7m

7m

hyundai

Tepki çeken ezan şakası!

İftardan 10 dakika sonra yaptıkları şaka iftardan önce diye paylaşılınca ortalık karıştı

Rize 06.04.2022, 22:21

Rize’de bir grup gencin iftardan 10 dakika sonra ses bombasıyla ezan sesi açarak yaptığı şaka bu görüntüler sosyal medyada ‘İftardan 10 dakika önce insanlara orucunu bozdurdular’ şeklinde paylaşılınca tepkilere neden oldu.

İslampaşa Mahallesi’nde geçtiğimiz pazar günü, bir grup genç sahilde bulunan çardaklarda orucunu açan vatandaşlara şaka yapmak istedi. İftardan 10 dakika sonra ses bombası ile evlerinin balkonundan ezan sesi açan gençler bu görüntüleri kaydederek sosyal medya hesaplarından ‘İftardan 10 dakika sonra Rize’de ezan şakası yaptık’ şeklinde paylaştı. Fakat görüntüyü görenler aynı görüntüyü ‘İftardan 10 dakika önce insanlara oruçlarını bozdurdular’ diye paylaştı. Bu paylaşım ise gençlerin başına bela oldu. Amaçlarının 10 dakika önce oruçlarını açan vatandaşların ‘Bu ne ezanı şimdi’ diye düşünmesi olduğunu dile getiren gençler yaptıkları şaka nedeniyle bütün tepkileri üzerlerine topladı. Bir anda sosyal medyada gündem olan gençler, durumu açıklamak için paylaşım yapan herkese tek tek ulaşma çalışmalarına başladı.


Paylaşılan videoda elinde ses bombasını balkonun kenarında tutarak telefonundan ezan okunan 17 yaşındaki Erdoğan Kazdal isimli genç videoyu iftardan 10 dakika sonra çektiklerini ancak sosyal medyada 10 dakika önce yapılmış gibi paylaştığını ifade ederek, “İftarda yemeğimizi yedikten sonra insanlara şaka yapmak amaçlı balkona çıktık. Telefondan ezanı açtık. 18.51’de iftarı açmıştık, 19.02’de biz bu videoyu çekiyorduk. Öylesine şaka amaçlı yapalım dedik olay çok yanlış anlaşıldı. Biz ezan okundu insanlar ‘Bu ne şimdi’ desin diye yaptık ama yanlış anlaşıldı. Çok farklı yerlere gitti konu. Bir belediye başkanı da iftardan önceymiş gibi paylaştı ve bir anda ortalık karıştı. Biz iftardan 10 dakika sonra açtık ama 10 dakika önceymiş gibi paylaştılar” dedi.
Videonun hızla paylaşılmasının ardından tepkilere neden olduğunu ve polis ekiplerinin de kendilerini uyardığını sözlerine ekleyen Kazdal, “Kızan oldu baya. Ailem evde değildi, köye çıkmıştı. Ne oldu ne den böyle bir şey ettiniz diye kızdılar. Polis geldi, onlar da ‘Neden böyle bir şey yaptınız’ diye sordu bize. Bir anda olayın farklı boyutlara taşındığını anlattık polise. Onlar da uyardılar bizi” şeklinde konuştu.


Yorumlar (5)
Soner colak 2 ay önce
Gençlik bozuldu kim ne derse desin tabii ki herkes değil ama gerçek bu
Z KUŞAK GENÇLİĞİ 2 ay önce
bravo geleceğin Türkiye gençliği Z Kuşagı dedikleri gençlik insanlarla dalga gecen gençlik.Allah yardımcımız olsun geleceğin gençleri ne durumda.akılları bunlara ancak yetsin.BRAVO Z KUŞAĞI GENÇLİK BRAVO..AMA suc sizde değil size bu lakabı takanlarda siyasetcilerde..siyasilerde gördün medet duyduğunuz gnçlik..
Ömer 2 ay önce
Ahlakı bozuk nesil. Yazıklar olsun. Kimin hakkına girdiyse Allah daha beterini yaşatsın bunlara.
Mustafa yzc 2 ay önce
Adam olmak herkese has olamaz
COVANNİ 2 ay önce
ŞAKA YAPMIŞLAR BU ÜLKEDE EZANI 10 DK ERKEN OKUYAN İMAMLARA BİRŞEY OLMADI. HATTA CEREMESİNİ DE VATANDAŞ ÇEKTİ. BİR GÜN KEFARET TUTUN DİYE TELKİNDE BULUNULDU. BU ÇOCUKLARIN YAPTIĞI ONUN YANINDA ÇOK MASUM GELDİ GÖZÜME.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@