CHP katilin ağzı ile konuşuyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında milletvekillerine hitap ediyor.Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:"Türkiye'nin en büyük arıtma tesisini İstanbul'a kazandırdık. AK Parti çevrecilik konusunda attığı adımlarla ilkleri

Siyaset 09.10.2012, 12:12
CHP katilin ağzı ile konuşuyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında milletvekillerine hitap ediyor.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

"Türkiye'nin en büyük arıtma tesisini İstanbul'a kazandırdık. AK Parti çevrecilik konusunda attığı adımlarla ilkleri başarıyor.
 
Kazakistan ile aramızdaki ilişkileri çok daha ileriye taşıyacak adımları atacağız. Türkiye olarak çok yönlü ve çok boyutlu, aktif dış politika izliyoruz. Tezlerimizi her yerde anlatıyoruz. 
 
Nükleer enerjiden barışçı amaçlı yararlanmak isteyen İranlı kardeşlerimizi destekledik. Gelişmeleri at gözlüğü ile izleyenlerin dış politika vizyonumuzu takdir etmesini beklemeiyoruz. Türkiye, bölgesine ve dünyaya daha geniş bir ufukla bakıyor. Sığ derede yüzmekte zorlananlar engin denizlere açılmaya cesaret edemezler. 
 
Türkiye gölgesinden korkanların değil , yedi düvele meydan okuyanların omuzlarında yükselmiştir. AK Parti insanımızın menfaatini büyük bir hassasiyetle gözetir. Aynı zamanda egemenlik haklarımızı her şeyin üzerinde tutar. Muhalefet esef verici tavırlar sergiledi. Türkiye'ye komşu bir ülkeden silah doğrultuluyor, ana muhalefet partisi saldırganın ağzıyla konuşuyor, onun avukatlığını üstleniyor. CHP, Esad'in hakkına, hukukuna arka çıkıyor. 
 
Artık sessiz mi kalacaktık ey Kılıçdaroğlu, senin kanın canın müsade edebilir ama bizim kanımız canımız buna müsade etmez. Buralara yönelik saldırılar tezkere için yeterli gerekçe oluşturmuyor mu? Bu tezkereyle dünyaya savaş açılabilirmiş. Açılır, açılmaz, onu zamanı gelince konuşuruz. 
 
Esad'ın canı cehennemeymiş, bunlar sokak ağzı. Amerika'ya meydan okuyabiliryor musun? Siz ABD'nin karşısında el pençe divan duran adamlarsınız. Size hangi komplo teorisyenleri akıl hocalığı yapıyor?
 
Siz hiç mi İstiklal Marşı okumuyorsunuz? Biz Milli Marşımızdan aldığımız ilhamla hareket ediyoruz. Siz destek verin ya da vermeyin, Türkiye topraklarına yönelecek her türlü tehdit karşısında bizi bulacaktır. 
 
Esad yönetimine bağlı askerler bizim topraklarımıza top mermisi atıyor. Biz buna misliyle karşılık veriyoruz. Artık karşılıksız bırakmak yok.Bütün ihtimalleri göre hazırlığımızı yapıyoruz. Caydırıcılık özelliğinizi yitirirseniz devletinizin haklarını koruyamazsınız. Diplomasinin bütün araçlarını kullanarak haklarımızı koruyoruz. Diplomasinin bittiği yerde diğer araçları kullanmak büyük devlet olmanın gereğidir.
 
Suriye verdiğimiz notalara rağmen sınır ihlali yapınca fiili karşılık vermemiz kaçınılmaz olmaktadır. Kararlılığımızı ortaya koyacağız. Böyle büyük bir devleti CHP'nin kaprsilerine mahkum edemeyiz. Bu hadisede CHP bir kez daha BDP'nin kuyruğuna takılmıştır. Esad aşkının CHP'nin gözünü kör etmesini anlamak mümkün değil. 
 
Bu milli meselede ortaya koyduğu ilkeli tutum için MHP ve genel başkanına teşekkür ediyorum. 
 
Attığımız fiili adımı dünyadaki devletler destekliyor ama ana muhalefet partisi karşı duruyor. Suriye konusunda ekonomik ve siyasi hesaplarla hareket etmiyoruz. 910 kilometre sınırınız olan bir ülkedeki gelişmeler isteseniz de istemeseniz de sizi etkiler. On binlerce insan Türkiye'ye sığınıyor, şu anda rakam 100 bini buldu. 
 
Türkiye gerekirse sıkıntı çeker ama kendisine sığınanlara sırtını dönemez. Türkiye, bu meseleye insani hassasiyetle yaklaşmıştır. Bizim için Suriye dünyadaki her hangi bir ülke değil. Onların hepsi bizim kardeşimiz"

 

Yorumlar (1)
Ali Han 8 yıl önce
bu medya tamamen akp nin emrinde...hep onlardan yana haberler...bu kadar yalakalık ve bilgi kirliliği olur mu.insanda biraz gurur ve vicdan olur...buna can mı dayanır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@