7m


7m

hyundai

Denizlispor'dan "küme düşme kaldırılsın" açıklaması!

Süper Lig'de küme düşen takımlardan birisi olan Denizlispor, Erzurumspor'un ardından küme düşmenin bu sezon da kaldırılmasını TFF'ye yapacakları başvuru ile talep edeceklerini açıkladı.

Spor 26.05.2021, 15:05
Denizlispor'dan "küme düşme kaldırılsın" açıklaması!

Süper Lig'de 2020-2021 sezonunda Erzurumspor, Ankaragücü, Gençlerbirliği ve Denizlispor küme düşen takımlar oldu. Bu takımlardan Erzurumspor, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile küme düşmenin bu sezon da kaldırılmasını talep etmişti. Bugün de bir diğer düşen takım olan Denizlispor, yaptığı açıklama sonrasında küme düşmenin kalkması için TFF'ye başvuruda bulanacaklarını açıkladı. 

İŞTE DENİZLİSPOR'UN O AÇIKLAMASI:

Kulübümüzün Süper Lig'de mücadele ettiği 2020-21 sezonunda yaşanan zorlu pandemi süreci, kur dalgalanmaları ve yayın geliri düşüşü tüm kamuoyunun takdiridir. 

TFF tarafından ödenen galibiyet primlerinin düşmesi, yayıncı kuruluş ödemelerinde yaşanan aksaklıklar ve önemli gelir kalemlerinden mahrum kalmak kulübümüzü ciddi anlamda bir çıkmaza sürüklemiştir. 

Küme düşmenin kaldırılmış olduğu 2019-20 sezonunun son 9 haftasını etkileyen pandemi süreci, 2020-21 sezonunun tamamında devam etmiştir. Bu süreçte kulüplerimiz zor koşullar altında mücadele ederek, varlıklarını sürdürmeye çalışmıştır. 

Söz konusu koşullar göz önünde bulundurularak bu sezon küme düşme kaldırılmalı; kulübümüz gelecek sezon hak ettiği yer olan Süper Lig'de yeniden yer almalıdır. 

Süper Lig'e veda etmek zorunda bırakılan 4 kulüp ve bu kulüplerin yaklaşık 10 milyon taraftarı Süper Lig heyecanını yaşamaya devam etmeli, ülke futbolu adına güzel bir karara imza atılmalıdır. 

Bu konuda gerekli tüm adımları atacağımızı tüm kamuoyuna bildirir, nihai kararın Türkiye Futbol Federasyonu tarafından adil bir şekilde verileceğine inandığımızı belirtiriz. 


Yorumlar (6)
resto 1 yıl önce
La yürüyün gidin bidaha da gelneyin istanbul takimlarinin avaraj usaklari
SAKA 1 yıl önce
BİRİNCİ LIGIDE EKLEYİN BARİ İYİ ALIŞTINIZ
tonyalı 1 yıl önce
24 takıma çıkaralım ligi
Serkan 1 yıl önce
Bu ne ya 40 maçta 28 puanın var ayıp insan utanır.
MUSTAFA ALEMDAĞ 1 yıl önce
TFF ye güzel öten cins horoz gönderin belki kabul ederler :))))
ismail 1 yıl önce
şu başvuruyu okurken bile utandım sizin adınıza

Gelişmelerden Haberdar Olun

@