banner539

banner526

banner533

banner513

Rize'de koronavirüs tedirginliği sürüyor

Rize'de koronavirüs salgını tedirginliği yaşanıyor.

Rize 22.07.2020, 13:03
Rize'de koronavirüs tedirginliği sürüyor

Rize İl Sağlık Müdürlüğü son bir haftada Korona virüs vaka sayılarının hızla artarak, virüse yakalanan vatandaş sayısının il genelinde 100 kişinin üzerine çıktığını açıklamasının ardından Rize'de vatandaşlarda panik yaşandı.

Artan Covid-19 vakaları nedeniyle boş olan Kredi Yurtlar Kurumu'na bağlı öğrenci yurtları devreye sokulurken, bu sayede testi pozitif olmasa bile belirti gösteren vatandaşların burada gözlem altında tutulduğu dile getirildi.

Rize’de yaşayan Mustafa Çelik isimli vatandaş yaşanan vaka artışlarını değerlendirerek “Ben kendimi koruyorum ama insanlar korumuyor. Devletimiz önlem alıyor ama vatandaşlarımız önlem almıyor. Maskesiz dolaşan çok vatandaşımız var. Ben kendimi koruyorum. Maske takıyorum, özellikle sosyal mesafeme çok dikkat ediyorum” derken, Rize’de esnaflık yapan Seçkin Memişoğlu ise “Sosyal mesafemize dikkat ediyoruz, maske takmaya özen gösteriyoruz. Kalabalık alanlarda bulunmamaya çalışıyoruz. Yaşlılarımızla fazla temas halinde değiliz. Kendimizi de pek düşündüğümüz ok, çoluğumuzu çocuğumuzu, yaşlılarımızı düşünüyoruz. Kimseye sebep olmak istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
OFLU TÜRK 3 ay önce
LAFTAN UYARIDAN ANLAMAYAN İNATLA KURALLARA UYMAYAN DİK KAFALI İNSANLAR.BUNLARIN YÜZÜNDEN DİĞERLERİDE ETKİLENIYOR.YAZIK SAĞLIK ÇALIŞANLARI HASTANELER ZORDA NEDEN BÖYLE YAPIYORLAR.BUNLARI ALLAHA HAVALE EDİYORUM.TOPLUMA SAYGISI OLMAYANIN KENDİNEDE OLMAZ.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@