7m

7m

hyundai

tamfinans

Konyaspor'dan Rizespor maçı sonrası hakemlere tepki!

Konyaspor: Ali Şansalan ve Erkan Engin'in düdüklerini asmalarını acilen bekliyoruz.

Spor 11.04.2022, 15:40 11.04.2022, 15:50
Konyaspor'dan Rizespor maçı sonrası hakemlere tepki!

Konyaspor’dan Çaykur Rizespor maçına ilişkin yapılan açıklamada, “MHK başkanı Ferhat Gündoğdu'nun istifasını, karşılaşmanın hakemi Ali Şansalan ve VAR Erkan Engin'in düdüklerini asmalarını acilen bekliyoruz” denildi.

Konyaspor, Spor Toto Süper Lig’in 32. haftasında deplasmanda oynadığı Çaykur Rizespor maçında yaşananlarla ilgili açıklama yaptı. Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ferhat Gündoğdu ve karşılaşmanın hakemi Ali Şansalan’ın istifaya davet edildiği açıklamada, “Spor kamuoyu Çaykur Rizespor ile oynadığımız ve bariz hakem hatalarıyla kaybettiğimiz karşılaşmayı ibretle izlemiştir. 100. Yılımızda, marka değerine katkı sağlamaya çalıştığımız ve kıyasıya rekabete girdiğimiz, vefat eden kardeşimizin adının verildiği 'Ahmet Çalık Sezonu'nda maruz kaldığımız bilinçli operasyonu şiddetle kınıyoruz. Ligimizde yaşanan olumsuzluklar sonrası sorumluların bir şekilde görevlerine devam etmesi kabul edilemez ve dayanılmaz bir hal almıştır. Herkesin gözü önünde, çağ dışı bir ilkesizlikle, kasıtlı şekilde takımımızın mağlup olmasını sağlayanlar bir taraftan zirve mücadelemize sekte vurmuş bir taraftan da ligde kalma mücadelesini dizayn etmeye yeltenmiştir. Konyaspor olarak; yaşanan skandala sebebiyet veren ve tüm güveni kaybeden MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu'nun istifasını, karşılaşmanın hakemi Ali Şansalan ve VAR Erkan Engin'in düdüklerini asmalarını acilen bekliyoruz. Konyaspor camiası, adalet tecelli edene kadar olayın takipçisi olacak ve asla geri adım atmayacaktır” ifadeleri kullanıldı.


Yorumlar (2)
Hasan Usta 1 ay önce
YAPARLAR BAŞKANI FB VARKEN KONYA NE YAPSIN MASA BAŞLARI BU ÜLKEDE BİMEDİ BU 13 HAKEM NEDEN GÖREVE GERİ GETİRİLDİ ANLAMAK LAZIM
Özgür ata 1 ay önce
rizesporu zerre kadar sevmem ama maç temizdi, hakemlik bir hata göremedim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@