banner491

Rize - Artvin Havalimanı 2020'de bitecek!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan açıklamalarda bulundu

Rize - Artvin Havalimanı 2020'de bitecek!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan bir dizi ziyaret kapsamında geldiği Rize’de Artvin-Rize Havalimanı inşaatında incelemelerde bulundu. 

Daha önce 2022 olarak belirlenen açılış yılının gerekli ekipmanlar 2 katına çıkartılarak 2020 yılına çekildiğini dile getiren Bakan Turhan “Bugün Rize Artvin illerimize hizmet edecek olan havaalanı inşaatının şantiyesinde incelemelerde bulunduk. Projede yetkili arkadaşlarımızdan bilgi aldık. Denize inşa edilen ikinci havaalanımız bildiğiniz gibi. Bu havaalanının maliyeti yaklaşık 2 milyar Türk Lirası. Havaalanını 2020 yılının sonunda hizmete açmak için ekiplerimizle tüm gayretimizle çalışıyoruz. Sözleşmeye göre 2022 fakat gerekli tedbirler alınarak, ekip ekipman makine çalışan sayısı arttırılarak 2020 sonunda bu projeyi hizmete açacağız. Bunlar bölgemiz için, insanımız için ihtiyaç olan ulaşım alt yapısı. Bu bölgede gelişen turizmin alt yapısı” dedi. 

"Yeni İstanbul Havalimanı ile ilgili çıkan yalan yanlış haberlere itibar etmeyin" 
Yeni hizmete açılan İstanbul Havaalanı ile ilgili çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını, çıkan haberlere ise itibar edilmemesi gerektiğini dile getiren Turhan “Biliyorsunuz Türkiye’nin en büyük havaalanını da İstanbul’da yaptık, 42 ay gibi bir sürede hizmete açtık. Bu projeler tabi ki birilerinin gözünü kamaştırıyor, bazıları bu itibarlı projeleri yıpratmak için yakıştırmalar, açıklamalar yapıyorlar. Bunlara itibar etmemek lazım. Biz verdiğimiz sözü yerine zamanında getirmek için gerekli her tedbirleri alarak çalışırız ve yerine getiririz. Bu manada bazı gözde projelerimizi yıpratmak için yapılan yanlış açıklamalarla kimseyi inandıramazlar. İstanbul havaalanımız ile ilgili bazı haberler gündeme düşebilir, bunlara itibar etmeyin. Bunlar bu ülkenin gücünün, kredisinin, istikrarının sonucu kamu kaynağı kullanılmadan yapılan v ülkeye kazandırılan hizmetlerdir. Bu hizmetlerin bedeli millete yüklenecek gibi bazı safsata haberler gündeme gelebilir, bunlara itibar edilmesin. Bu havaalanı bir özel yatırımcı şirket tarafından yapılmış, işletmeye açılmış ve her yıl devlete de 822 milyon Euro kira ödemesi yapılacak olan bir yap işlet devret modelidir. Ayrıca özellikle yurt dışı yolcular sözleşmesinde belirtilen sayını üzerine çıkılması durumunda da gelir paylaşımı söz konusudur” ifadelerini kullandı. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
takım taraftarı
takım taraftarı - 11 ay Önce

Efendim hükümette dört dane trabzonlu bakan varmış. Bundan bize ne isterse on dane olsun bunların bir danesinin Trabzona zerre kadar faydası mı var. Hani trabzon havalimanı ikinci pisti daha doğru su bir dane bile pisti yok. Bakan bey emri yukaridan almış 2020 ye bitecek 2 milyar tl. Bundan sonra yolcular ya rize yada ordu giresun havalimanlarina yönlendirilir. Yıllardır trabzon cezalandırılıyor hiçbir yatırım yok. Trabzon havalimanına yeni pist on yıldan fazladir konuşuluyor ama en ufak faaliyet yok.

GurbetciReis
GurbetciReis - 11 ay Önce

Rahmetli Erbakan´in yolundan gitmediginiz belli. olmaz böyle.

Gokhan61
Gokhan61 - 11 ay Önce

Ne olacak

Rizeli
Rizeli - 11 ay Önce

45 dk uzaklikta havalimani varken bunca parayi oraya akitacamiza samsun ordu giresun trabzon rize artvin demiryolu yapsaydikta karadeniz bir birine daha cok kenetlenmezmiydi daha guclu daha potansiyelli bir karadeniz bolgesi olmazmiydi yazik vAllahi yok trabzonda var bizde de olsun rizede var bizde de olsun mantigi ise yaramaz bolgesel dusunmek gerek saygilar

Can
Can - 11 ay Önce

Hayat pahalılığı almış gidiyor insanlar depresyonda hergün cinayet .bunların derdi yandaş mütahitleri zengin etmek avanta yemek.tek eksiğimiz hava limanıydı.naylon pışet dedin çevre kirliliği daha foğal gazı bitiremedin en büyük kirlilik o .Allah sizi bildiği gibi yapsın

burak kutay
burak kutay - 11 ay Önce

havaalanını yerinde görüm karadenizin en güzel havalimanı burası olacak

ÇAĞRIBEKAR
ÇAĞRIBEKAR @burak kutay - 11 ay Önce

GÜZELLİK KARIN DOYURMUYOR.!!!!

Mehmet aydın
Mehmet aydın - 11 ay Önce

Birazda trabzonla ilgilenseniz sayın bakan..bizim havalimanı ne olacak..

Gurbetçi
Gurbetçi - 11 ay Önce

Yapilacak olan havalimanı trabzon havalimanına bir saat mesafede.gecen yıla rağmen trabzon havalimanının yolcu sayısı azaldı .gerek varmı bu kadar harcamaya. bu harcamalar vatandaşın sırtına bindiriliyor. Bacası tütmeyen sanayi havalimanı. Memlekete üretim lazım . Havalimani yapan devlet fabrika neden yapmıyor.


SIRADAKİ HABER

banner441