banner556

CHP'den İstanbul'da son durum açıklaması

CHP'li vekil Öztrak İstanbul'da süren oy sayımı ile ilgili konuştu

Siyaset 04.04.2019, 10:12
CHP'den İstanbul'da son durum açıklaması

FOX TV Çalar Saat programında İsmail Küçükkaya'nn konuğu olan Faik Öztrak, 3 ilçede sayımın bittiğini fazla bir değişiklik olmadığını söyledi. Öztrak, ‘Herkes itiraz edebilir ama elinde delil olması lazım. İtiraz edilmesi için sandık başındaki görevlilerin şerh koydurmuş olması lazım. Sıkıntı burada. İtiraz haktır. Ama bu hakkı suistimal edilmemesi için hukkuki olaması lazım. Bu sabah itibariyle 18 ilçede ilçe seçim kurulları talepleri reddetmişti. 21 ilçede sayım kararı çıkmış. 5’inde tam sayım, geri kalanlarında geçersiz oylar sayılacak. 3 ilçede bitti. Sonuçta çok fazla değişiklik yok’ diye konuştu.

"FARKIN 20 BİNDEN AŞAĞI DÜŞMESİ MÜMKÜN DEĞİL"
CHP İstanbul Milletvekili Engin Altay, dün akşam Halk TV’de katıldığı yayında İstanbul’daki yeniden sayımlar ve geçersiz oy sayımlarıyla ilgili son rakamları açıkladı. Engin Altay, CHP’nin 116 milletvekilinin İstanbul’da bulunduğunu ve süreci takip ettiklerini belirtti.

Altay, İstanbul’u merak edip endişeye kapılmayın diyerek yapılan sayımlarda 1200 sadıklı bir kurulda lehte veya aleyhte 50-60 oy bile çıkmadığını söyledi. Farkın 20 binden aşağı düşmesinin mümkün olmadığını söyleyen Altay 5 ilçede sayımın devam ettiğini açıkladı.

"3-4 İLÇEDE İŞLEM SÜRECEK"
4 ilçede işlemlerin tamamlandığını belirten bazı sandıklarda yarın işlemlerin devam edeceğini ifade etti. Mazbatanın alınmasıyla ilgili Engin Altay, “3-4 ilçede işlem sürecek gibi duruyor” dedi ve iki gün sonra işlemlerin bitebileceğini bildirdi.

Yorumlar (12)
hüseyin 2 yıl önce
Trabzon'un evladı Ekrem İMAMOĞLU,
bir Trabzon'lu olarak seninle gurur duyuyorum
Allah yolunu açık etsin.
Aşali 2 yıl önce
Hırsız olsun trabzon evladı olsun. Bumu yani. İdeolojini din edinmisşin farkında değilsin. Bırakın bu hemşehricilik zırvanalarını adaletli olun
Gkmn 2 yıl önce
ALLAH Yolunu Bahtını açık etsin EKREM İMAMOĞLU
abdi abi 2 yıl önce
algı opeasyonu yapmayın..geçersiz oyların sayımını dahil etsenize...2500 fark kaldı arada...
Cenab 2 yıl önce
fark 19.000
Trabzonsporlu 2 yıl önce
Çalınan oylar nedeniyle yeniden sayım yapılıyor, niye bu panik?
gökhan 2 yıl önce
bu ülkede oy çalma işinde sizin elinize kimse su dökemez
cenab 2 yıl önce
panik yok, sadece ibb içi boşaltılmasın diye iş başına geçilmek isteniyor.
Ismail 2 yıl önce
Kim calmis oylari? Guldurmeyin Allah askina.
Ali Papa 2 yıl önce
Sandık kurulu başkanı ve bir üyesi kamu görevlisi, diğer 5 üye bir önceki seçimde ençok oy almış 5 partiden birer asil birer yedek üye olarak kurulur. Toplam 7kişinin 3 tanesi muhalefet temsilcisi oluyor. Kabaca bir söylemle azınlıkta kalıyor. Yine kabaca bir ifadeyle sandıkta bir şaibe veya hatalı işlem olursa, çoğunluk olan kamu ve iktidar ittifakları üyelerinin sorumluluğunun daha yüksek olduğu izahtan varestedir.
kazım 2 yıl önce
İstanbul'un kurtuluşu hep Trabzon'un kurtuluşundan erken olmuştur zaten. Fatih Sultan Mehmet de önce İstanbul'u kurtarmıştı
KİNG.. 2 yıl önce
kazanana kadar saymaya devam edin...kıyıda köşede oy bulursunuz belki....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@