banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Kasımpaşa'dan tepki: Süper Lig'den çekiliriz

Kasımpaşa, Türkiye Futbol Federasyonu'nun açıkladığı 'harcama limitleri'ne tepki gösteren bir açıklama yaptı.

Spor 04.08.2020, 20:40
Kasımpaşa'dan tepki: Süper Lig'den çekiliriz

Süper Lig ekiplerinden Kasımpaşa, Türkiye Futbol Federasyonu'nun bugün açıkladığı 'harcama limitleri'ne tepki gösterdi.

Lacivert-beyazlı kulübün açıklamasında "Gerekirse ligden çekiliriz" ifadeleri yer aldı. Kasımpaşa'nın açıklaması şöyle:

"Teknik adam, futbolcu ve kulüp personeli olmak üzere hiçbir kişiye ya da kuruma borcu olmayan kulübümüze öngörülen harcama limitini anlamak ve kabul etmek mümkün değildir.

Türk futbolu köşeli kurallarla yönetilmez. Karar vericiler kulüplerin yaşaması için gerçekçi karar almak zorundadır. Futbolla ilgili kararları bankacılar değil futbolu bilenlerin alması gerekir. Bu karar, kulüpleri daha da zor duruma sokar. Kasımpaşa Kulübü, dernek değil anonim bir şirkettir. Sermaye artırımına gitmiş, yöneticiler sorumluluk almıştır. Gelir fazlasını neden kullanmayacağımıza dair bir açıklama yapılmamıştır.
Alınan karar eşitlik ilkesine aykırıdır. Haklı taleplerimiz dikkate alınmalıdır. Yeni bir kaos ortamına sürüklenen Türk futbolunun paydaşları kararın bir kez daha gözden geçirilmesini bekliyor. Bu gidiş futbol gerçeği ile bağdaşmaz.

Türk futbolu üstenci bir tavırla yönetilemez.

Türk futbolu, 'Böyle yönetiyorum' anlayışına mahkum edilemez.

Türk futbolunda kulüpleri dinlemeden yönetme dönemi sona ermelidir.

Türk futbolunda maddi bütün sorumluluklarını üstlenmiş, ülke futbolu için istikbal vadeden kulüp şirketlerin, borçları olmamasına rağmen haksız rekabete mahkum edilmesini kabul edemeyiz.

Gerçeklerden uzak, işi, aşı, umudu ve hayatı futbol olmayan kurul üyeleri futboldan ellerini çekmeli ve kendi işlerine dönerek futbolun yönetimini, sevdası futbol olanlara devretmelidir.

Kulüpler Birliği'nin süreçlerde aktif rolü kesinlikle kabul edilmelidir.

Kasımpaşa Kulübü, futbolun limit tahsis anlayışının acilen değişmesi, aksi durumda önümüzdeki sezon liglere devam etmeme düşüncesini yönetim kurulu gündemine alacağının bilinmesini istemektedir.

Türk futbol kamuoyuna saygıyla duyurulur"


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (10)
Erdal 2 ay önce
Çekilin. Bir İstanbul takımı azalır.
limitlere bakan şampiyonu anlar 2 ay önce
fb de omurga var, kasımpaşada bile var, bizim eski efsanemiz buyur paşam modunda. yazık ulan size. uşak diye diye UŞAK oldunuz. atatürkü terk ettiniz biyatçı ezik oldunuz.
x5461 2 ay önce
ne olur cekilme sana muhtaciz
54 2 ay önce
Tamam hemen cekilin tükürdügünüzü
Yalamayin zaten istanbuldan alti takim
Süper lig icin cok fazla hem süper lig
Yirmi takimla oynanmis olur unutmayin yapin söylediklerinizi kuru tehditleri birakin tabiki o cesaretiniz ve yüreginiz var buyrun
Lütfen
Lazz 2 ay önce
Cekilmezseniz namertsiniz
Hüseyin Akyüz,almanya 2 ay önce
!!! adamlar yerden göğe kadar haklı!!!! Beşiktaş'ın geliri neki Trabzonspor'un iki katını harciyabilecek,hele hele Galatasaray ,Trabzonspor'un dört katı, adamların yeni sponsör'den alacakları iki senelik toplam ücret yaklaşık 60 milyon TL,sadece falcao senede 5 milyon € alıyor,ikisinin borçları Trabzonsporun borcunun yaklaşık altı katı, İkiside beşer oyuncu satsa gene bir uğurcan etmez maddi olarak!!!
Görünen köy. 2 ay önce
Ligden çekilirseler bir daha zor çıkarlar! Bursa spor ve A. Demir spor 21 ve 22 takım olurlar. Lige çıkmayı gerçekten hakediyorlardı, sadece futbol şansları yoktu!
Ercan Arslan 2 ay önce
Kredi Kartından batan bazı tanıdıklarım var. Oradan alır öbürünü kapatır , ondan alır diğerini kapatır ama bir türlü borç bitmez üstüne üstlük artardı ve katlanırdı. Bizim Lig de öyle. Bir kaç kulüp hariç hepsi batık ve DAHA FAZLA BATMAK İÇİN OLMADIK TEHDİTLER GIRLA GİDİYOR. Hey Allahım sen nelere kadirsin. Yüz ver yüz ver tabii ki böyle yaparlar. Şİke yasası çıktı çok geçmedi Şikebahçenin ipliği pazara çıktı, Bir tornistan yasa değişti. Defalarca futbol kulüp vergilerine af yok dendi ancak çok geçmeden aflar geldi hem de defalarca !! Yabancı kuralı kısıtlanacak dendi, 2 hafta geçmedi, ŞAKA ŞAKA, Bir yıl erteledik dendi.. Şİmdi de bu harcama limitlerinin aynı kalacağını zannetmiyorsunuz herhalde !!
NET61 OSMAN 2 ay önce
Biz ayrilamayiz derken şimdi uzaklardasin kiliclar cekildi savrulun uleeennn ligden cekiliyorum mesela yanii ya tutarsa
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@