banner518

Skandal görüşmenin detaylarını anlattı! MHK başkanı Fenerbahçe başkanına hesap vermiş!

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp, ilk yarının ardından düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Spor 03.01.2020, 13:23 03.01.2020, 14:25
Skandal görüşmenin detaylarını anlattı! MHK başkanı Fenerbahçe başkanına hesap vermiş!

MHK Başkanı, Zorlu'daki görüşmeyi açıkladı.

Geçtiğimiz haftalarda İstanbul'da bulunan Zorlu Center'da yapılan ve skandal buluşma hakkında MHK başkanında açıklama yaptı.

Fenerbahçe ile Zorlu Center'da yapılan görüşme hakkında konuşan Zekeriya Alp "TFF Başkanı Nihat Özdemir'in daveti ile Ali Koç ve Semih Özsoy gerçekleşen görüşmede bulunmamın nedeni, yazılı ve görsel basında çıkan haberler, Fenerbahçe maçındaki hakemlerin bir sonraki hafta verilmemesi gibi konulardı. Alanyaspor maçıyla ilgili kendi aramızda görüştük ve kural hatası olmadığını söyledik. Gazeteci arkadaş aradı, Fenerbahçe başvuru yapmamıştı ve ben de görüşümü söyledim. IFAB'ın konuya bakışı soruldu. Elimde IFAB'dan gelen mailini Türkçesi ve İngilizcesi vardı. IFAB'dan gelen görüşü okudum ve kural olmadığını açıkça belirtiliyordu. Taçla ilgili kural hatası olmadığı için sorulmaya gerek olmadığını Semih Özsaoy'a anlattım. 43 hakem var, her hafta her hakeme görev veremeyiz. Bir hakeme her hafta maç veremeyiz. İyi maç yöneten arkadaşa ödül olarak bir sonraki hafta maç veriyoruz. Atama sistemini Fenerbahçe'ye anlattım. VAR'da görev verdiğimizi söyledik. Konu bundan ibarettir. Ali Koç bu konuşmamın ardından 'İkna oldum, teşekkür ederim' dedi. MHK Başkanı olarak, TFF Başkanı Nihat Özdemir'in olduğu her ortamda her kulüp başkanı ile görüşürüm. Fenerbahçe'ye her kulübe eşit olduğumuzu söyledim. Toplantının yeri tartışılabilir ama adaletin yeri olmaz." diye konuştu.

"F.BAHÇE-BEŞİKTAŞ MAÇININ HAKEMLERİYLE GÖRÜŞTÜK"

Zekeriya Alp ayrıca "Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinin hakemleriyle rutin bir görüşme yaptık, bunu hep yaparız. Pozisyonları değerlendirdik. Bu rutin görüşmenin sorgulama olarak yansıtılması bizi üzdü. Hakemlerimizle her zaman, her yerde görüşürüm. Bunun için talimat almam." açıklamasını yaptı.

"BUNDAN SONRA PENALTILAR İNCELENECEK"

MHK Başkan Vekili Oğuz Sarvan "Kalecinin penaltı vuruşundan önce çok açık bir şekilde çizgi ihlali varsa penaltı tekrar edilmeli diye bir talimat var. Eğer kaleci abartılı bir şekilde çıkmıyorsa talimata göre tekrar edilmeyebiliyor. Süper Lig'de ilk yarı kalecinin çizgiye basmadığı penaltı pozisyonlarında tekrar ettiren ve ettirmeyen hakemlerimiz UEFA talimatlarına göre doğru karar verdi. Ancak VAR varken, bu tartışmalara izin vermemek adına ikinci yarıdan itibaren VAR hakemlerinin bunu kontrol etmesine karar verdik. Hakemin VAR'a gitmesi için bir takım prosedürler var. Ancak VAR hakemi çağırırsa hakem gidebilir. VAR hakemi çağırdığında hiçbir hakem gitmemezlik yapamaz." açıklamasını yaptı.

VAR KAYITLARININ AÇIKLANMASI TALEBİNE YANIT

Oğuz Sarvan, VAR kayıtlarının açıklanması yönündeki isteklerle ilgili de konuşurken "VAR kayıtlarının açıklanmasıyla ilgili olarak sanırım bir manipülasyon yapıldığı şüphesi var. Hem görüntü hem de ses kaydının olduğu nasıl bir manipülasyon yapılabilir bu da sizin takdiriniz." dedi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (5)
M. Memişoğlu 5 ay önce
Paçalarınızdan içinizden pislik akıyor.. Çok iğrençsiniz.
yorumcu 5 ay önce
Zekeriya bey “ Adaletin yeri olmaz” diye aforizmalar savurunca yaptiginiz gorusme etik disi olmaktan cikmiyor.Bide gogsunu gere gere anlatabiliyor bunu ne gunlere geldik.
Ts fanatiği. 5 ay önce
O zaman kayıtları insanlarla paylaşın madem manipülasyon yoksa.
Serko61 5 ay önce
Mübarek gün beni günaha sokma yıkıl ordan deyyus..
Ergün ÖZŞAHİN 5 ay önce
Neye göre kime göre abartı belirlenecek? Forma rengine göre belirlendiğini bilmiyoruz değil mi? Aklımızla alay edin akılsızlar!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@