Saldırının ardından Kılıçdaroğlu'ndan ilk açıklama

Kılıçdaroğlu, "Beni üzen şehide yapılan saygısızlıktır"

Saldırının ardından Kılıçdaroğlu'ndan ilk açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’nın Çubuk ilçesinde katıldığı şehit cenazesinde saldırıya uğradı. Kılıçdaroğlu, saldırının ardından genel merkez önünde açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, "Beni üzen şehide yapılan saygısızlıktır" dedi.

Kılıçdaroğlu saldırının ardından genel merkez önünde açıklama yaptı. İşte açıklamadan öne çıkanlar;

Bana yapılan saldırı Türkiye'nin birliğine ve bütünlüğüne yapılmış demektir. 82 milyonu kucaklayan bir genel başkanım. Ayrıca hiç kimse unutmasın hiç kimse. Ben kuruluşun ve kurtuluşun partisi olan Cumhuriyet Halk Parti'nin genel başkanıyım. Hiç kimse unutmasın, Kuvayi Milliyecilerin partisi Cumhuriyet Partisi genel başkanıyım. 82 milyonu kucaklayan bir partinin genel başkanıyım. Şavşat'tan Ardanuç'a giderken PKK terör örgütünün saldırısına uğramıştım, aynı saldırının benzerini bugün yaşadım.

"BU ÜLKE İÇİN CANINI VERECEK BİRİSİ VARSA ONUN ADI KILIÇDAROĞLU'DUR"

Onlar sanıyorlar ki, CHP'nin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu biz saldırınca geri adım atacak, 1 milim adım atmayacağım. Bu ülkenin dirliğini ve bütününü hepimiz savunuyoruz. Bu ülkenin çakıltaşını bir kişiye feda etmem, vermem. Bu ülke için canını verecek birisi varsa onun adı Kemal Kılıçdaroğlu'dur.

"O ŞEHİTLER 82 MİLYONUN ŞEHİDİDİR"

Şehitler bizim şehitlerimiz, bizim onurumuz. Sonsuzluğa uğrarken hepimizin yüreğinde acı duyuldu. Şehitliğin yüce mertebe olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Ama benim şehit cenazesine gitmemi istemiyorlar. Sanıyorlar ki,baskı kuracağız, tehdit edeceğiz, saldıracağız, Kemal Kılıçdaroğlu şehit cenazelerine katılmasın. Katılacağım, sonuna kadar katılacağım. O şehitler 82 milyonun şehididir.

"BENİ ÜZEN ŞEHİDE YAPILAN SAYGISIZLIKTIR"

Bu olayda beni üzen durum şudur; Ben saldırıya uğradım diye üzülmedim. Hakkı, hukuku ve adaleti savunanlar her daim saldırıya uğramıştır. Beni üzen şehide yapılan saygısızlıktır. Şehide saygısızlık yapıldı, şehidin cenaze namazı bile doğru dürüst kılınamadı. O köyde oturanların hiçbirisinin kabahati yoktur. Dışarıdan gelenlerin tezgahıdır bu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
abdi abi
abdi abi - 11 ay Önce

ypg terörist değil derken tv den vatandaşın gözüne bakarken iyiydi ...gece kurtla sürüye saldır gündüz çobanla otur ağla hemi...

Lazoglu
Lazoglu @abdi abi - 11 ay Önce

Milletvekillerinin tererus cenazelerine katilmalarina musade et il baskanlarin tereruslere selam caksin sesin cikmaz vatandasta oyle cakar

i.b61
i.b61 @abdi abi - 11 ay Önce

Haburda pkk yi davul zurnayla karsilarken iyiydi

Bayist
Bayist @abdi abi - 11 ay Önce

Abdi dilerim senin başına daha kötüleri gelir

Ahmet akyol
Ahmet akyol - 11 ay Önce

bu yumruk bir yobazın yumruğu olunca yumruk asıl yobazı nakavat etmiştir,seninleyiz Kılıçtaroğlu

Vatansever
Vatansever - 11 ay Önce

Elleri dert görmesin bunun ağzının payını verenlerin sen terörün partisiyle birlikte hareket et sonrada timsah gözyaşı dök dayağı öyle yersin

Lazoglu
Lazoglu - 11 ay Önce

Hem camiye hem kiliseye isik tutulmaz milleti salakmi zannediyorsunuz

GERÇEK TÜRK
GERÇEK TÜRK - 11 ay Önce

ABDİ YPG Yİ ÜLKEMİZDEN SURİYEYE DAVUL ZURNANALARLA SİZLER GEÇİRDİNİZ ASIL SİZ O SÖYLEDİĞİNİZİ YAPIYORSUNUZ GECE ÇAKALLA GÜNDÜZ ÇOBANLA AMA SİZDE YÜZ YOKKİ HALA UTANMADAN KONUŞUYORSUN.........

Turgay
Turgay - 11 ay Önce

Ne ilginç değil mi PKK 'da bir tane akp'liye saldırmamışken Kılıçdaroğlu'na saldırmıştı.İstanbul'u ,Ankara'yı kaybetmek ciğerlerine oturduğu nasıl da belli oluyor.Hınçlarını itlerini oraya göndererek almaya kalkmışlar.Bunu daha önce de yaptılar hatta Meclis'de saldırdılar ve saldırıyı yapan cezalandırılmadı hatta ödüllendirildi.

Turgay
Turgay - 11 ay Önce

Zamanında şehit cenazelerinin tv'lerden yayınlanmasını engelleyen Tayyip değilmiydi? Şehit yakınlarının feryatlarına ne o öyle ayılıp bayılmalar diyen Tayyip değilmiydi? Şehitlere kelle diyen Tayyip değilmiydi?Ülkücüleri kandan besleniyorlar diye aşağılayan Tayyip değilmiydi ? Bunların her şeyi takiyye, her şeyleri oy için.

ali tandoğan
ali tandoğan - 11 ay Önce

bizde yedik seni törör sevici iş birlikci hadi ordan


SIRADAKİ HABER

banner513