Bahçeli'den YSK'ya yapılan eleştirilere tepki

Devlet Bahçeli, İstanbul seçimlerine ilişkin konuştu

Siyaset 08.05.2019, 11:30
Bahçeli'den YSK'ya yapılan eleştirilere tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşma yaptı

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle;

Tereddütle geçirdiğimiz vakit kalmamıştır.  Oyalanamayız. Karanlık senaryoları alttan almalıyız.

Türkiye'nin normalleşmeye ihtiyacı vardır. Sıkılı yumruklar açılmalıdır. Gerginlikler azaltılmalıdır. Kutuplaşarak mesafe alamayız. Herkes aklını başına almalıdır. Bizim gidecek başka ülkemiz yoktur. Terk edecek yurdumuz yoktur. Kaybedecek devletimiz, vazgeçecek insamız yoktur.

MHP olarak safımız Türkiye'nin safıdır. MHP'nin yeni sinesinden doğduğu Türk milletidir.

Günlük siyasi kaygıları bir kenara bırakıp çıkar hesaplarından sıyrılmak gerekir. Unutmayınız ki geleceğini planlayaman milletlerin hiçbir zaman parlak bir istikbali olmamıştır. Biz Türk milletiyiz, biz Türkiye'yiz, biz bin yıllık kardeşliğin bakiyesiyiz.

Türkiye zorlu bir seçim sürecinden çıkmıştır. 31 Mart'ta milletin sandık yoluyla verdiği mesajları titizlikle analiz edip yorumladık. 31 Mart'ın kazanını açık ara farkla Cumhur İttifakı olmuştur. Bize göre 31 Mart seçimleri düğümü çözmüş, hükmünü vermiştir. Türk milleti iradesini göstermiş, kararını vermiş, konuyu kapatmıştır. 

YSK'NIN İSTANBUL KARARI

YSK, İstanbul seçimleriyle ilgili haklı itirazları görüşüp adaletli bir kararla milletimizin yüreğine su serpmiştir. YSK'nın kararına saygı duyuyoruz. Herkesten aynı tavrı bekliyoruz. YSK'nın kararını karalamak, çarpıtmak, kurul üyelerine 'çete üyesi' demek kirli bir ağız sakat bir zihniyettir.

31 Mart'tan sonra Cumhur İttifakı'nın kopmasını arzulayan çevrelere adeta cesaret gelmiştir. Bu fitneyi ortaya atanlar verimsiz toprak gibidirler. Cumhur İttifakı'yla ilgili yorumları ciddiye almıyoruz ama böyle yaptıkça şımarıyorlar. MHP ve AK Parti arasında bir sorun varmış gibi yazıp çiziyorlar. Ahlaksızca bunu öne sürüyorlar.

Meclis üyelğinde MHP'nin oyu 18,81, AK Parti'nin oyu yüzde 41,61'dir. Toplam oy 60,42 düzeyindedir. Cumhur İttifakı'na bakışımızı 1 Mayıs'ta paylaştım. Müfteriler hayal kırıklığına uğradı.

"CUMHUR İTTİFAKI TÜRK MİLLETİNİN TA KENDİSİ"

Cumhur İttifakı'nın çözülmesini umanlar, Türkiye'yi çöküşe sürüklemek isteyen odaklardır. Cumhur İttifakı Türk milletinin ta kendisidir. Cumhur İttifakı Cumhuriyet'in İstiklal meşalesidir. Bunu söndürmeye kimsenin gücü yetmeyecek. Cumhur İttifakı bugün dünden daha hüçlüdür. Siyasi çıkar gayesiyle ittifakımızın çatısını örmedik. Cumhur İttifakı, Türkiye'nin yeni Çanakkale ruhu, milli mücadele ruhudur. Cumhur İttifakı olarak hepsinin bileğini bükeriz, nefesini keseriz. 

Döviz kurunu bombaya çevrine alkışlama vatana ihanettir. Ekonomik operasyon siyasi kumpas eşlik etmektedir. Türkiye'yi darboğaza çekmek isteyen odaklar devrededir.  YSK, İstanbul seçimlerini görüşürken yükselen döviz kuru neyin mesajıdır? Ne söylenmek istenmektedir? Türk milleti kıskaca alınmak, manevra alanı daraltılmak istenmektedir. 

Ya F-35 ya S-400 dayatması ile sabrımızı test ediyorlar. Doğu Akdeniz'de önümüzü kesmek için plan üstüne plan yapıyorlar.

"Terör örgütlerine silah vermeyin, verdiklerinizi alın" diyoruz ama sanki duvara konuşuyoruz.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (16)
Davut kazancı 2 yıl önce
Kurtulamadık bu sacma kişiden
FIRTINA 61 2 yıl önce
sana verdiğim oylar haramda kan olsun....
Adem 2 yıl önce
DÜN: Devlet Bahçeli, üç yıl önceki Meclis Grup Toplantısında yaptığı konuşmada ise"İki yanlış bir doğru etmez, suda ateş yanmaz, Recep Tayyip Erdoğan'dan da cumhurbaşkanı olmaz" demişti.
SONRA: Cumhurun yanındayız...
İbraam 2 yıl önce
Hadi la, stepne seni!!! Erdoğan’ın söylediği doğru olanlar, sadece senin hakkında olanlarmış.
Ali Papa 2 yıl önce
Ülkemizin en büyük beka sorunlarından birisi, Devlet Bahçelinin, dolaylı olarak yönetimde varolmasıdır.
Murat 2 yıl önce
Sen bahçeli Saray’a amele olarak mı girdin sana ne oluyor işi gücü bırkatın düş mhp nin yakasından
Mustafa gülec 2 yıl önce
akpartiye,Erdoğana yön veren Bahceli,ve Türkiyenin geldiği durum,suc kimin biz secmenin tabiki
:) 2 yıl önce
sun of the beach diye bir içeçek var bilir misiniz?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@