Doktorların çirkin Whatsapp konuşmasına suç duyurusu!

Allah'a ve Peygamber'e hakaret içerikli paylaşım yapan doktor hakkında suç duyusunda bulunuldu

Samsun 04.11.2019, 13:30 04.11.2019, 13:43
Doktorların çirkin Whatsapp  konuşmasına suç duyurusu!

Samsun Bafra Devlet Hastanesinde plastik cerrahi olarak görev yapan Doktor Ş.O.'nun, doktorların bulunduğu whatsapp grubundan Allah'a ve Peygamber'e hakaret içerikli paylaşımı, yapılan basın açıklamasıyla kınandı.

Bafra Devlet Hastanesi önünde yapılan basın açıklamasına Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi Hamdi Yıldız ve Memur-Sen’e bağlı sendikaların şube başkanları ile yönetim kurulu üyeleri, siyasi parti ilçe başkanları ile hastane çalışanları katıldı.

Diyanet-Sen Samsun 1 Nolu Başkanı Murat Akkuş tarafından grup adına yapılan basın açıklamasında, "Bafra Devlet Hastanesi çalışanı Şakir Orbay isimli bir doktor, Bafra Devlet Hastanesinde görevli doktorların bulunduğu iletişim grubu Whatsapp‘ta kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim ayetleriyle, yüce yaratıcımız Cenab-ı Hak Zülcelal Hazretlerine ve alemlere rahmet elçisi olarak gönderilen, Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa'yı (Sav) alaya alıp küfür, hakaret içeren söz ve paylaşımlarda bulunduğunu üzülerek görüp şahit olduk. Bu menfur olay dini, milli ve manevi değerleri uhdesinde bulunduran, biz din görevlilerini ve bizlerle birlikte fedakarlık içerisine, hassasiyetle görev yapan tüm sağlık çalışanlarını ve vatandaşlarımızı da derinden etkilemiş ve yaralamıştır. İnançlarımıza, değerlerimize, kutsallarımıza yaratıcımız Rabb'imiz ve Peygamberimize yönelik böyle bir hakaret içerikli paylaşımın idari ve adli olarak gereğinin yapılması toplum toplum vicdanını bir nebze olsun rahatlatacaktır" ifadelerine yer verildi.

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç da, "Gerçekten bu olay kabul edilecek bir olay değil. Toplumun buna çok ciddi tepkisi var. Bunun takibi de yapılacaktır. Hukuki süreci nedir, idari süreci nedir toplumun sinir uçlarıyla oynamaya hiç kimsenin hakkı yok. Hele de doktorluk mesleğini icra eden birinin bu tür bir olayı doktorlarla ilişkilendirmeye hiç hakkı yok" dedi.

Yapılan basın açıklamasının ardından Diyanet-Sen Samsun 1 Nolu Başkanı Murat Akkuş, Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi Hamdi Yıldız ve beraberindeki heyet, Bafra Adliyesine giderek doktor hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Doktorların çirkin Whatsapp  konuşmasına suç duyurusu!

Doktorların çirkin Whatsapp  konuşmasına suç duyurusu!Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
ahmet 2 yıl önce
Bence Doktor kesinlikle Ahzap50 okumuştur. Kuranın Türkçe açıklaması yasaklansın ki herkes inansın.
Baba diyorki. 2 yıl önce
Yazıklar olsun sana.Seni yaradan yaşatan nefes aldıran kim.Zihniyeti bozuk insan.En güçlü Allahtır.senin ne gücün olduğunu sanıyorsun.seni çok iyi bilgi edinmeye davet ediyorum.
Duzceli 2 yıl önce
şu okuyupta bom boş çürük ceviz gibi insanlar yazık sizlere..doktorsun..Allahü teâlânın varlığını en iyi idrak edilecek meslek..yazık sana..Allah hidayet etsin ne diyelim..ölünce görürsün ne yin ne olduğunu.
Hasan 2 yıl önce
Doktor inancı ne olursa olsun dine ve yüce Peygamberimize hakaret edemez. Kafayı yemiş bence. Saygısız, hayasız adam. Yazıklar olsun. Bize batıla bile hakaret etmiyoruz. Allah'ın ngazabından büyük ceza yok
Alp 2 yıl önce
ilk kalp atışı nasıl gerçekleşiyor?
Doktor bey cevap ver?
Adem 2 yıl önce
Şimdide uğraşacak doktorlar kalmıştı onuda yaptılar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@