Erdoğan'dan Hollanda'ya: Bedelini ödeyeceksin!

"Batı gerçek yüzünü göstermiştir. Seçim için ilişkileri feda ediyorsan bedelini ödeyeceksin."

Siyaset 12.03.2017, 15:25 12.03.2017, 15:51
Erdoğan'dan Hollanda'ya: Bedelini ödeyeceksin!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İyilik Ödülleri Töreni'nde konuştu. Erdoğan, Hollanda krizi ile ilgili "Batı gerçek yüzünü göstermiştir. Seçim için ilişkileri feda ediyorsan bedelini ödeyeceksin." dedi.

Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle:

"Peygamber efendimiz, Ademoğlu ölünce amel defteri kapanır, ancak 3 kişinin amel defteri kapanmaz buyuruyor. Geride eş, evlat ve ilim bırakan olduğunu bırakıyor. Bundan 42 yıl önce mesuliyet bilinciyle hareket eden bir avuç ilim insanının diktiği fidan dünyanın 135 ülkesinde meyve veren bir ağaca dönüştü. Şu manzara azmin, fedakarlığın ürünüdür. Vakfımız bir taraftan hayır kültürünün yaygınlaşmasını sağlarken, diğer yandan mazlum coğrafyalara Türkiye'nin dostluk elini uzatıyor. Dünyanın 70 ülkesinden gelen 2 bin 140 öğrenci ülkemizde ilim tahsil ediyor. Bu öğrencilerin gelecekte güçlü bir beşeri köprü oluşturacağına inanıyorum. Her bir kardeşimi Türkiye'nin gönül elçisi olarak kabul ediyorum. Adalet, ihsan, merhamet, istikamet ilkeler doğrultusunda yürütülen hizmetlerin devam etmesini diliyorum. Misyonerler bütün çabalarını harcarken kardeşlerimizin Kur'an'sız bırakmak bize yakışmaz. Hediyem Kur'an olsun projesini doğru yolda atılmış bir adım olarak görüyorum.
"HÜNER SAĞ ELİN VERİDİĞİNİ SOL ELİN GÖRMEMESİDİR"

Hüner ehli iyilik, ihsan ve karşılıksız verme mecralarda kadir kıymet bilmek daha önemli. En yakınındaki komşusuna, ailesine dahi gözünü kapatan bir hayat biçimiyle karşı karşıyayız. Bizde sağ elin verdiğini sol el bilmeyecek. Muhtaçların onurunun kırılmaması, iyilik sahibinin de niyetinin bozulmamasıdır. Bizde Hakkın bilmesi yeterlidir. Sosyal medyanın da etkisiyle bu incelik kayboluyor. Yardım eli fiiliyatı önüne geçebiliyor. Birçok insan kendisine hiçbir külfeti olmayan sanal ortamlarda insanlık ve kardeşlik vazifesini yerine getiriyor zannediyor. İyiliği ifşası hayrı yok ediyor. Kalbimiz çevremizde olan bitene karşı hassasiyetini kaybediyor.Suriye'de olduğu gibi vahşet görüntüleri birkaç ülke dışında kimseyi harekete geçirmiyor. Akdeniz'de boğulan insanlar ekranları kaplasa da yüreklerde hiçbir iz bırakmıyor. Kalplerin nasır tuttuğu, taşlaştığı zor bir dönemde yaşıyoruz. Sadece Hakkın rızası için koşan, koşturan, çalışan iyilik neferlerini mumla arıyoruz.
Böylesi bir zaman diliminde hem ülkemizde, hem dünyanın farklı köşelerinde iyilikle çalışanlara destek olmak çok önemlidir."GERÇEK YÜZLERİ ORTAYA ÇIKTI"

Batı gerçek yüzünü şu son birkaç gündür açık net ortaya koydu. Ben olaylar başladığında bunların faşizan bir baskı olduğunu söyledim. Şimdi soruyorum Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımaz'ı kendi konsolosluk binasına girmesin engelleyen zihniyet nasıl anlatacak. Çarşamba günkü seçime Türkiye ilişkilerini feda edersen Hollanda bedelini ödeyeceksin.
"BİZ DAHA YAPMAMIZ GEREKENİ YAPMADIK"

