Meral Akşener'e soruldu: Fetöcü müsünüz?

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, "FETÖ'cü müsünüz?" sorusuna "Bütün devlet ellerinde, yargı ellerinde, polis ellerinde her şey ellerinde. Bu iftirayı atanlar gereğini yapsınlar" yanıtını verdi.

Siyaset 24.04.2020, 12:19 24.04.2020, 12:23

Haber Global ekranlarında yayınlanan "Jülide Ateş ile 40" programına konuk olan İYİ Parti Lideri Meral Akşener, kendisi hakkında merak edilen sorulara yanıt verdi.

AÇIKÇA SORULDU: FETÖCÜ MÜSÜNÜZ?
Jülide Ateş'in Meral Akşener'e yönelttiği sorulardan biri de "FETÖ'cü müsünüz?" oldu. Bu soruya gülerek tepki veren Akşener, "Hayır. Ben demiştim ki bu konuda iddia sahipleri gereğini yapmalıdır. İddia ve isnatta bulunup gereğini yapamıyorsun. Bütün devlet ellerinde, yargı ellerinde, polis ellerinde her şey ellerinde" ifadelerini kullandı.

"BU İFTİRAYI ATANLAR GEREĞİNİ YAPSINLAR"
Açıklamasının devamında "Dolayısıyla bu esnada bunu yapanlar benim için iftiradır" diyen Akşener, şöyle devam etti: "Bu iftirayı atanlar gereğini yapsınlar. Yani aşağı yukarı 2016'dan beri sanıyorum bunu yapan insanlar var. Tek bir adım atmadılar ve geziyorlar. Onun için iddia sahibi iddiasını ispatlamakla mükelleftir."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
Ali Papa 1 yıl önce
Yıllar önce popüler olmuş bir şarkı vardı. "Gökte arama şeytanı, şeytan senin içinde, diyede çok ilginç ve çok manidar sözleri vardı. Sözüm meclisten dışarı.
Ersan 1 yıl önce
İzmit' te yaşarken Ülkücülerin Meral Abla' sı idi.
Demirel ile Çiller dönemi ve sonrasını bilemem...
özgür 1 yıl önce
türkçe olimpiyatlarına katılıp feto liderine hoca efendi diyenlere, meclis kürsüsünde açıkça övenlere niye sorulmuyor bu sorular
erdal 1 yıl önce
asıl soru , gülen cemaatini hangi örgüt kullanıyor? tabi ki ergenekon askeri casusluk ,teknik andıçlık ve kumpas çetesidir , efendim. saygılarımla. gülen cemaati dini yollarla ve parayla hakim kiralayabilir. Fakat ergenekon alevi bir örgüttür . Alevilerde birbirine nasıl bağlıdır biliyoruz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@