7m


7m

hyundai

Rizelilerden havalimanı için bir istek daha! Yine Trabzon'u örnek gösterdiler

Rizeliler İstanbul ve Ankara dışındaki illerden de havalimanlarına sefer yapılmasını istiyor

Rize 24.06.2022, 10:32 24.06.2022, 10:42
Rizelilerden havalimanı için bir istek daha! Yine Trabzon'u örnek gösterdiler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılımıyla 14 Mayıs Cumartesi günü hizmete açılan  Rize-Artvin Havalimanı için Rizeliler hem İstanbul ve Ankara'dan ek sefer hem de bu iller dışındaki illerden de uçak seferi konulmasını istiyor.

Açıldığı günden bu yana sefer sayılarının arttırılması yönünde son olarak Pegasus Hava Yolları, 3 Temmuz tarihinden itibaren İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan günde tek sefer olmak üzere haftada 5 gün uçuş gerçekleştirecek. Ağustos ayından itibaren ise haftanın 7 günü çift taraflı olarak seferlerine devam edecek.Yapılan bu yatırımı ayakta tutmak için ek seferle konulması gerektiğini vurgulayan Pazar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Neşat Çakır, "Devamlı havalimanından bilgi alıyorum. Şuandaki İstanbul yolcu kapasitemiz yüzde 95 ve yüzde 100 aralığında oluyor. İstanbul'dan yolculuk yapmak isteyenler genellikle Sabiha Gökçen havalimanını kullanıyor. İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı sefer sayılarının arttırılması lazım. Aldığım bilgilerde Pegasus Temmuz ayından itibaren başlayacaklarını arz ettiler. Onlar tamamen Sabiha Gökçen Havalimanından olması bizim için çok iyi oldu. Bunun dışında Ankara uçuşumuz çok geç bir saatte. Ankara uçağı 21:30 da idi. Önümüzdeki günlerde 22.30'da uçacak. Normalde yarın benim Ankara'da toplantım var. Ben bu geceden gidiyorum. Tabi bu bizim için bir masraf. Orada otelde konaklayacağız. Toplantısı olan arkadaşların çoğu Trabzon'dan gidecek. Esasında bizde sabah saatlerinde Ankara uçağımız olsa çok güzel olacak. Çünkü biz günübirlik toplantılara giden insanlarız. Yarın toplantım 6-7 gibi başlayacak ve muhtemelen 9 buçukları bulur bitmesi. Bu yüzden de tekrardan konaklamak zorunda olacağım" ifadelerini kullandı.

Seferlerin sadece İstanbul ve Ankara'dan olmasından dolayı Trabzon Havalimanını kullanmak zorunda kaldıklarını belirten yolculardan Muhammet Ali Paral, "Rize-Artvin Havalimanını İzmir'den gelmek için kullandım. Aktarmalı geldim. Biraz zorluk çektik. Direk İzmir'den buraya gelse çok güzel olur. Bir hafta sonra tekrar İzmir'e döneceğim. Her zaman aktarmalı gitmek zorluyor. Uçağa Trabzon'dan binmek zorunda kalıyoruz" dedi.

Rize-Artvin Havalimanına ek seferler konulursa halkın rahat olacağını ifade eden İlyas Taşkıran, "Havalimanı Pazarımız için çok güzel oldu. Buradan gidip geliyoruz. Uçaklar dolu geliyor. Biz bu kadar beklemiyorduk. Kısa zamanda uçakların dolacağını. Havalimanı güzel oldu ama biraz daha sefer eklense güzel olacak. Her saatte uçak olsa güzel olacak. Çünkü beklemek zorunda kalıyor. Uçaklar daha fazla olursa halkımız da uçağa daha çok rağbet gösterir. Ek sefer konulursa daha rahat olacak" şeklinde konuştu.


Yorumlar (12)
Arsinli 1 gün önce
İstanbul da Atatürk hava alanı kapandı Yapılan İstanbul hava alanı için iki saatlik yol gidip oraya vardık. Rize ile trabzon hava alanı 0rtalama 40 dakika orada yapılan hava alanı yapılmış ülkenin paraları diğer illerde olduğu gibi burada da hoyratça kullanılmış. Bu aslında kıskaçlıktan yapılan bir iş bunu kimse korkudan dillendiremiyor. Yazık çok yazık..
Serkan 1 gün önce
Ula Rizeliler yapılan hava alanı gönül bağınız şikebahçe'niz için yapıldı senin için mi yapıldı sanıyorsunuz. 3-5 kişi gelecek diye sefer mi koyulur.
erdi61 1 gün önce
TRABZON BİZİ KISKANİYYY
İSMAİL TAKIŞOĞLU 18 saat önce
Kardeş doğru söylemek gerekirse Rize Artvin bölgesinde pek sevilmiyorsunuz.Mecburiyetten trabzon havaalınını kullanmak zorunda kalıyorduk.Çok şükür büyük oranda bundan kurtulduk.İstiyoruzki hiç kullanmayalım,ne siz bizi görün ne de biz sizi görelim.
eko 61 1 gün önce
trabzon bizi küme düşüriy bizi kıskaniyler
repla hancı 1 gün önce
bir sürü sefer açsınlar nasılsa yolcu garantilidir.rizeliler zorluk çekmesinler öderiz biz
İSMAİL TAKIŞOĞLU 18 saat önce
Yolcu garantili olduğu konusunda emin misin? Yoksa bilmeden sallamak gibi bir alışkanlığın mı var? İstersen basit bir araştırma yap gerçeği öğrenmiş olursun.
zeynep 22 saat önce
Yolcu garantisi yok. İyi araştırın.
Ahmet 1 gün önce
Ben anlamadım bu Rize de bu kuyruk acısı niye
Sotkalı 23 saat önce
Adamlar, bizi Trabzondan gitmeye mecbur bırakıyorlar diye yakında tüm illerden direk sefer isteyecekler. 100 bin nüfuslu şehre havaalanı yaparsan isteklerini daha çok dinlersin. Rize nede olsa şımartılmış bir şehir.
ali akın 21 saat önce
ula rizeliler o da olur dileyin ne dilerseniz olacak adalet duygumuz öldürülmüştür.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@