O kareyi yorumladı: Çocukça bir şov !

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Boğaz'dan geçen Rus gemisindeki bir askerin omzuna füze alarak yaptığı provokasyonu "Çocukça bir şov" olarak yorumladı. Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası kameraların karşısına geçen Kurtulmuş, Rus gemisi Boğaz'dan geçerke

Siyaset 07.12.2015, 20:55
O kareyi yorumladı: Çocukça bir şov !

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Boğaz'dan geçen Rus gemisindeki bir askerin omzuna füze alarak yaptığı provokasyonu "Çocukça bir şov" olarak yorumladı.

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası kameraların karşısına geçen Kurtulmuş, Rus gemisi Boğaz'dan geçerken verilen görüntüye ilişkin, "O görüntüler şova dönük bir görüntü. Olmamasını arzu ederdik. Çocukça bir şov" dedi.

Kurtulmuş, Kuzey Irak'taki Türk askeri varlığıyla ilgili ise, "Türkiye, Irak'ın toprak bütünlüğüne saygı duyan bir ülkedir. Türkiye'nin Kuzey Irak'taki varlığı, merkezi Irak hükümetine karşı değil, tam tersine merkezi Irak hükümetinin de gücünü artıracak şekilde DAEŞ'le mücadelede etkin bir dayanışmanın sağlanması içindir. Türkiye ilk kez Musul'a gitmiyor. DAEŞ'le mücadelenin unsuruyuz. TSK'nın oradaki varlığı; abartılı yayınlar dolayısıyla gündeme gelmiştir. Irak Hükümetindeki hassasiyeti anlıyoruz" ifadelerini kullandı.

O kareyi yorumladı: Çocukça bir şov !

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@