Domuz gribinde şok!

10'U 25 YAŞINDAN KÜÇÜK Sağlık Bakanlığı dün 'Domuz Gribi'nden 4 kişinin daha öldüğünü açıkladı. Bugüne kadar ölenlerin sayısı 40'a çıktı. Ölenlerin 19'unda 'Domuz Gribi' açısından risk taşıyan kronik hastalık olduğu belirtildi. Ölenlerden 1'i de hamileydi

Domuz gribinde şok!
10'U 25 YAŞINDAN KÜÇÜK
Sağlık Bakanlığı dün 'Domuz Gribi'nden 4 kişinin daha öldüğünü açıkladı. Bugüne kadar ölenlerin sayısı 40'a çıktı. Ölenlerin 19'unda 'Domuz Gribi' açısından risk taşıyan kronik hastalık olduğu belirtildi. Ölenlerden 1'i de hamileydi. Geri kalan 20 kişide ise hiçbir hastalık olmadığı açıklandı. Bu 20 kişiden 10'u 25 yaşından küçük. İkisi de sağlık çalışanı.

145 KİŞİ TEDAVİ GÖRÜYOR
Halen hastanelerde 145 kişi 'Domuz Gribi' tedavisi görüyor. Bunlardan 33'ü yoğun bakımda, 9'u solunum makinesine bağlı. Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Turan Buzgan, “Daha önce 25 yaşın altındakiler aşılamada öncelikli grup olarak öneriliyordu. Ama durum değişti. Aşı uygulanacak grubun üst sınırını 25'ten 45'e, belki de 50'ye çıkarma kararı aldık” dedi.

VELİLERE FORM DAĞITILIYOR
Pazartesiden itibaren 6 ay ile 5 yaş arası çocuklar ile kronik hastalığı bulunanların 'Domuz Gribi'ne karşı aşılamaları başlayacak. Bu gruptan sonra Aralık başında okul çağındaki çocuklara geçilecek. Milli Eğitim Bakanlığı okullara form gönderdi. Okullar bu formları velilere dağıtacak. Çocuğunun aşılanmasını isteyen veli, formu imzalayıp okula verecek.

HABERE YORUM KAT
Haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Resmi İlanlar
Sağlık