alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

EURO 2020'ye resmen adayız !

 Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye'nin UEFA EURO 2020 adaylığı ile ilgili olarak açıklamada bulundu: "Dünyada futbolun en önemli ikinci organizasyonu olan Avrupa Futbol Şampiyonası'nın 2020 yılında Türkiye'de yapılması için bu

Spor 17.04.2012, 16:05
EURO 2020'ye resmen adayız !

 

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye'nin UEFA EURO 2020 adaylığı ile ilgili olarak açıklamada bulundu:

 

"Dünyada futbolun en önemli ikinci organizasyonu olan Avrupa Futbol Şampiyonası'nın 2020 yılında Türkiye'de yapılması için bugün itibariyle adaylık dosyamızı UEFA merkezine iletmiş bulunmaktayız. Bilindiği gibi UEFA EURO 2016 için girmiş olduğumuz adaylık yarışını 1 oy farkla kazanamamıştık.

 

O günden bu yana Türk futbol ekonomisinin kazandığı ivme ile Avrupa'nın 6.büyük futbol ekonomisi haline gelmesi ülkemizde başta UEFA Kongresi olmak üzere U19 Avrupa Kadınlar Şampiyonası ve U20 FIFA Dünya Kupası gibi önemli organizasyonlara ev sahipliği yapma hak ve gururunu kazandırmıştır. Özellikle 36.UEFA Kongresi sırasında Türkiye'nin UEFA EURO 2020 adaylığı her fırsatta dile getirilmiş ve bu konuda emin bir şekilde ilerlememiz konusunda desteklenmiştir. Bu dönem zarfında, yurtiçinde çeşitli kentlerde modern futbol stadyumlarının inşaatına devlet garantisi altında büyük bir hız verilmesi, şehirler arasında ulaşım ağının zenginleştirilme çalışmaları adaylığımızın kabulü konusunda, destek aldığımız en önemli unsurlardır.

 

Türk misafirperverliğinin yanı sıra ülkemizde futbola duyulan büyük ilgi ile adaylığımızın kabulünden sonra Türkiye'de düzenlenmesini ümit ettiğimiz 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası için Türkiye Futbol Federasyonu olarak her türlü emek ve gayreti göstereceğimizi belirtir, adaylığımızın Türk futboluna hayırlı olmasını dilerim."

 

UEFA EURO 2020 adaylığı için başvurular 15 Mayıs 2012'de sona erecek. Bu tarihte Türkiye dışında başka aday olmadığı takdirde UEFA, ev sahipliği görüşmelerini başlatacak. Ev sahipliği için birden fazla aday çıktığı takdirde, 18 aylık adaylık süreci başlayacak. Bu sürecin sonunda 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı düzenleyecek ülke Aralık 2013 ya da Ocak 2014'te açıklanacak.


Yorumlar (4)
ak 10 yıl önce
şike ve ırkçılıktan sabıkalı bir ülke olarak hangi yüzle aday olmuşuz anlayamadım..temizlik imadan gelir beyler, temizleyin artık ülkemizi şu pisliklerden, ondan sonra alnımız ak tüm organizasyonlara talip olalım
bayram konak 10 yıl önce
Bu şike olayını temizlemeden, bize böyle bır organizasyn vermezler.
Mackalits 10 yıl önce
Bize bu olimpiyatlari vermezler artik. Zamaninda sike olayi cozulseydi buyuk sansimiz olurdu tahminimce. Olimpiyatlarin yapilacagi ulkeyi belirleyen komisyonun boyle bir olaya goz yumacagini sahsen hic dusunemiyorum. Kendimiz ettik, kendimiz bulacagiz diye dusunuyorum... Siz sikeye devam edin.... Bu saatten sonra benim icin buyuk bir saskinlik olur Olimpiyatlari almayi basarirsak...
ANTİ-BURSA 10 yıl önce
Uefa sizin gibi şikecilere gidip ev sahipliği mi verecek zannediyorsunuz? Çok beklersiniz Uefa sizin gibi şikecileri koruyan yöneticilere bunu yedirmez!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@