Tarkan'dan Rize'deki taş ocağı protestosuna destek

Rize'deki taş ocağı gerginliğinde Tarkan'dan hemşehrilerine destek geldi.

Rize 27.04.2021, 09:13 27.04.2021, 10:00
Tarkan'dan Rize'deki taş ocağı protestosuna destek

Rize'de uygulanacak proje için deniz üzerindeki alanın dolgusu kapsamında İkizdere'den 16 milyon tona yakın taş alınması kararlaştırılan gerginliğe Tarkan da dahil oldu. Ünlü şarkıcı hemşehrilerine destek vererek, "İçim yanıyor benim de. Haklı isyanınızı derinden hissediyorum ve bu mücadelenizde tüm kalbimle yanınızdayım" dedi. Tarkan'ın paylaşımı kısa sürede binlerce beğeni aldı.

Rize'de Lojistik Merkez ve Liman projesinin inşa edileceği deniz üzerindeki alanın dolgusu için 16 milyon tona yakın taş alınması kararlaştırılan İkizdere ilçesi Gürdere ve Cevizlik köyünde taş ocağı açılacak olmasına yöre halkının tepkisi devam ediyor.

"İÇİM YANIYOR BENİM DE"

Rize İkizdereli olan ünlü sanatçı Tarkan Tevetoğlu da hemşerileri için sosyal medya hesabında paylaşımda bulundu. İkizdere ziyareti sırasında baba ocağı Rüzgarlı köyünde çekilen fotoğrafını paylaşan Tarkan, "Canım memleketim Rize, canım İkizdere, canım hemşehrilerim! Acılı feryadınızı duyuyorum. İçim yanıyor benim de. Doğanızı, yurdunuzu korumak istemekteki haklı isyanınızı derinden hissediyorum ve bu mücadelenizde tüm kalbimle yanınızdayım" ifadelerine yer verdi. Tarkan'ın paylaşımı kısa sürede binlerce beğeni aldı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
Bilenbiri 5 ay önce
Vay bizim gezici Tarkan ses verdi....!
Diyarbakır annelerinin de yanında olsan.....cakma çevreci.....!
İstanbuldaki imarı az arsan için Ekreme konserinde güzelleme yağdırmıştın...!
Kemal 5 ay önce
Kaz Dağları talan edilirken İkizdere sakinleri AKP+MHPye tplam %97 oy verdiler. İşte o seçimde seçilenler bugün ikizdereyi yok ediyor. Ey İkizdere halkı, senin seçtiklerin Kaz Dağlarını yok ederken iyi de şimdi mi kötü?
desteptul.... 5 ay önce
Sanatci dedinmi senin gibi oluir , sanatci para kazanmak degildir , yandaslik ve dalkavukluk hic degildir . sana helasl olsun .
halil bilgin 5 ay önce
Bu saydığın YANDAŞLIK DALKAVUKLUK kendisinde mevcut... Onu mu söylemeye getirdin...
kara bayram 5 ay önce
arkanızdayım diyemedi!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@