vardallar

1250 kilogramlık boğa 22 bin 500 liraya alıcı buldu

Samsun'da "Şampiyon" isimli 1250 kilogram ağırlığındaki simental ırkı boğa, 22 bin 500 liraya satıldı.

Samsun 22.07.2020, 17:52 22.07.2020, 17:56
1250 kilogramlık boğa 22 bin 500 liraya alıcı buldu

Samsun'un Ayvacık ilçesinde besicilik yapan Mürsel Şahin, "Şampiyon" isimli 1250 kilogram ağırlığındaki boğasını Canik Kurbanlık Pazarı'na getirdi.

Şahin, 25 bin liradan satışa sunduğu boğasını pazarlık sonucu 22 bin 500 liraya sattı.

Şahin, , boğasının pazarın en büyük kurbanlığı olduğunu söyledi.

4 aylıkken aldığı "Şampiyon"un şimdi ise 27 aylık olduğunu anlatan Şahin, "Özel bir bakımla böyle gelişiyor. Arpa, mısır ve palet yem veriyoruz." dedi.

"Şampiyon"u 4 ortağın satın aldığını belirten Şahin, "Aynı kişiler 20 yıldan beri benden kurbanlık satın alıyor. Her yıl bir tonluk kurbanlık alıp kurban kesemeyenlere dağıtıyorlar. Geçen yıl da 1050 kilogramlık kurbanlığı aynı kişilere satmıştım. Bu yıl da nasip onlara oldu." diye konuştu.

Öte yandan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Canik Belediyesi zabıta ekipleri, kurban pazarına maskesiz girişe izin vermiyor.

Vatandaşlar pazara ateşi ölçülerek alınıyor.

Zabıta ekipleri, sosyal mesafeye uyulması için pazar içinde uyarı yaparken alıcı ve satıcıların kurbanlık pazarlığını tokalaşmak yerine en az 1,5 metre uzunluğunda çubuklarla gerçekleştirmesini istiyor.


Yorumlar (8)
Trabzon 4 yıl önce
Akp zihniyetli adamlar sarmış hertarafı.yalan dolan.hayal satma.söz ver yapmasanda olur.dolaysıyla boşuna hayal kurmayalım.
Osay61 4 yıl önce
İşiniz gücünüz muhalefet. CHP lilik ruhunuza işlemiş, hiç olumlu bir tarafınız yok.
Kadirsen 4 yıl önce
Hep boş laflar karnımız tok futbolcuların parasını daha ödeyemiyorsunuz calışanlar keza öyle bu kulübe haciz bile getirtiniz nerdeyse kupalarımız gidecekdi bu meselede önceki yönetiminde cok bayı var.
oflu 4 yıl önce
bırakın yalan konuşmayı siz hiç birşeyi başaramazsınız. tarftarı kandırmayın, elinizdekini bile tutamıyorsunuz , eğer onazi haberi doğruysa trabzonsporun yönetilemediği gerçeği ortaya çıkıyor, herşeyden nefret ettirdiniz , yeter artık yeter.................
Erol 4 yıl önce
Lan konuşma iş yap iş
Hüseyin Akyüz, almanya 4 yıl önce
Abiler,hersey yolunda gidiyor öylemi,demek onazinin parasinin ödenmemesi planin icinde,vAllahi size söylenecek laf bulamiyorum,saygilar
Hüseyin Akyüz, almanya 4 yıl önce
CHP'ye laf atan arkadas,BIZ Burda ts'yi konusmak, okumak,yorumlamak istiyoruz,lütfen yalakaligini Sabah gazetesinde yap,saygilar
Hüseyin Akyüz, almanya 4 yıl önce
Akp'de yazi yazilmis,lütfen TS üzerinden Politika yapmayin,saygilar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@