7m


7m

hyundai

Arınç'tan hayat pahalılığını küçümseyen AK Partililere tepki

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç dikkat çeken açıklamalarda bulundu

Siyaset 18.04.2022, 10:16
Arınç'tan hayat pahalılığını küçümseyen AK Partililere tepki

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Kanal 42'de katıldığı Özel Yayın'da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Partisine ilişkin sık sık yaptığı eleştirilerle gündeme gelen Arınç, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Erdoğan'a olan güven ve sevginin azaldığını ifade eden Arınç, şunları söyledi:

"Halk memnun olduğu süreçte bizi 20 yıl iktidara getirdi. Yine memnun olursa kesinlikle emin olun biz gideriz. Halk memnun olup olmadığını bazen 5 yılda bir bazen 3,5 yılda bir seçim sandığında gösterir. Ben hep zaferler gördüm. Ancak siyaseti bıraktığım seçim olan 7 Haziran 2015 seçimlerinde AK Parti sendeledi. O da bize Allah'ın bir ikazı. 69 seçimlerinden beri bu işlerin içerisindeyim. Erbakan Hoca'nın seçimlerinde Konya'ya gelmiş, propaganda yapmış bir insanım. Konyalı Hoca'ya nasıl 40 bin oy verdi bunu biliyorum, boşuna vermedi. 'Bu adamda iş var' dedi.

"TAYYİP BEYE OLAN SEVGİ DEVAM EDİYOR AMA ZAYIFLAMIŞ DURUMDA"
Hem dindar hem akıllı hem profesör hem motor yapmış, bizim istediğimiz bu. Körün istediği bir göz Allah verdi iki göz. Erbakan Hoca'da buldular. 3 milletvekillik oy aldı. Ondan sonra 9 milletvekili verdi onun partisine. Güvendi… Sonra AK Parti geldi hepsini AK Parti'ye verdi. Benim adım Doğrucu Davut. 9 köyden kovmuşlar 10'uncu köye şimdilik sığındık. Ama geçenlerde güzel bir söz buldum. 'Söylediğin doğru olsun gerisi 9 köyün işi' diyor. Şimdi Tayyip Beye olan sevgi ve güven devam ediyor ama zayıflamış olarak devam ediyor. Bu zayıflamayı durdurmak lazım."

"GRUP BAŞKANVEKİLİMİZ YANLIŞ BİR MATEMATİK HESABI YAPTI"
Zamları ve hayat pahalılığını küçümseyen açıklamalarda bulunan AK Partili isimleri de eleştiren Arınç, şunları söyledi;

"Bizim grup başkanvekilimiz yanlış bir matematik hesabı yaptı. Sonra döndü mü dönmedi mi bilmiyorum yüzde 7'yi yüzde 700 gibi anlayacak bir hesabın içerisine düştü. Biraz da gülünç oldu tabi. Dikkatsizliğine vermek tabi yoksa çok iyi bir insandır. Konya'dan da bir milletvekili de 'minicik minicik zamlar, bundan şikayet etmeye gerek yok' demişti. Bunlar insanları yaralıyor ama haberiniz olsun. Yani ben 2 kilo et yiyeceğime yarım kilo et yerim diye göğsünü gere gere dolaşıyor. Ulan 2 kilo et kaç para biliyor musun sen? 300 lira. Kim verecek bu parayı?"


Yorumlar (3)
sss 1 ay önce
bu ülkenin başına gelmiş en büyük ikinci felaket sensin
Beikdüzlü 1 ay önce
Kubilayi sehit edenlerin torunuda konusmus,pardon partinin adi neydi senin .
Temelli 1 ay önce
Uzun zaman sonra doğru bir şeyler söyledi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@