıyla Alex örnek aldığım futbolcudur” dedi.

ADAMLIK ÇOK ÖNEMLİDİR

Soner, futbolculuğun yanı sıra iyi insan olmanın da önemli olduğuna dikkat çekerek, “Âdamlık çok önemlidir. Gençlerbirliği genç takımında oynarken, ehliyetim olmamasına rağmen ağabeyimin arabasını kaçırıyordum, ama sürekli yakalanıyordum. Ağabeyim beni şikayet etmek için kulüpteki hocama götürdü. Hocam, ‘Önemli olan iyi futbolcu olman değil iyi adam olman’ dedi. Bu benim hayatımın en önemli derslerinden biridir” dedi.

Soner, bir soru üzerine, sahaya çıktıklarında kötü tezahürat olursa duymamaya çalışarak oyuna konsantre olmaya çabaladıklarını dile getirdi.

FUTBOLA SOKAK ARALARINDA BAŞLADIM

Zeki Yavru ise, futbolculuğun yanında eğitimin de çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Futbola başlamamda babamın çok büyük katsısı oldu. Beni sürekli itekledi, teşvik etti. Gece Trabzonspor maçlarının özeti olduğunda bile beni kaldırır ve özeti seyretmemi sağlardı. Bu yörede her çocuğun futbol hayatı anne karnında tekme atarak başlar derler. Bizimki de adeta öyle oldu. Sokak aralarında futbola başladım. Size tavsiyem, eğitiminizin, insanlığınızın ve çok çalışmanın yanına hırsınızı da mutlaka ekleyin. Benim bugünlere gelmemde hırsımın da büyük katkısı oldu” ifadesini kullandı. Zeki örnek aldığı futbolcunun Brezilyalı Cafu olduğunu da sözlerine ekledi.

TRABZONSPOR'DA KALICI OLMAK İSTİYORUM

Abdülkadir Özdemir ise, örnek aldığı oyuncunun Barcelonalı Xavi olduğunu vurgulayarak, “Amacım Trabzonspor’da kalıcı olmak ve büyük başarılara imza atmak” dedi. Futbolcular daha sonra öğrencilerle toplu hatıra fotoğrafı çektirdi ve imza dağıttı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
isa sayar
isa sayar - 6 yıl Önce

Avrupa'da oynayan binlerce müslüman futbolcu var. Ülkemizde bir sürü üst düzey futbolcu var. Neden hıristiyanlar örnek alınıyor?

Ali Özdin
Ali Özdin - 6 yıl Önce

sen müslüman olan emre belözoğlunu mu örnek alırsın yoksa hristiyan olan alexi mi? ikisinin karakterine ve ahlakına bakarak cevabını ver. adam onun dinini örnek almıyor ki karakteri ve futbolunu örnek alıyor. İlk önce iyi insan olunmalı. Emre gibi müslüman olsa ne olacak

Ahmet Bahar
Ahmet Bahar - 6 yıl Önce

İsa Bunu sen söyleme bari. Adın İsa diye ettiğin dualar kabul edilmeyecek mi. Hristiyanlığa özendikleri için mi annen baban koydu bu ismi sana. Bunlar basit şeyler, İnsan; iyi ahlaklı, dürüst, inançlı olsun? En büyük erdem odur.

mehmet fazlioglu
mehmet fazlioglu - 6 yıl Önce

cocuklarimiz bakin kimleri örnek aliyorlar nedeni ise bizim ülkemiz de futbol bitmistir nedeni ise rantcilar sikeciler ve cikarcilar in yüzünden neden Dünya klasinda Türk yildizlar yetismiyor cok basit zabanci hayranligi oldugu sürece degismez Türk gencleri ne sans vermessen nasil iyi futbolcu olsun ki

Ahmet Tabakoğlu
Ahmet Tabakoğlu - 6 yıl Önce

O kadar kötü yorumlar yazıyorsun ki. Yine ne yaptın ettin işi dine getirdin. Sana göre herkes günahkar zaten!

ahmet şahin
ahmet şahin - 6 yıl Önce

Neden oynamadığın ortaya çıkıyor. Çünkü seni bu formaya sözleşmen bağlıyor. Aklının başka yerlerde oldsuğunu aşikar ediyorsun. trabzonspor'un neden başarısız olduğu çkıyor ortaya. Oyuncuların bazılar Şikebahçelilere hayran, bazılarının da menejeri( akıl hocası) Şikebahçeli. Forma için kafasını kıracak oyuncu bulmamaız şart. Ya da Egemen gibi para için oynayan ve işinin hakkını veren profesyoneller bulmalıyız. Bu adamlarla başarı hayal.

SIRADAKİ HABER

banner513