banner560

Ahmet Kaya'dan terminal tepkisi: Utanıyoruz!

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya terminal konusunda Büyükşehir Belediyesi'ne çağrı yaprı

Siyaset 09.04.2021, 12:22
Ahmet Kaya'dan terminal tepkisi: Utanıyoruz!

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Trabzon Şehirlerarası Otobüs Terminalinde incelemelerde bulundu.

Kaya, terminalin Trabzon gibi tarihi bir kente yakışmadığını ve şehre gelen misafirlere karşı mahcup olunduğunu ifade ederek Büyükşehir Belediyesine çağrıda bulundu.

Trabzon’a gelen misafirlerin ilk uğrak yeri olan terminal binasının dökülmüş boyalarına dikkat çeken Kaya, ‘’Trabzon’a gelen misafirlerimiz burayı görünce inanamıyor, gerçekten Trabzon terminali burası mı? diye soruyor. Şehir olarak bu bakımsız, bu kötü görüntüler nedeniyle utanıyoruz. Burası en az 2,3 yıl daha Trabzon'a hizmet edecek. Çok mu zor buranın boyasını, badanasını, bakımını, onarımını yapmak. Çok mu zor içini, sağını, solunu, tozunu toprağını temizlemek? Gerçekten ayıp. Belediye niye var? Terminal binasının bu haliyle Trabzon'a hiç mi hiç yakışmıyor" dedi.

Ahmet Kaya'dan terminal tepkisi: Utanıyoruz!

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman ile birlikte terminal esnafını ziyaret eden Kaya, Trabzon Belediye Başkanı’na ve yetkililere çağrıda bulunarak ‘’Trabzon’a gelen misafirlerimizin ilk uğrak yeri olan terminalimizin bakımsızlığından Trabzonlular olarak utanıyoruz. Terminalin temizliği, bakımları ve boya badanası bir an önce yapılarak Trabzon’a yakışır bir hale getirilmelidir” ifadelerini kullandı.

Ahmet Kaya'dan terminal tepkisi: Utanıyoruz!

HER YER DÖKÜLÜYOR 

Yeni terminal yapılana kadar mevcut terminal binasının Trabzon’a hizmet etmeye devam edeceğini hatırlatan CHP’li Kaya, ‘’Mevcut binanın en azından boyası badanası yapılsın, bakımı yapılsın, bizi idare edecek hale getirilsin. Burası en az 2-3 yıl daha Trabzon’a hizmet edecek. Ama bakımsızlık yüzünden her yer dökülüyor. Tuvaletlerde peçete bile yok, çeşmeler eski usul, kimi akıyor kimi akmıyor. Pandemi var, terminalin dezenfekte edilmesi ve sağlıklı hale getirilmesi gerekir. İçeride uygun yerler bulunmasına rağmen, dışarıda bulunan etrafı açık olan abdest alma yerinin soğuk ve yağışlı havalarda kullanılması mümkün değil’’ şeklinde konuştu.

Ahmet Kaya'dan terminal tepkisi: Utanıyoruz!

BU MANZARADAN SİZ UTANMIYOR MUSUNUZ?


Geçen yıl mayıs ayında terminal binasına gelip buranın kötü durumuna dikkat çektiklerini ve belediye yetkililerini göreve çağırdıklarını belirten Kaya, “Biz dedik, biz işittik. Aradan bu kadar zaman geçti. Kimse buraya gelip buranın düzelmesi adına hiçbir şey yapmamış. Çağrımızı yineliyorum. Gelin bu rezilliği görün. Misafirlerimiz bu manzarayı gördükleri zaman biz utanıyoruz, siz utanmıyor musunuz?” dedi.

ESNAF SİFTAH YAPAMIYOR, KİRASINI NASIL ÖDESİN?

