banner526

banner513

Başbakan Yıldırım: Olay bitmiştir

"Sonuçlardan sonra kimin ne kadar destek verdiğini konuşmak abesle itigaldir. Bu bir parti seçimi değildir. partiler oy almıyor. Millet geleceğine karar vermiştir. Olay bitmiştir"

Siyaset 18.04.2017, 12:05
Başbakan Yıldırım: Olay bitmiştir
Başbakan Binali Yıldırım referandumdan sonra partisinin ilk grup toplantısında "Sandıktan çıkan bu sonuçla Türkiye ve millet kazandı. Bu oylamanın kabedeni yoktur . Yüzde 81.70 evet çıkan Bayburt da yüzde 80.40 hayır çıkan Tunceli de kazanmıştır."dedi.

Yıldırım'ın konuşmasında öne çıkan başlıklar

Katılım oranı rekor düzeyde olmuştur. Anayasa paketinin milletimizin teveccühüne mazhar olmasından dolayı mutluyum. Türkiye kazanmıştır, millet kazanmıştır. Bu halk oylamasının kaybedeni yoktur. Bu sonuç yeni bir dönemin başlangıcıdır. Kazanan sadece 'evet' veren vatandaşlarımız değildir. 'hayır' veren vatandaşlarımız da kazanmıştır. Bu oylamanın kaybedeni yoktur . Yüzde 81.70 evet çıkan Bayburt da yüzde 80.40 hayır çıkan Tunceli de kazanmıştır.

Ana muhalefet partisi başta olmak üzere sonuca her kesimin saygı duyması gerekmektedir. Milletin sözü üzerine söz söylemek yanlıştır.

HANGİ PARTİDEN NE KADAR OY GELMİŞTİR KONUŞMAK ABESLE İŞTİGALDİR

Partimiz referandumda görvini yerine getirdi. MHP, BBP ve HÜDA PAR'a verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim

Biz bu değişikliği MHP ile ortak hazırladık. Komisyon ve Meclis görüşmelerinde güzel bir ortak çalışmayı da ortak duruşu da yerine getirdik. Bu halkoylamasının milletin kararına giderken de aynı hedef uğrunda birlikte çalıştık

Sonuçlardan sonra kimin ne kadar destek verdiğini konuşmak abesle itigaldir. Bu bir parti seçimi değildir. partiler oy almıyor. Millet geleceğine karar verdmiştir.  Olay bitmiştir

CUMHURBAŞKANIMIZ ERDOĞAN'I PARTİMİZE DAVET EDİYORUZ

Doğu ve Güneydoğu'dan gelen desteği, terörle mücadelede verilmiş anlamlı bir destek olduğunu düşünüyorum. Orada yaşayan bütün vatandaşlarıma ayrıca teşekkür ediyorum. Teşekkürün en büyüğü kurucu genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. AK Parti grubu olarak buradan kendilerine selamlarımızı iletiyoruz. Cumhurbaşkanımız Türkiye'nin önünü açacak bu tarihi değişimi başından beri büyük bir kararlılıkla savundu. Milletimizle arasında öteden beri varolan muhabbet köprüsü ile gönülden gönüle seslendi. O milletimize inandı, güvendi, milletimiz de ona inandı.

Diğer hususta Cumhurbaşkanımızın kurucusu olduğu Ak Parti ile ilişiğinin tekrar kurulmasıdır. Resmi sonuçların ilan edilmesiyle birlikte kendisini partimize davet edeceğiz.

Bu değişiklikle bazı hususlar hemen yürürlüğe girecek bazı hususlarda Kasım 2019 seçiminden sonra yürürlüğe girecek. İlk yürürlüğe girecek husus; HSYK ile ilgili olan madde. Diğer bir konu yargı ile alakalı.

Türkiye'nin yarını bugünden daha güzel olacak.

Türkiye ile istikrar bu oylamayla birlikte teyit edilmiş ve kalıcı hale gelmiştir. Türkiye'nin yarını bugünden çok daha güzel olacak.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (3)
Ali Papa 3 yıl önce
AKP ileri gelenleri de MHP den %3 kürtlerden ilave % 1.5 oy geldi dediklerine göre abesle iştigal ediyorlar demekki.MHP değil ama Bahçeli artık tarih olmuştur.AKP de rampadan aşağıya doğru hızla inişe başlamıştır.
sedat 3 yıl önce
YSKnun gayreti ve karsi olduklari pkknin oylariyla rejim degistirenler olarak anilacaksinz
ibrahim çevik 3 yıl önce
Bu referandum bir kıvılcım olmuştur. Atatürk'ün bahsettiği kanı damarlarında taşıyan, Bu memlekete bu bayrağa sevdalı, delikanlı, mert, yürekli Ülkücü kardeşlerim siyaseten bu güne kadar bana göre yanlış olmasına rağmen kendi partilerine oy vermiştir. Bu güne kadar onlar ülke şöyle yönetilsin biz böyle yönetilsin demişizdir. Ancaak gelinen noktada ,Solcusu , Ülkücüsü ve Kürt kardeşlerimiz , Hiçbir propoganda aracına sahip olmamalarına rağmen. Lideri partisi mitingi gazetesi medyası sermayesi, Hakimi polisi, belediyesi olmamasına rağmen, uçağı otobüsü tankı panzeri olmamasına rağmen, ysk'sı havuz medyası olmamasına rağmen, sadece ve sadece VATAN sevdası, özgürlük, demokrasi ve Türkiye Cumhuriyeti, Albayrak aşkı, Sebilerimizin geleceği için, şehitlerimizin ALKANI ile sulanmış bu toprak için, Bir araya gelerek, omuz omuza vererek, can kardeş olarak , kan kardeş olarak % 49 HAYIR demiştir.Bir Sol görüş sahibi olarak Hepsini şerefli,lekesiz, anasının aksütü kadar temiz alınlarında Öpüyorum

Gelişmelerden Haberdar Olun

@