alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Milli Takım Play-Off'a nasıl kalır? Rakip kim olur?

Futbolseverler, ''Milli Takım Play-Off'a nasıl kalır? Milli Takım seri başı mı? Play-Off aşaması nasıl, rakip kim olacak, tek maç mı? 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri formatı nasıl?'' sorularının yanıtlarını araştırmaya başladı. İşte detaylar...

Spor 14.11.2021, 10:29
Milli Takım Play-Off'a nasıl kalır? Rakip kim olur?

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu'nda yer alan A Milli Takımımız, 9. maçlar sonunda avantajı kaptı. Zayıf rakibimiz Cebelitarık’ın 6-0'la geçtik, Norveç'in Letonya ile 0-0 berabere kalmasıyla +1 averajla Vikingler'in önüne geçtik. Stefan Kuntz yönetimindeki Ay Yıldızlı ekibimiz, lider Hollanda'nın Karadağ deplasmanında yıkılması ve 2-0 öne geçtiği maçtan 2-2'lik eşitlikle ayrılmasıyla iştahını kabarttı. Artık tek yapmamız gereken salı akşamı Karadağ’dan zaferle dönmek. Hollanda ile Norveç de kader maçında kozlarını paylaşacak. Hollanda liderlik yolunda +23 averajıyla büyük avantaja sahip. Kara bulutları dağıtan Milli Takımımız, alınacak skorlara göre direkt Dünya Kupası bileti de alabilir.

Milli Takım Play-Off'a nasıl kalır, Dünya Kupası'na nasıl gider?

Son maçlar öncesi Milli Takımımız, Norveç'in +1 averajla önünde bulunuyor. 

Son maçta Karadağ'ı yenmemiz durumunda Norveç'in Hollanda deplasmanında averaj farkını kapatacak bir galibiyet alması gerekecek. Örnek olarak; Milli Takımımız Karadağ'ı 1-0 mağlup ederse Norveç'in Hollanda karşısında 3-0 kazanması gerekecek. Çünkü atılan gol sayısında da Millilerimizin önemli bir üstünlüğü bulunuyor. 

Puan ve averajlar eşit olduğunda gol sayısı devreye girecek. Orada Milli Takımımızın yine avantajı bulunmakta. 

İki maç da berabere biterse Hollanda lider olarak çıkarken Milli Takımımız ikinci, Norveç üçüncü sırayı alıyor. 

Karadağ'a averaj üstünlüğümüzü kaybedecek bir farkla yenilmememiz durumunda ise Hollanda'nın Norveç'i mağlup etmesi bizi yine ikinci sırada tutacak. 

Hollanda, Norveç karşısında en az 1 puan alırsa +23 averajının kapanması mümkün olmayan durumuyla gruptan lider çıkacak.

Milli Takım Play-Off'a nasıl kalır? Rakip kim olur?

Play-Off aşaması nasıl, tek maç mı? 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri formatı nasıl?

Gruplarını lider tamamlayan 10 takım, doğrudan 2022 FIFA Dünya Kupası'na katılacak. Grup ikincisi 10 takım ile UEFA Uluslar Ligi'nden gelecek 2 ekip ise play-off maçlarına çıkarak Dünya Kupası vizesi arayacak. Tek maç eleme usulüyle oynanacak 12 takımlı Play-Off maçlarının ardından Dünya Kupası'na katılacak diğer 3 ülke de belli olacak.

Milli Takım seri başı mı? Rakip kim olacak?

Milli Takım, 2. sırada gruptan çıkması halinde Play-Off oynayacak. Grup 2.'leri arasında şu an için seri başı değiliz ve olma ihtimalimiz düşük. Seri başı olmamamız halinde deplasmana gideceğiz. Diğer gruplarda oynanacak maçların ardından seri başı ülkeler ve muhtemel rakiplerimiz belli olacak.

Bu sonuçların en az 2'sinin lehimize sonuçlanması halinde seri başı olacağız:

Galler, oynayacağı 2 maçta 4'ten fazla puan alırsa +2 averajı geçmemeli.

İspanya-İsveç maçında İsveç'in 5 farkla kaybetmesi gerekiyor.

Hırvatistan-Rusya maçında Hırvatistan'ın kaybetmesi gerekiyor.

İskoçya-Danimarka maçında İskoçya'nın kaybetmesi gerekiyor.

Polonya-Macaristan maçında Polonya'nın kaybetmesi gerekiyor.

Milli Takım Play-Off'a nasıl kalır? Rakip kim olur?

Türkiye 3. kez Dünya Kupası vizesi almaya çalışacak

Daha önce 1954 ve 2002 yıllarında Dünya Kupası'na katılan A Milli Takım, aynı başarıyı 3. kez tekrarlamak amacıyla sahaya çıkacak. Son katıldığı Güney Kore ve Japonya'da düzenlenen 2002 Dünya Kupası'nda elde ettiği üçüncülükle turnuva tarihindeki en başarılı derecesini elde eden Ay-Yıldızlılar, Avrupa Elemeleri'nde G Grubu'nda Hollanda, Norveç, Karadağ, Letonya ve Cebelitarık ile karşılaştı.

Fanatik


Yorumlar (1)
Trabzonlu 3 hafta önce
Zayıf bir takımı yenmemiz büyük olay olmuş gibi anlatılıyor azıcık dişli takımla oynadığımız zaman bizim gücümüz ortaya cıkıyor bu kadar büütmenin anlamı varmıki futbolda cok gerideyiz bunu kabul edelim günlük yaşamaya alıştık geleceği düşünemeyen başarılı olamaz onu anlayamıyoruz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@