banner526

banner533

banner535

Şike davasında yaşananlara TS başkanı ne dedi?

Özel yetkili mahkemelerin (ÖYM) baktığı davaların yeniden görülmesine dair yasal düzenlemenin gündeme gelmesi sonrası şike davası da odak noktalarından biri oldu.Yeniden yargılama konusunda lokomotif rol üstlenen Türkiye Barolar Birliği’nin Başkan Yardımc

Spor 06.01.2014, 09:35
Şike davasında yaşananlara TS başkanı ne dedi?

Özel yetkili mahkemelerin (ÖYM) baktığı davaların yeniden görülmesine dair yasal düzenlemenin gündeme gelmesi sonrası şike davası da odak noktalarından biri oldu.

Yeniden yargılama konusunda lokomotif rol üstlenen Türkiye Barolar Birliği’nin Başkan Yardımcısı Başar Yaltı, Başbakan Erdoğan’a önerdikleri düzenlemenin gerek kesinleşmiş, gerekse de dosyası hala daha Yargıtay’da bekleyen davaların da yeniden görülmesini kapsadığını söyledi.

Yaltı, ÖYM’lerin 5 Temmuz 2012’de kapatıldığını hatırlatarak, “Fakat geçici 2. madde nedeniyle bu mahkemeler ellerindeki davaları sonuçlandırıncaya kadar açık kalmaya devam etti. Bize göre kapatılan mahkemelerin meşruiyeti yoktur. Getirilen öneri yasallaşırsa Yargıtay, ÖYM’lerin gördüğü davalara ilişkin bozma kararı verecek ve bunlar normal mahkemelere dağıtılacak. Şike Davası da kapsama girer. Tabii ki yeniden yargılama olduğunda tüm davalar otomatikman beraatle sonuçlanacak diye bir kaide yok” dedi.

‘ONAMA BİR ŞEY DEĞİŞTİRMEZ’

Önerinin iki ayaklı olduğunu anlatan Yaltı, şunları söyledi: “Çıkmasını istediğimiz yasa birincisi Ergenekon ve Şike Davası gibi henüz kesinleşmemiş davalarla Balyoz gibi kesinleşmiş davalara yenidenyargılama olanağını tanımasını getiriyor.” Yasa çıkmadan önce Yargıtay Şike Davası’nı onarsa ne olacak? Yaltı, bu soruyu yanıtlarken, “Yargıtay onasa bile Balyoz davası gibi yeniden yargılama talep edilebilecek” dedi.

‘BİR HAFTADA BİLE ÇIKAR’

Yaltı, iktidar partisinin tek başına bu yasayı çıkarabilecek çoğunluğu olduğunu da vurgulayarak, “İstenirse bir haftada yasa çıkar. Ancak Başbakan dış seyahate çıkıyor. Bu işin bu ay sonuna kadar sonuçlandırılması planlanıyor” dedi. Yaltı ayrıca, yapılacak düzenlemeyı teknik olarak ancak Meclis’teki tam milletvekili sayısının beşte birinin, ana muhalefet partisinin veya mahkemelerin iptal istemiyle Anayasa Mahkemesi’ne taşıyabileceğini hatırlattı.

TRABZONSPOR BAŞKANI HACIOSMANOĞLU GELİŞMELERİ NASIL YORUMLADI? 2.SAYFADA

[PAGE]


"TİYATROYU BEKLEYELİM SONRA KONUŞURUZ"

Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu, şike davası ile ilgili gelişmeleri yorumlarken, yine sert konuştu.

Diğer  bazı davalar gibi Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi 2011 şampiyonluğunu isteyen Trabzonspor’un da yakından ilgilendiği şike davasıyla ilgili gelişmeler, bordo mavili kulüp tarafından mercek altına alındı.

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, şike davasının yeniden görülmesi konusundaki soruyu yanıtlarken, “Bu konuda tek bir şey söyleyeceğim, başka da bir şey konuşmayacağım. Tiyatroyu bekleyelim, izleyelim, ondan sonra konuşuruz” dedi.

Hacıosmanoğlu, göreve geldiğinden bu yana sık sık şike davasındaki mahkumiyet kararları nedeniyle Futbol Federasyonu’nun şampiyonluk kupasını kendilerine vermesini dile getirmiş, bu konuda UEFA’ya da başvurmuştu.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (15)
numan altuntaş 7 yıl önce
yaptığın bir şey yok başkan, seyretmeye devam...
ertekin aytaç 7 yıl önce
gerçek adalet Allah ın adaletidir.
mehmet fazlioglu 7 yıl önce
kimse kimseyi kandirmasin bazilari öyle istiyor Trabzonspor ise ikinci planda bu is cikar meselesine döndü bu ise siyaset bulasti ancak siyasetle temizlenir adalet varmi yokmu herkes görecek
misafir. 7 yıl önce
askerlerle şikecilerle aynı kefeye koymak ne kadar doğru acaba, ayrıca bizim de 5 temmuz 2012 den önce makarna bulgur kömür karşılığı verdiğimiz oylarımız geçersiz sayılsın, her şey kökünden hallolsun
ahmet şahin 7 yıl önce
Hak yiyenleri Rabbim rezil, rusvay etsin.
adil türk 7 yıl önce
Bu nasıl adalettir Allah aşkına.

Siz siyasileri kurtarmaya çalışırken ,şikecileride kurtaracaksınız.

Bunada adalet diyeceksiniz.

Hapishanede bir tek kişi kalmamalı ozaman.Onlarıda serbest bırakın bari.

Nasıl olsa bu ülkede adaletin çivisi çıkmış.
adil türk 7 yıl önce
Bu ülkeyi kimler yönetiyor.Nasıl bir adalet sistemidir bu.

Siyaset ayrı yargılanmalı.

Spor ayrı yargılanmalı.

İkisi bir kefede olmaz.

İkisi birbirinden farklı değerler.
adil türk 7 yıl önce
Yazboz tahtasına çevirdiğiniz bu sistemle adalete olan güvenide sıfırladınız.

En sağlam adalet ALLAH ın adaleti.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@