Doktora saldırı kamerada - Yüzüne tekme attı

Samsun'da bir hastanede doktorun yüzüne tekme atan ve güvenlik görevlisine saldıran şahısla ilgili Sağlık Bakanlığı'ndan açıklama geldi.

Advertisement Advertisement

Samsun'da geçen cuma akşamı bir kavgaya karışan aralarında yaralıların da olduğu 8 kişilik grup, olay sonrasında özel bir hastaneye gitti. Grupta bulunan 3 kişi, kendilerine müdahale etmek isteyen doktor ile güvenlik görevlisine saldırdı.

Atakum ilçesindeki Adnan Menderes Bulvarı sahil yolu üzerindeki bir mekanda çıkan kavga sonrası yaralanan ve alkollü oldukları iddia edilen 8 kişi, tedavi için ilçedeki özel bir hastaneye gitti. Hastanede olay çıkaran grupta bulunan 3 kişi kendilerine müdahale etmek isteyen doktor A.F.N. ile güvenlik görevlisi T.Y.'ye saldırdı. Doktor yüzüne isabet eden tekmeyle yere düştü. Ardından şüpheliler yere düşen doktora vurmaya devam etti. Güvenlik kameralarının saniye saniye kaydettiği olay sonrası doktor ve güvenlik görevlisi saldırganlardan şikayetçi oldu. Şikayet üzerine gözaltına alınan 3 şüpheli dün çıkarıldıkları Samsun Adliyesi’nde savcılığa ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

"ŞİDDET KARŞILIKSIZ KALMADI"

Bakanlık'tan doktora ve güvenlik görevlisine saldırıyla alakalı olarak şu açıklamada bulunuldu:

"Kendini bilmez magandaların Samsun’da bir özel hastanede doktor ve güvenlik görevlilerine karşı uyguladığı şiddet karşılıksız kalmadı.

Savcılık yeniden harekete geçerek tekrar göz altı ve tutuklama kararı verdi.

Kamuoyunun ve sağlık camiasının tepkisini çeken ve infiale neden olan olay şöyle gelişti: Samsun’da bir gece klübünde çıkan tartışma kavgaya dönmüş ve yaralananlar olmuştur. Yaralıların Samsun’da özel bir hastaneye naklinden sonra, tartışma ve kavgayı hastanede de sürdürmek isteyen magandalar, önce hastanenin güvenlik görevlileri tarafından “Adı geçen yaralıların hastanede olmadıkları” söylenerek uzaklaştırılmıştır, ancak daha sonra aynı kişiler hastaneyi tekrar basmışlardır.

Magandaların uyguladıkları şiddet sonucu hem güvenlik görevlileri hem de doktor yaralanmıştır. Doktorun daha sonra yapılan muayene ve tedavisinde burnunun ve uyluk kemiğinin kırıldığı tespit edilmiştir.

Polisin müdahalesi üzerine magandalar gözaltına alınmış, ancak daha sonra savcılık tarafından serbest bırakılmıştır. Şiddet olayının vuku bulması kadar, zanlıların serbest bırakılması kamuoyunda oluşan infiali artırmış ve bunun üzerine harekete geçen savcılık yeniden zanlıları gözaltına almıştır.

Zanlılardan bir tanesi, daha önce bir polisin bıçaklanması olayına karıştığının tespit edilmesinden sonra tutuklanmıştır. Yaralı doktor ve güvenlik görevlilerinin genel sağlık durumları iyidir. 

Kendilerine geçmiş olsun diyor, bu tür şiddet olaylarının tekrarlanmaması dileği ile bu müessif hadiseyi kınıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2018, 18:44

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Papa
Ali Papa - 11 ay Önce

Sporvu olduğu kesin.Silah kabul edilebilecek öldürücü bir tekmeyle doktorun burnunu ve uyluk kemiğini kırıyor.Savcılık talimatıyla serbest.Kepçe operatörü,kazayla köpeğin. patisini kesiyor.Üst makamın talimatıyla tutuklandı.Hayvan haklarına saygımız sonsuz fakat olay kesin kaza.Şahit yok.Kamera yok.İfadesinde kaza diyor.Doktor. hayati tehlike yaratacak şekilde yaralanıyor,talimatla. serbest.Tutuklanan var ama önceki suçundan.

kazım
kazım - 11 ay Önce

ACABA SAVCI VEYA HAKİME AYNI ŞİDDETİ UYGULASALAR, İLK SEFERDE SERBEST BIRAKILIRLAR MIYDI?

Mehmets
Mehmets - 11 ay Önce

Bunun gibi magandaları serbest bırakırsan yarın yine aynı şeyi yaparlar. En ağır ceza verilmeli

Akçaabatlı
Akçaabatlı - 11 ay Önce

Bunları hapishaneye değil mağaraya hapsedeceksin. Oradan da çıkamayacaklar

Ts61
Ts61 - 11 ay Önce

Bundan 15 sene önce hastanelerde doktora birak dayak atmayi hastanede doktor yoktu bu doktorlara hakaret eten veya döven insanlari 3 sene sorgusus sualsis hapise atacsksin

derman
derman @Ts61 - 11 ay Önce

evet 15 sene evvel ne doktoru hastane yoktu, kendi kendimizi ameliyat ederdik. Ne günlerdi değil mi...
:)

Adalet
Adalet - 11 ay Önce

Adalet öyle bişey ki bir gün herkese lazım olur.. lütfen...

oflular
oflular - 11 ay Önce

sanırım savcı yeni mezun olmuş. BEYAZ koddan haberi yok ki serbest bırakmış. adalet kimlere emanet

Hasan Kologlu
Hasan Kologlu - 11 ay Önce

Hey yavrun hey..kanunlara bak.vur kir parcala ifade ver cik..Cok entresan..


banner426

banner204