CHP'den İstanbul'da son durum açıklaması

CHP'li vekil Öztrak İstanbul'da süren oy sayımı ile ilgili konuştu

CHP'den İstanbul'da son durum açıklaması

FOX TV Çalar Saat programında İsmail Küçükkaya'nn konuğu olan Faik Öztrak, 3 ilçede sayımın bittiğini fazla bir değişiklik olmadığını söyledi. Öztrak, ‘Herkes itiraz edebilir ama elinde delil olması lazım. İtiraz edilmesi için sandık başındaki görevlilerin şerh koydurmuş olması lazım. Sıkıntı burada. İtiraz haktır. Ama bu hakkı suistimal edilmemesi için hukkuki olaması lazım. Bu sabah itibariyle 18 ilçede ilçe seçim kurulları talepleri reddetmişti. 21 ilçede sayım kararı çıkmış. 5’inde tam sayım, geri kalanlarında geçersiz oylar sayılacak. 3 ilçede bitti. Sonuçta çok fazla değişiklik yok’ diye konuştu.

"FARKIN 20 BİNDEN AŞAĞI DÜŞMESİ MÜMKÜN DEĞİL"
CHP İstanbul Milletvekili Engin Altay, dün akşam Halk TV’de katıldığı yayında İstanbul’daki yeniden sayımlar ve geçersiz oy sayımlarıyla ilgili son rakamları açıkladı. Engin Altay, CHP’nin 116 milletvekilinin İstanbul’da bulunduğunu ve süreci takip ettiklerini belirtti.

Altay, İstanbul’u merak edip endişeye kapılmayın diyerek yapılan sayımlarda 1200 sadıklı bir kurulda lehte veya aleyhte 50-60 oy bile çıkmadığını söyledi. Farkın 20 binden aşağı düşmesinin mümkün olmadığını söyleyen Altay 5 ilçede sayımın devam ettiğini açıkladı.

"3-4 İLÇEDE İŞLEM SÜRECEK"
4 ilçede işlemlerin tamamlandığını belirten bazı sandıklarda yarın işlemlerin devam edeceğini ifade etti. Mazbatanın alınmasıyla ilgili Engin Altay, “3-4 ilçede işlem sürecek gibi duruyor” dedi ve iki gün sonra işlemlerin bitebileceğini bildirdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
hüseyin
hüseyin - 12 ay Önce

Trabzon'un evladı Ekrem İMAMOĞLU,
bir Trabzon'lu olarak seninle gurur duyuyorum
Allah yolunu açık etsin.

Aşali
Aşali @hüseyin - 12 ay Önce

Hırsız olsun trabzon evladı olsun. Bumu yani. İdeolojini din edinmisşin farkında değilsin. Bırakın bu hemşehricilik zırvanalarını adaletli olun

Gkmn
Gkmn - 12 ay Önce

ALLAH Yolunu Bahtını açık etsin EKREM İMAMOĞLU

abdi abi
abdi abi - 12 ay Önce

algı opeasyonu yapmayın..geçersiz oyların sayımını dahil etsenize...2500 fark kaldı arada...

Cenab
Cenab @abdi abi - 12 ay Önce

fark 19.000

Trabzonsporlu
Trabzonsporlu - 12 ay Önce

Çalınan oylar nedeniyle yeniden sayım yapılıyor, niye bu panik?

gökhan
gökhan @Trabzonsporlu - 12 ay Önce

bu ülkede oy çalma işinde sizin elinize kimse su dökemez

cenab
cenab @Trabzonsporlu - 12 ay Önce

panik yok, sadece ibb içi boşaltılmasın diye iş başına geçilmek isteniyor.

Ismail
Ismail @Trabzonsporlu - 12 ay Önce

Kim calmis oylari? Guldurmeyin Allah askina.

Ali Papa
Ali Papa - 12 ay Önce

Sandık kurulu başkanı ve bir üyesi kamu görevlisi, diğer 5 üye bir önceki seçimde ençok oy almış 5 partiden birer asil birer yedek üye olarak kurulur. Toplam 7kişinin 3 tanesi muhalefet temsilcisi oluyor. Kabaca bir söylemle azınlıkta kalıyor. Yine kabaca bir ifadeyle sandıkta bir şaibe veya hatalı işlem olursa, çoğunluk olan kamu ve iktidar ittifakları üyelerinin sorumluluğunun daha yüksek olduğu izahtan varestedir.

kazım
kazım - 12 ay Önce

İstanbul'un kurtuluşu hep Trabzon'un kurtuluşundan erken olmuştur zaten. Fatih Sultan Mehmet de önce İstanbul'u kurtarmıştı

KİNG..
KİNG.. - 12 ay Önce

kazanana kadar saymaya devam edin...kıyıda köşede oy bulursunuz belki....


SIRADAKİ HABER

banner513