Balıkesirspor'un ismi değişti

Balıkesirspor'un adı 'Balıkesirspor Baltok' oldu.

Spor 03.08.2017, 13:41 03.08.2017, 13:42
Balıkesirspor'un ismi değişti

TFF 1'inci Lig ekiplerinden Balıkesirspor, Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Balıkesir Toplu Konut A.Ş (Baltok), Balıkesir Otopark İşletmeleri Tic. Ltd. Şti. (Balpark) ve FIRINTAŞ ile sponsorluk sözleşmesi imzaladı, kulübün adı da Balıkesirspor Baltok olarak değişti.


Avlu Balıkesir'de düzenlenen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesirspor Başkanı Remzi Boncuk, şirketlerin genel müdürleri, yönetim kurulu üyeleri ve taraftarlar katıldı. Başkan Uğur, anlaşma doğrultusunda Baltok'un 5, Balpark ve Fırıntaş'ın ise1'er milyon TL olmak üzere 7 milyon TL'yi kulübe hemen aktaracağını müjdeledi. Bunun yanında teknik adam ve futbolcuların kullanımı için 5 binek araç tahsis edileceğini belirten Uğur, deplasmana giden taraftarların kumanyasını Fırıntaş'ın, ulaşımını ise Balpark'ın karşılayacağını açıkladı.

FIFA'nın iki yıllık transfer yasağının 7 Eylül'e dek ertelendiğini hatırlatan Başkan Uğur, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'ndaki dosyaların çözümü için de çalıştıklarını söyledi. Ahmet Edip Uğur, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Transfer yasaklarını kaldırmak ilk hedefimiz. Bu nedenle sponsor şirketlerimiz taze parayı kulübe iletiyor. Hiç merak etmeyin. Hem Balıkesir'i marka şehir yapacağız, hem Balıkesirspor'u markalaştıracağız. Balıkesirliler de artık arabasını park ettiği zaman, 2 lirayı vermeden kaçınmayacak, park ücretini ödeyecek. Balıkesirliler bundan böyle otopark parası verdiklerinde, Fırıntaş'tan ekmek aldıklarında Balıkesirspor'a da destek vermiş olacak. Bu birlik ve beraberliğin sürmesi halinde kulübümüzü en yakın zamanda Süper Lig'de görürüz." İmza töreninden sonra yeni sezonda giyeceği formalar da tanıtıldı. 


 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@