banner556

Rize valiliğinden açıklama! Umreden dönen 438 kişinin test sonuçları belli oldu!

Rize'de umreden dönen 438 kişinin test sonuçları negatif çıktı.

Rize 17.03.2020, 21:26
Rize valiliğinden açıklama! Umreden dönen 438 kişinin test sonuçları belli oldu!

Rize Valiliği, umre ziyaretinin ardından şehre dönen 438 kişinin kontrol altında tutulduğunu ve koronavirüsle ilgili yapılan test sonuçlarının negatif çıktığını açıkladı.

Rize Valiliği'nden yapılan açıklamada, umre ziyaretinin ardından şehre dönen 438 kişinin sürekli kontrol altında tutulduğu ve koronavirüsle ilgili yapılan test sonuçlarının 'negatif' çıktığı belirtildi.

Umre ziyaretinin ardından Rize'ye dönen 438 kişinin sağlık durumu hakkında Rize Valiliği'nden açıklamada bulunuldu. Kişilerin evlerinde sürekli kontrol altında tutulduğu kaydedilen açıklamada, "Tüm illerimizde olduğu gibi geçen hafta itibariyle umre ziyaretinden dönen bütün vatandaşlarımız hava limanlarında gerekli tıbbi kontrol yapılarak Rize'ye intikallerine izin verilmiştir. Bahsi geçen kişiler İl Sağlık Müdürlüğümüzce evlerinde sürekli kontrol altında tutulmuştur" ifadeleri kullanıldı.

TESTLERİN TAMAMI "NEGATİF" ÇIKTI

Rize'de yeni tip koronavirüs önlemlerinin birçok ilden önce başlatıldığını belirten açıklamanın devamında "Umreden dönen kişilerden belirli aralıklarla numuneler alınmış ve yapılan testlerin tamamı 'negatif' çıkmıştır. Umrecilere karantina kararı alındıktan sonra her yerde yapılan uygulamalar ilimizde de yapılmaktadır" denildi.

Yorumlar (3)
Rizeli 11 ay önce
Ya bırakın bu işleri yalanları test yapmışlar neyin testini yaptınız. Bende rizeliyim sağlık sektöründeyim böyle bir çalışma yapıldığını görmedik
Veli 11 ay önce
Bes gün evel istanbuldan almanyaya geldik ucakla hic birimizi arastirmadilar korona icin avrupa tetbirsiz
serkan55 11 ay önce
hangi test hangi hastanede yapılmış ?
detayları vermeden.. 438 kişi negatif çıktı diyorlar..
nasıl inanacaz ?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@