Koronavirüs nedeniyle terminalde işlerin çok azaldığını kaydeden Kaya, ‘’Terminalimizdeki esnaflarımız iş yapamıyor. Kiraları yüzde 50 indirdiniz, teşekkür ederiz. Fakat bu şartlarda esnafımızın bu kirayı ödemesi de mümkün değil. Esnaf siftah yapmıyor ki yüzde 50 kirayı ödesin. İşlerinin yüzde yüzünü kaybeden esnafımızdan işleri düzelinceye kadar bir kuruş dahi kira alınmamalıdır’’ dedi.

Ahmet Kaya'dan terminal tepkisi: Utanıyoruz!

SATMAKTAN GÖZÜNÜZ DOYMADI

Terminal arazisinin satışı konusuna da değinen CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya şunları söyledi; ‘’Trabzon Büyükşehir Belediyesi meclisi bir karar aldı. Trabzon’a ait olan, çok uzun yıllardır Trabzon’a hizmet eden terminal alanının satışı kararı. Trabzon halkına sormadan terminal binasının satılmasını kabul etmiyoruz. Ne buluyorsanız satıyorsunuz. Satmaktan gözünüz doymadı. Sattıklarınızın listesini 13 metrelik liste halinde rulo yapıp Meclis kürsüsünde attım. Aynı listeyi Trabzon’da sattığınız mülkler için de mi yapalım. Sattıklarınız artık Listelere sığmayacak hale geldi.  Millete, memlekete ait olan mal varlıkları nasıl böyle hoyratça satılır? Burası Trabzon’un malıdır. Belediye Meclis Kararıyla buranın satılmasını doğru bulmuyorum.’’

Ahmet Kaya'dan terminal tepkisi: Utanıyoruz!Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (10)
Mustafa 6 ay önce
Akp zihniyeti rant yoksa hizmette yok giden başkanları çok mu iş taptı da iki kere seçildi de şimdi bu atama yapacak bunlar kurban olsun Volkan canalioğlu na görünen birkaç eseri de yaptı
H. M 6 ay önce
On yılda Trabzonun rantiyeye çeviren sonrada bırakıp kaçan afg önce hesap sorulmalı. Bu başkanda burayı rantiyeye peşkeş çekmemeli. Önce burayı nasıl değerlendirelim diye halka sormalı tıpkı İmamoğlunun yaptığı gibi..
Fatih altınkaya 6 ay önce
Sayin kaya bu trabzonun kaderinde var sayın başkanımız canalioğlu döneminde de terminal böyleydi
davut 6 ay önce
Benim bildiğim bu terminali sadece chpliler kullanıyor. Akp'liler ise tren ile seyahat ediyor. O sebeple sayın milletvekilinin derdi anlaşılamıştır :) Bu arada ezanları susturamazsınız, bayrağı indiremezsiniz!!!
Vatan 6 ay önce
Tüm yorumlarında senin gibi gereksiz
İsa Sayar 6 ay önce
Dünyanın en büyük havalimanını yaptık bunlar hala çağ dışı otobüs derdinde.
Rastas 6 ay önce
Aynen kardeş, havalimandan köye uçabiliyoruz hergün. Bütün ilçelerde uçak pisti var ulaşım süper. Hatta ben köydeki seranderin çatısına helikopter pisti yaptırdım, komşular rahat iniş yapsın diye. Bizim muhtarda artık armut ağacına çıkıp iniş izni veriyor bize.
Turgay 6 ay önce
Şov yapıyorsun ama boşuna çünkü derdin ikinci kez vekillik, chp sildi seni, birdahaki döneme zaten vekil değilsin.
Usta 6 ay önce
İçinde firmamı kaldı. Yıkılsın gitsin. Fareler cirit atıyor içinde.
SALİH 6 ay önce
İSTANBUL TERMİLANİNİN SON HALİNİ GÖRDÜN MÜ. TRABZON A ZATEN YENİ TERMİNAL YAPILIYOR. ESKİYE NİYE MASRAF EDİLSİN Kİ. SENİNKİSİ DOSTSLAR ALIŞVERİŞT GÖRSÜN.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@