banner556

Akyazı'da önemli gelişme! Yapımına başlandı...

Akyazı'da çift taraflı tribün yapılıyor

Spor 05.04.2019, 12:44
Akyazı'da önemli gelişme! Yapımına başlandı...

Trabzon’da amatör futbolun kalbinin attığı Yavuz Selim sahasının yıkılması ve yeni düzenleme yapılması süreci öncesinde amatör futbolun bütün gözlerin çevrildiği Akyazı Şenol Güneş Kompleksi’ndeki iki saha arasına yapılacak olan çift yönlü tribün inşaatına başlandı. 

Yavuz Selim sahası ve çevresinde yapılacak olan düzenlemeler sürecinde amatör ve profesyonel takımların maçların ağırlıklı olarak Şenol Güneş Spor Kompleksi'nde yan yana olan sentetik ve çim sahalarda oynanması kararlaştırılmıştı. İki sahanın arasında yapılacak olan çift yönlü tribün projesi Gençlik ve Spor Bakanlığınca ihale edildi. Milletvekilleri ve valiliğin destekleriyle hızlandırılan süreç sonrası yılsonuna kadar bitirilmesi planlanan 2 bin kişi kapasiteli tribün inşaatı başlarken, ilk önce 97 forekazık dikileceği açıklandı. 

Akyazı'da önemli gelişme! Yapımına başlandı...


TFF kriterlerine uygun olarak hazırlanan proje kapsamında, sentetik sahada amatör, çim sahada ise profesyonel takımların maçları oynanacak. Bu proje, iki sahaya bakan çift yönlü seyir ve kullanma özelliği ile ilk olacak. Tribünde 117 kişilik protokol ve 35 kişilik de basın tribününün yanı sıra tribünün alt kısmında 4 hakem odası ile 13 soyunma odası yer alacak. 

Trabzon’da futbolun gelişimine büyük katkı sağlayan, on binlerce çocuk ve gencin futbola başladığı Yavuz Selim Sahası’nda yaşanan atmosferin burada da gerçekleşmesini arzuladıklarını kaydeden Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, bu proje ile kulüplerin son derece modern bir tesise kavuşacağını söyledi. 

Yorumlar (6)
salih 2 yıl önce
AKYAZI eksikleri çok olan bir spor kompleksi. Halka kapalı. Yüzme ve diğer branşlar eksik.
Abdul 2 yıl önce
Stadin Mac olmadigi günlerde korku filimleri gibi karanlik kaliyor dünyada bu konuda tekiz biz
Mustafa Bardakçızade 2 yıl önce
Acaba kim gidecek de maç izleyecek orda Yavuz Selim’in taşınması saçmalıktan ibaretti insanlar haftasonu gidip maç izliyorlardı Kavak meydanında futbolculara da moral oluyordu izlenmiş oluyorlardı. Şuanki durumda maçları kimse akyazıya gidip izlemeyecektir.
Arif Yıldırım 2 yıl önce
Malesef amatör sporunu baltaladılar.Şehir merkezinde maçlar hem sporcular hemde seyredenler için kolaydı.Zaten biz ışlerimizi zorlaştırmada ustayız.
.
yakup 2 yıl önce
Borussia Dortmund 'Footbonaut' adı verilen yeni antrenman sistemini yapsinlar
Tsts 2 yıl önce
Siz önce iki yıl önce yıkılan araklı ilçe stadını yapın.. Utanmanız yok mu sizin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@