Şikeciler Hacıosmanoğlu'na saldırdılar

2010-2011 sezonunda şike ile Trabzonspor'un kupasını çalan Fenerbahçe kendisinden başka herkesi suçlu gösterme geleneğini sürdürüyor. Dünyada neredeyse şikeden ceza almadığı kurum kalmayan Fenerbahçe ve yönetimi iftiralarına devam ediyor.Şike yaptığı UEFA

Şikeciler Hacıosmanoğlu'na saldırdılar

2010-2011 sezonunda şike ile Trabzonspor'un kupasını çalan Fenerbahçe kendisinden başka herkesi suçlu gösterme geleneğini sürdürüyor. Dünyada neredeyse şikeden ceza almadığı kurum kalmayan Fenerbahçe ve yönetimi iftiralarına devam ediyor.

Şike yaptığı UEFA ve CAS tarafından tecsiledilen Fenerbahçe şimdi de Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile ilgili bir açıklama yaptı.

Fenerbahçe'den yapılan açıklama şu şekilde; "Biz kulüp ve camia olarak bu tip provakatif ve belirli bir üslup seviyesinde olmayan açıklamaları muhatap almayacağımızı kamuoyuna açıklamıştık. Bu açıklamalar, "Sportif ve yönetsel başarısızlıkların örtbas edilmesine yöneliktir" şeklinde geçiştirilebilecek amaç ve nitelikte olmayan açıklamalardır.Bu açıklamalar; 6222 sayılı yasa hükümleri bir yana, Türk Ceza Kanunu uyarınca da açıkça, "Yargıyı etkileme suçudur." Henüz kesin hüküm aşamasına ulaşmamış, yargılamada, hakim, savcı ve mahkemeyi etkilemek adına bilerek ve sonuçları hesaplanarak yapılmış açıklamalardır. Ve doğal olarak tartışılıp değerlendirileceği yer spor medyası ya da kulüplerin yönetim odaları değil; mahkeme salonlarıdır... Ve öyle de olacaktır... Tarafımızdan bu konu ile ilgili yasal takibat derhal yapılacak ve aynı şahıs ile ilgili diğer takibatlarımız gibi hassasiyetle ve dikkatle takip edilecektir. Zira bu sorun artık bir spor sorunu değil, toplumsal ahlak ve yargıya müdahale alışkanlıklarının şiddetle cezalandırılması gerekliliğine yönelik bir sorundur. Bağımsız yargıya müdahale, bağımsızlığa müdahaledir... Ve buna kimsenin haddi de gücü de yetmez."

YORUM EKLE
YORUMLAR
yılmaz topal
yılmaz topal - 6 yıl Önce

Adamlar haklı şimdi pislik para ediyor. Biz değimiydik PKK yı terör örgütü ilan edip şimdi ne diyoruz

Şeref
Şeref - 6 yıl Önce

dinime küfreden müslüman olsa... azcık gururunuz olsa size atılan onca iddiaları yalanlarsınız ve emniyete karşı suç duyurusunda bulunurdunuz. işinize gelince hukuk hukuk oluyor işinize gelince hukuk guguk oluyor. vay vay vay vay ki halimize hala bu zurnalardan çıkan sesleri dinliyoruz

adil türk
adil türk - 6 yıl Önce

Mahkeme kimi suçlu buldu.UEFA VE CAS ne karar verdi.Avrupaya niye gidemediniz.Aldığınız 2 yıl men cezası ne için verildi.

Siz nasıl şerefsiz insanlarsınız böyle.

ozgur ata
ozgur ata - 6 yıl Önce

Ahlak kelimesini en son kullanmasi gerekenler o lafi sakiza cevirdiler ama sadece bi taraflarimizla guluyoruz onlara. Az kaldi.

oktay atalı
oktay atalı - 6 yıl Önce

önce asarız sonra mersiyeler düzeriz ne demiş asker kaçağı demiş yalanmı bu adamlar çaldıkları mallarla övünecek kadar aşağılıksalar daha ney hangi sportif başarı arkanıza almışsınız siyasileri İLAHİ adalet geliyor azizin çocuğuda 7 cm kısa doğacak...neyimi bacağı ya bacağı

SIRADAKİ HABER

banner513