7m


7m

hyundai

Rize'de havaalanı için taş ocağı açılmasına tepki!

Rize - Artvin Havalimanı'nda kullanılacak malzemenin alınması için bölgede taş ocakları açılmasına yönelik tepkiler sürüyor

Rize 11.07.2017, 14:26
Rize'de havaalanı için taş ocağı açılmasına tepki!
Rize'nin Pazar İlçesi Yeşilköy Köyü’nde, yaklaşık 88,5 milyon ton taş dolgu üzerine inşa edilecek olan Rize - Artvin Havalimanı'nda kullanılacak malzemenin alınması için bölgede taş ocakları açılmasına yönelik tepkiler sürüyor. Pazar ilçesinde, taşeron firmanın taş ocağında çalışmalara başlayacağını duyurması üzerine harekete geçen yöre sakinleri ile firma yetkilileri arasında tartışma çıktı; olaya jandarma ekipleri müdahale etti.

Pazar İlçesi Sivrikale Köyü yakınlarındaki kurulacak taşocakları için Rize Valiliği’nce verilen, ‘ÇED gerekli değil’ kararına karşı yöre sakinlerinin açtığı 2 ayrı davanın sonucunu beklemeden harekete geçen taşocağı şirketi, bölgede çalışma başlatacağını duyurdu. Havalimanı yapımında kullanılacak olan dolgu malzemelerinin temini için bölgede taş ocağı açılmasına tepki gösteren yöre sakinleri de, işbaşı yapılacağı bilgisi üzerine harekete geçti.

Vatandaşlar, Sivrikaya Köyü yakınında kurulacak olan taşocağının yolu üzerine çadır kurdu, 'Köyümüze, suyumuza, toprağımıza, yaşam alanlarımıza sahip çıkıyoruz' yazılı pankart açarak beklemeye başladı. Jandarma ekipleri de, vatandaşların bulunduğu alanın girişinde güvenlik önlemi aldı. Taşocaklarına tepkili olan yöre sakini bazı kadınlar ile vatandaşlar, iş makinelerinin vadiye girmesine izin vermeyeceklerini belirterek nöbet tutmak istedi. Ancak vatandaşlar, firma yetkilileri ve jandarma arasında tartışma çıktı. Kısa süreli gerginliğin ardından, tulum eşliğinde horon ve türkülerle tepkilerini dile getiren yöre sakinleri çalışmaların durdurulmasını istedi.
Rize'de havalanı için taş ocağı açılmasına tepki!
Rize'de havalanı için taş ocağı açılmasına tepki!
Rize'de havalanı için taş ocağı açılmasına tepki!

Yorumlar (4)
ERDEM 5 yıl önce
Trabon Rize arası kaç km hesaplayın.Yazık değilmi günah değilmi bu Milletin parasına Günde kaç uçak inecek kalkacak .Sen Milletin emekliliği gelmiş yaş şartı getiriyorsun bilmem ne kadar kdv ötv alıyorsun akaryakıt fiyatları gıda fiyatları et fiyatları uçmuş gitmiş sen Rizeye havaalanı yapacaksın .Bu deniz taşla doldurmayla dolarmı oarası ne kadar derin bir yer .Başka bir yatırım yapın hızlı tren gelsin Karadenizi başdan başa geçsin yada metro tarzı bir ulaşım gelsin yazık yazıkki kimse hesap sormuyor hesap vermiyor bu Millet bu kadar zengin değil.
Süleyman Özmen 5 yıl önce
Sorsan buların çoğu Sivrikaya köyünden değildir hepsi İstanbul'dan ordan burdan gelme Chp'li ve Komünist bozmalarıdır, zaten bu iki güruh amca çocuklarıdır sözde Adalet yürüyüşünde görükdüğü gibi iki kesimde yürüyüşte Komünist marşı söyledi el ele verdiler İstanbula yürüdüler, bunlar dindarların her yaptığı projeye karşıdırlar kurdukları bâtıl düzen putçuluk, ülke zenginleştiğinde otomatikman yıkılacağını iyi biliyorlar dış güçler malesef içimizdeki gevur sevicileri iyi bulup buluşturuyor projeleri en azından geciktirmek için bu mankurtları kullanıyor
şuayip türker 5 yıl önce
ERDEM ve erdem gibi bazıları deniz taş dolarmı diye yazmakta trabzon futbol sahası doldu saha oldu, rizeye bir şey yapılacak oldumu hemen ağızlarını açarlar, ne kinleri ne hıncleri varsa kusarlar limana engel olan bu tipler daha birsürü var amma saymayayım onlar biliyor. Bir zamanlar ÇAY - KUR' uda almak istediler amma güçleri yetmedi Allah böylelrine akıl versin boyunlarına takı versin. ne diyelim.
şuayip türker 5 yıl önce
süleyman özmen ağzına sağlık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@