banner536

banner526

banner513

Hacısomanoğlu'nun hapsi istendi!

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu hakkında, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a 'basın yoluyla hakaret' ettiği gerekçesiyle 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.MAÇ SONRASI YAŞANAN OLAYLARAn

Spor 10.12.2013, 10:54
Hacısomanoğlu'nun hapsi istendi!

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu hakkında, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a 'basın yoluyla hakaret' ettiği gerekçesiyle 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

MAÇ SONRASI YAŞANAN OLAYLAR

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede, Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında geçtiğimiz Ekim ayında Kadıköy'de oynanan maç sonrasında kamuoyunda da gündeme gelen olaylar yaşandığı ve olaylar sonrası Trabzonspor Kulübü'nün resmi internet sitesinde olaylara ilişkin açıklamalar yapıldığı belirtildi.

“ONUR ŞEREF VE SAYGINLIĞI RENCİDE EDİCİ"

Söz konusu basın açıklamasında Hacıosmanoğlu'nun Yıldırım'a yönelik sarf ettiği "O sözün" “ahlaksız" anlamına gelebileceği belirtilen iddianamede, kullanılan sözün müşteki Aziz Yıldırım'ın onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte olduğu kaydedildi. İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu hakkında Aziz Yıldırım'a karşı 'basın yoluyla hakaret' ettiği gerekçesiyle 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası talep edildi.

DİĞER YÖNETİCİLER HAKKINDA KOVUŞTURMAYA YER YOK

Yıldırım'ın avukatı tarafından geçtiğimiz Ekim ayında Trabzonspor Kulübü'nün resmi internet sitesinden yaptığı açıklama nedeniyle, kulüp başkanı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu'nun da aralarında bulunduğu tüm kulüp yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu. Suç duyurusunun ardından başlatılan soruşturma kapsamında ifade veren Hacıosmanoğlu, açıklamanın kulüp başkanı olarak siteye kendisi tarafından konulduğu ve diğer yöneticilerin yazının konulmasında bilgi ve rızalarının bulunmadığını kaydetti. Resmi açıklama nedeniyle cezai sorumluluğun kendisinde olduğunu belirten Hacıosmanoğlu hakkında iddianame hazırlanırken, diğer yöneticiler hakkında kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (6)
numan altuntaş 7 yıl önce
o sıfatları olan kişi rencide olur...
A. Nevzat Doğru 7 yıl önce
İddeanameyi hazırlayan sayın savcı ,

Hangi "onur"

hangi "şeref"

hangi "saygınlık" rencide olmuş ?

Şikeciliği yani "hırsızlığı" yargı kararıyla tescillenmiş olan birinde bu değerler ne arar ?
ahmet şahin 7 yıl önce
Güzel ülkemde hırsıza yeterli ceza verilmiyor ama beyefendi diye seslenmek gerekiyor. Kardeşim hırsız hırsız denir. Ülkede şike serbest olmuş. Şikeci demek suç. Şikecilik dolandırıcılk ve sahtekarlık değil mi? Savcı bey bahse konu kişiyi vikipedine baksın. Orada bile mesleği yazılmış. Şike ile mücadele konusunda başkan %100 haklı. Görüntülerde mevcut başkan ve yönetime linç girişimnde bulunan sözde taraftarlara hangi cezaları verecek yargı şahsen çok merak ediyorum. Birileri istiyor ki kimse hak mücadelesi etmesin.
emre sevinc 7 yıl önce
yap ma yav savci bey hirsiz hakinda neyi bekliyorsun.

yoksa sende mi kahpe bizansdan yanasin.
MURAT BAŞKAN 7 yıl önce
dediğim gibi seçime kadar gündem adına ne varsa yapılacak. böyle yuvarlanıp gidiyoruz en sonunda yani seçim sonrası fener kararı verilecek
ERTUĞRUL SAĞLAM 7 yıl önce
ibrahim hacıosmanoğlunun başarısını çekemeyenler,kıskananlar........kulubu şimdiden beri şampiyon yapacağını,anlayan trabzonspor kıskananları,,,,,,,,ibrahim hacıosmanoğlunun,kuyusunu kazmaya çalışıyorlar.............

Gelişmelerden Haberdar Olun

@