7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Emekli öğretmen telefonla 500 bin lira dolandırıldı

Samsun’un Bafra ilçesinde kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcı, emekli öğretmeni yaklaşık 500 bin lira dolandırdı.

Samsun 17.07.2022, 20:01
Emekli öğretmen telefonla 500 bin lira dolandırıldı

Kendisini polis olarak tanıtan bir şahıs emekli öğretmen S.B.’yi telefonla arayarak ‘Kimliğinizle kuyumculardan alışveriş yapıldı. Kuyumcular sizden şikâyetçi. Sizde bulunan altınlardan parmak izi alınması lazım. Altınlar kriminale gidecek. Daha sonra size geri teslim edeceğiz’ diyerek altınlarını istedi. Emekli öğretmen S.B., telefonda kendisini polis olarak tanıtan şahısla buluşarak 1 pırlanta alyans, 1 adet pırlanta yüzük, 1 adet kolye, 2 adet altın yüzük, 2 metre kordon, 1 adet Trabzon bileziği, 5 adet çeyrek altın, 1 adet ata lira, 1 adet orta boy altın ve 275 euro para ile birlikte teslim etti. Daha sonra dolandırıldığını anlayan emekli öğretmen polise giderek şikâyetçi oldu. Dolandırıcıyı yakalamak için İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı.


Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.


Yorumlar (3)
Vatandaş 3 hafta önce
İnsanların bu şekilde dolandırıcılık olayını duymamaları mümkün mü? Konuşma sırasında hiç mi akıllarına gelmiyor dolandırılıyor olabilecekleri? Bu nasıl bir basiret bağlanması?
CAPT,M,D, 4 hafta önce
SAYIN GÖREVLİLR BU ADAMLARI BULUN PARAYI İADE ETTİRİN SONRA GEREĞİNİ YAPIN KAMU VİCDANI RAHATLASIN,
tın li 4 hafta önce
hadi altınları anladık diyelim üzerine yuro para vemiş . bu ne iş...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@