"Maskeli biri gelirse koronavirüsü hatırlıyoruz"

Rize'nin Petran Yaylası'nda yaşayanlar koronavirüsten uzakta, doğada vakit geçiriyor.

Rize 30.04.2021, 16:25
"Maskeli biri gelirse koronavirüsü hatırlıyoruz"

 RİZE’de, 17 günlük 'tam kapanma' öncesi yaylalara çıkanlar, doğanın içerisinde izole oluyor. İkizdere ilçesinde koronavirüs vakası görülmeyen Petran Yaylası'nda ise yaz-kış yaşayanlar,  bağ ve bahçe işleri ile vakit geçiriyor. Yöre halkı, maskeli birileri geldiğinde unuttukları koronavirüsü hatırladıklarını söylüyor. 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan 17 günlük 'tam kapanma' kararının ardından Rize’de kentten kırsala çıkışlar başladı. Kırsal mahallelerde ve yaylalarda evleri olanlar, doğanın içerisinde izole oluyor, bağ ve bahçe işleri yaparak vakit geçiriyor. İkizdere ilçesinde doğal güzelliği ile öne çıkan ve koronavirüs vakası görülmeyen Petran Yaylası'ndaki ahşap evlerinde kalanlar, komşuları ile temas sağlamadan temiz havasının keyfini çıkarıyor. Yaz kış yaylada yaşayanlar, kısıtlamadan etkilenmiyor, arazide çalışmayı sürdürüyor.   

"Maskeli biri gelirse koronavirüsü hatırlıyoruz"

'MASKELİ BİRİ GELİRSE KORONAVİRÜSÜ HATIRLIYORUZ'


Fatma Havuz kapanma döneminin kendilerini etkilemediğini belirterek "Sabah kalkıyoruz hayvanlarımızla uğraşıyoruz, sonra bağ bahçe işleri yapıyoruz. Bu güzel havanın keyfini çıkartıyoruz. Koronayı düşünmüyoruz. Dışarıdan gelenler olursa da yanlarına gitmiyoruz" dedi.

"Maskeli biri gelirse koronavirüsü hatırlıyoruz"

Ayşe Kahraman ise "Televizyonlarda marketlerdeki kalabalıkları görüyorum üzülüyorum. Köylere gelsinler, inek bakar tavuk kışlarlar, doğa ile buluşup zaman geçirirler. Burada her şey doğal. Dışarıdan gelen olursa yüzünde maske gördüğümüzde unuttuğumuz koronavirüsü hatırlıyoruz" diye konuştu. 

Hızır Kahraman da "Hayvanlarla uğraşarak zaman geçiriyoruz. Yeni gelenler olursa uzaktan 'hoşgeldin' deriz yanlarına yaklaşmayız. Bahar geldi, doğa yeşerdi. Şimdi köyler çok keyifli, Biz de bağ bahçe işlerinde uğraşıyoruz zaman geçiriyoruz" dedi.

"Maskeli biri gelirse koronavirüsü hatırlıyoruz"Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
Bilenbiri 5 ay önce
Bayramda etrafı rakı bira şişesinden geçilmez ...!
Dursun 5 ay önce
Hayatımda alkol kullanmadım. Ama sana ne milletin içkisinden birader? Para onun mide onun seni ne ilgilendirir. Dinen yasak olduğu için mi. E kuranda ayet var senin dinin sana benim dinim bana. Burası şeriat ülkesi değil ki 1400 yıl öncenin kanunları modern Türkiye cumhuriyeti devleti için kıstas değil.
Vatandaş 5 ay önce
Araplar atıyordur. Yavvv bu Araplar çok pis millet yavvvv !!!!
Mantıklı 5 ay önce
Yorumlarını okuyorum, sürekli, hep başkaları suçlu, İktidar zemzem suyu ile yıkanmış sanki !!İçki konusunda, evet Ramazan’da içki tamamen yasaklansın. 1 ay boyunca içki içmesinler. Ölecek değiller ya !! Fakat diğer konularda, sana katılmıyorum !!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@