Koray Aydın: AK Parti'lilerin üçte biri hayır verecek

MHP'li Koray Aydın, anayasa referandumu için 'AK Parti'lilerin üçte biri hayır verecek' ifadesini kullandı.

Siyaset 16.03.2017, 12:33 16.03.2017, 20:53
Koray Aydın: AK Parti'lilerin üçte biri hayır verecek

MHP'li muhaliflerden Trabzon eski milletvekili  Koray Aydın, 16 Nisan'daki referandumda oylanacak olan anayasa değişikliğine AK Parti milletvekillerinin üçte birinin "hayır" oyu vereceğini öne sürdü.


Canlı yayında İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtlayan MHP'li muhaliflerden Koray Aydın, 16 Nisan'da referanduma sunulacak anayasa değişikliğine AK Parti milletvekillerinin de önemli bir kısmının karşı olduğunu iddia etti.

Koray Aydın, konuştuğu AK Parti'li vekillerin rahatsızlıklarını dile getirdiğini belirterek, "AKP milletvekillerinin üçte biri 'hayır' oyu verecek" iddiasında bulundu.

AK Parti'li vekillerin "Biz partimizi seviyoruz ama bu kadar yetki fazla" dediğini aktaran Koray Aydın, toplumda başkanlığa karşı büyük bir tepkinin oluştuğunu da vurguladı.

'Hakkı yenenler gün gelir isyan eder'

Başkanlık sisteminin büyük sosyal çalkantılara sebep olacağını belirten Aydın, "Bakın, hakkı yenen mazlumlar gün gelir isyan eder. 80 milyonu bir korku imparatorluğu altında yaşatamazsınız. Bu dünya tarihinde de böyledir" diye konuştu.


 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (9)
Köksal Aygün 4 yıl önce
Bu açıklamalar size yakışmıyor.Gerçekten üzülüyoruz.Bu siz değilsiniz.Nefsinizi hesaba çekin lütfen.
halim 4 yıl önce
ak partili arkaslarla konusuyorum .adam 18 maddeyi biliyormusun diyorum ne var 18 maddede . o adamlar yanlis yapmazlar diyorlar .cumhuriyeti yikip halifeligi getiorecekler diyorum .olsun diyorlar .kul oilmak iyidir diyor .semercilik meslegi su an revacta bos kalma diyorum .nerede kurs veriliyor gideyim diyor .ak parti merkezlerinde diyorum.
az bilen 4 yıl önce
Sen sanki biliyorsun. halifelikmiş. ne komiksiniz ya. sen oku bakim önce sonra millete bilmişlik tasla
mustafa 4 yıl önce
sen öyle san..
60bir 4 yıl önce
Gerçek milliyetçiler de evet diyecek.
Evet 4 yıl önce
Koray bey, Ak Parti milletvekillerinin çoğu hayır diyecek diyorsun. Biri ile yaptığın sohbeti yayınlada, seninle beraber Millet hayır diyelim. Bu daha inandırıcı olmazm? Hemde büyük vebalden Milleti kurtarmış olursun.
ŞEHZADE 4 yıl önce
Koray bey sen nereye bağlısın.Ben anlamakta güçlük çekiyorum.Geçmişsin Hayırcıların safına.Kendi kalene mermi sıkıyorsun.
İdris 4 yıl önce
Yalandan kim ölmüş ki? Salla Koray! Arsız da yaşanıldığını daha da kanıtla...
Tahir 4 yıl önce
Keşke bir müslüman biri olarak chp nin kaldırdığı hilafet geri gelse.koalisyonlara darbelere vesayetcilere bir daha fırsat vermemek için Allah rızası için evet diyeceğiz.Kafirler hayır diyor siyonistler aman evet çıkmasın diyor feto pkk hayır diyor ben vatan hainlerin dediğinimi yapacağım.Tabiki Evet
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@