Modern Pozitif Bilimler

banner513

Akçay: Mağlubiyeti Hak etmedik

Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, mağlup oldukları Galatasaray karşısında iyi oynadıklarını dile getirdi. Mustafa Akçay, maç sonrası düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, sahada iyi bir duruş sergilemeye çalıştıklarını belirterek, "

Spor 22.12.2013, 22:15
Akçay: Mağlubiyeti Hak etmedik

Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, mağlup oldukları Galatasaray karşısında iyi oynadıklarını dile getirdi. Mustafa Akçay, maç sonrası düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, sahada iyi bir duruş sergilemeye çalıştıklarını belirterek, "Maçın başından sonuna kadar, oyunu forse etmeye çalıştık. Savunmadaki pozisyon algılarından kaynaklanan gollerle, mücadeleyi kaybettik. Kaçırdığınız goller sonrası goller yemeniz, durumu farklı hale getiriyor" dedi.

Bazı kurumların kulüpleriyle veya yöneticileriyle sorunu olabileceğini vurgulayan tecrübeli teknik adam, şunları söyledi: "Ancak biz sahada olan insanlar, futbola ter akıtan ve görevini yerine getiren insanların kimseyle sorunu yok. Eğer algı total olarak değerlendirilirse çok iyi baba olan, çok iyi arkadaş olan, çok iyi dost olan insanın; bir işte başarısız olması sonucu intihar etmesi gibi olur. Oysa biz işimizi yapıyoruz. Hiçbir kurumla sorunumuz yok. Total algı olursa, bizim için haksızlık olur. Biz sahada bazı şeyleri olduğu gibi, dürüstçe vermeye çalışıyoruz. Bizi bir şeyin uzantısı görüp, bize bazı şeyleri yapmak doğru değil. Kurumların biraz daha dikkatli olması gerekiyor" dedi.

Akçay, Galatasaray karşısında rakibine attığı tokat sonrası kırmızı kart gören oyuncusu Gustavo Colman'ın en ağır cezayı alacağını söyledi. Galatasaray gibi güçlü takıma karşı denk mücadele sergilediklerini anlatan Mustafa Akçay, "Oyuncularımı kutluyorum, Colman hariç. En yüksek cezayı alacak. Trabzonspor'un büyüklüğüyle kendi görevleri arasında her oyuncu iletişim kurmak zorunda. Ne yaptığımızı bilmeliyiz. Galatasaray ile oynuyoruz.

Trabzonspor'u temsil ediyoruz. Herkes haddini bilecek. Haddinizi bilirseni aşağılanmazsınız. Trabzonspor gibi büyük camianın ne olduğunu bilmeliyiz. Trabzonspor şu anda geçiş dönemi yaşayabilir. Her an küllerinden doğacak kadar birikimi olan kulüptür" dedi.

Bordo-mavili takımın çalıştırıcısı, UEFA Avrupa Ligi'nde karşılaşacakları Juventus ile ilgili Galatasaray'ın İtalyan teknik direktörü Mancini'den bilgi alıp almayacağı yönündeki soruyu ise "Mancini ile konuşmadık. Kompleksli yapımız yok. Herkesten faydalı şeyler alabiliriz. Tabii ki telefon açıp ondan bilgiler alabiliriz. O daha tecrübeli olduğu için alacağımız bilgiler işimize yarayabilir. Samimi davranacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (51)
deli gibi seven 7 yıl önce
bizim gucumüz bu..yapacak bir sey yok..adamlar kalemizi resmen dovduler...kologlu
Karel D'Haene 7 yıl önce
Hak etmedin... Trabzonspor teknik direktorlugunu hak etmedin, katiliyorum!
Ali Özdin 7 yıl önce
Colman iyi bir maç çıkardı onu harcamayın boşuna da bizi şu henrique belasından allahınızı severseniz kurtarın. idris iki golde de hata yaptı hala daha milli takıma göndermekte kararlı mısın bu büyük stoperi ?
ahmet şahin 7 yıl önce
Bir defa olsun oyuncunu savun. Ayıptır ayıp. Sürtüşmeyi başlatan Riara sarı kart , serzenişte bulunan Colman kırmızı gördü ki en iyi oynayan oyuncumuzdu. Hesap Trabzonspor'u Avrupa'ya göndermemek. Bu ülke için yarım puan bile almam.
Mehmet göze 7 yıl önce
Bizde senin gibi hocayı hak etmemiştik
bekirAktas 7 yıl önce
sen nerde ne yapdinda neyi hak eceksin sen hermacda kayip edersin seninyerinde olsam hemen orayi terkederim
FERŞAD YÜCE 7 yıl önce
seni bizim başımıza hoca yaptılar ben şahsen seni koyunlarıma çoban yapmam biz heşeye layığız kimse trabzonspordan bu saatetn sonra dünya takımıyız diye bahsetmesin bu hocalan olsak olsak köy takımı oluruz
ahmet şahin 7 yıl önce
Hocam söyler misin hangi maçı hak ederek oynayarak aldın. Yıllardır tüm maçları izlerim. Sizin 29 maçı da izledim. Torku maçının ikinci yarısı ve Bursa maçı hariç hangi maçı hak ettiniz? Bir de evdeki Lazio dişe dişti.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@