Yeşil yol iptal davasında karar verildi!

Yeşil Yol Projesi’nin iptali için açılan davaya RED kararı verildi 

Yeşil yol iptal davasında karar verildi!

Rize İdari Mahkemesi’ne açılan Yeşil Yol Projesi’nin iptali için açılan davada ‘Red’ kararı verildi. 

Samsun’dan başlayarak Ordu, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Rize ve Artvin’in yaylaları ve turizm merkezlerini üst koddan birbirine bağlayan yaklaşık 2 bin 600 kilometre uzunluğunda turizm yolu olarak planlanan Yeşil Yol Projesi, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi sakinlerinden 5 kişi tarafından mahkemeye verildi. 7 metre genişliğinde gidiş-geliş tek şerit olarak planlanan ve zemini taş parke döşemeli olacak olan yolun Çamlıhemşin’in doğasına zarar vereceğini iddia eden vatandaşlar yürütmenin durdurulmasını istemişti. Yukarı Kavron ve Samistal Yaylaları arasındaki bağlantı yoluna karşı çıkan vatandaşlar tepkilerini gerçekleştirdikleri eylemlerle dile getirmişti. 

Rize İdari Mahkemesinde görülen davada karar verildi. Karara göre köylülerin istediği yürütmeyi durdurma hakkında ‘Red Kararı’ verilerek Yeşil Yol Projesi kapsamındaki çalışmaların devam edeceği bildirildi. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
emrah
emrah - 2 ay Önce

YETER Kİ ARAPLAR GELSİN ONLARI MEMNUN EDELİM DİMİ GERİSİ ÖNEMLİ DEĞİL...

Güven
Güven - 2 ay Önce

Bunlar RTE hizmet eden adaletten uzak hakim Savci bozuntularidir ne hale geldi hukuk

poyraz
poyraz - 2 ay Önce

Şimdi o mahkemeye sormak gerekir; verdikleri karar adalete uygun mu? Yoksa siyasi karar mı verdiler. Artık mahkemeler siyasilerin düşüncelerini karar haline getiren kurumlar oldular.

murat başkan
murat başkan - 2 ay Önce

bu yol karadenize cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımıdır sözüm ona bu yolu istemeyen arakadaşım sen önce çöpü kullanmasını öğren,camı açıp sigara izmaritini atmamayı bil,yere tükürmemeyi algıla sonra bakarız yeşil yola...

banner443