Biz daha yapmamız gerekenleri yapmadık. Bundan sonraki süreç işleyecek. Çarşamba günü bakalım ne olacak. Hollanda'da oy kullanacak kardeşlerime sesleniyorum. Sizler zaten gereğini yapacaksınız. İsim vermem gerek yok, bir tane ırkçı var. Şuna bak Avrupa ırkçılığa gidiyor. Neredesin Avrupa birliği? Tayyip Erdoğan AB'ye kızdığında rahatsız oluyorlar. O zaman rahatsız olacaksınız."
"BUNUN BEDELİNİ ÖDEYECEKLER"

Çarşamba günü Hollanda'daki seçimin ardından gereken değerlendirmeyi yapacağız. Çünkü bu cevapsız bırakılamaz. Benim Dışişleri Bakanıma, Ekonomi Bakanıma, yine milletvekili arkadaşlarımıza oralarda affedersiniz edep dışı davranışları yapanlar bedelini ödeyecekler. Kendi içlerindeki hırslarını köpekleri sürmek suretiyle ortaya koyanlar bunun bedelini ödeyecekler. Çıkmış bir tanesi ne diyor? Türkler burayı terk edecek. Terk etmeyecek ya! Onlar oranın vatandaşı. Bunun bedelini ödeyecekler. Diplomasinin ne olduğunu da öğrenecekler.
"ŞUNA BAK AVRUPA IRKÇILIĞA GİDİYOR"

Şuna bak ya Avrupa ırkçılığa gidiyor. Neredesin Avrupa Birliği? Ondan sonra çattığımız zaman rahatsız oluyorlar. Rahatsız olacaksınız. Almanya'nın devlet televizyonu yalan yanlış yayın yapıyor. Bizim 18 maddelik paketi yalan yanlış anlatıyor. Yani hayır diyor. Sana ne ya? Demek ki Türkiye'de evet diyenler istikamet üzeredir.
"DİPLOMASİNİN NE OLDUĞUNU ÖĞRENECEKLER"

Çarşamba günü Hollanda'daki seçimin ardından gereken değerlendirmeyi yapacağız. Çünkü bu cevapsız bırakılamaz. Benim Dışişleri Bakanıma, Ekonomi Bakanıma, yine milletvekili arkadaşlarımıza oralarda affedersiniz edep dışı davranışları yapanlar bedelini ödeyecekler. Kendi içlerindeki hırslarını köpekleri sürmek suretiyle ortaya koyanlar bunun bedelini ödeyecekler. Çıkmış bir tanesi ne diyor? Türkler burayı terk edecek. Terk etmeyecek ya! Onlar oranın vatandaşı. Bunun bedelini ödeyecekler. Diplomasinin ne olduğunu da öğrenecekler."


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (7)
adnan 4 yıl önce
ne gozu doymaz adammissin yeterbe dus milletin sirtindan milleti ve ulkeyi cikmaza sokuyorsun bunu goren cikarci ve yagcilar cikar icin ulkenin ve milletin huzurunu kaciriyorsunuz ulkeyi karanliga gomuyorsunuz gidin artik
ibrahim çevik 4 yıl önce
Ne olduda Dünya lideri bu hallere düştü,, 1 kasımda vizesiz avrupa vaad edenlerin şimdi bakanları bile gidemiyor.. Bir ülke ancak bu kadar itibarsızlaştırılır. aşiret yönetir gibi devlet yönetilmiyormuş.. 15 yıldır iktidarsınız, nereden nereye düştü ülkem.. Tapusu bizde olan Musul konusun da bile bizi masa almıyorlar.. Vaah vah..
Erol 4 yıl önce
Adnan sen hollanda uşağımısın
kkk 4 yıl önce
hollandayla ilişkileri askıya al yakışanı yap...
Suat Öztürk 4 yıl önce
İbrahim Çevik karnın doyuyormu İmf kuyruğunda beklemiyorsan öyleyse sus Osmanlının ayak seslerini dile
baba halil 4 yıl önce
adnan sen hangi millettensin
HALIM 4 yıl önce
nasil odedeceksin ?
hamaset ile siyaset yapilmaz .avrupadaki turklerin isi sayende cok zor .hele senin yandaslarinin isi daha zor .her gun avripaya takiyorsun eminim onumuzdeki sene rusyadan israilden suriyeden oldugu gibi ozur dileyeceksin .

Gelişmelerden Haberdar Olun

@