"Kadın futbol takımına destek olmak haramdır" iddiası davalık oldu!

Özür diledi ama kurtaramadı, Çaykur dava açtı

Rize 10.04.2018, 17:57 10.04.2018, 18:09
Çay-kur, tele-kulis adlı spor programında yapılan açıklamalar nedeniyle Kaçkar Tv ve Program yapımcısı Alaattin Onay’a dava açtı.  

Uydu üzerinden yayın yapan Rize merkezli Kaçkar tv’nin ilgiyle izlenen Tele-Kulis adlı spor programında Yeşilçay Bayan Futbol Takımı Başkanı İdris Ocak’a atfen yapılan açıklama nedeniyle Çay-Kur, Kaçkar Tv ve Program yapımcısı ve sunucusu Alaattin Onay’ı dava etti.  

Geçtiğimiz haftalarda Kaçkar Tv ‘de yayınlanan Tele-Kulis programında  Program yapımcısı ve sunucusu ,aynı zamanda Rize Yeşilçay Bayan Futbol kulübünün ikinci başkanı olan Alaattin Onay, maddi zorluk içerisinde olan kulüplerine reklam desteği sağlanması için  kulüp başkanı İdris Ocak’ın Çay-kur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu’nu ziyaret ettiğini, İmdat Sütlüoğlu’nun “Kadın Futbol Takımına maddi destek vermenin günah olduğunu” belirterek taleplerini geri çevirdiğini öne sürmüştü. 

Bu iddia üzerine  Çay-kur Genel Müdürlüğü bir yazılı açıklama yaparak iddiayı yalanlamış, Çay-kurun yaptığı basın açıklamasının ardından kameralar karşısına geçen  Rize Yeşilçay Kulüp başkanı İdris Ocak ise  Alaattin Onay’ın açıklamalarını doğrulayarak, Çay-kur Genel müdürü İmdat Sütlüoğlu’nun bu ifadeleri kullandığını tekrarlamıştı. 

Ancak aradan bir gün geçtikten sonra bir başka basın kuruluşuna yeni bir açıklama yapan İdris Ocak bu kez, kendi iddiasını yalanlayarak, Çay-kur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu’nun bu ifadeleri kullanmadığını, tüm hatanın kendisine ait olduğunu belirterek kamuoyundan ve Çay-kur genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu’ndan özür dilemişti.
Yorumlar (4)
Berk 3 yıl önce
Entelektüel birikimi , izan seviyesi yüksek, dini bilgisi olan biri olarak hatta hukukçu olarak adama katılıyorum. Ama günümüz Türkiye'si bu gerçeği kabul edemeyecek kadar cahil müslümanlarla dolu maalesef. Allah ıslah etsin. Saygılarımla.
Cem 3 yıl önce
Harama destek vermek haramdır elbet. Ama maalesef bugün harama haram diyemeyen Müslümanlarla dolu etraf.
osman 3 yıl önce
erkek göbeğini açarak denize girecek, kadın da çarşafa sarılı güneş görmeden yaşayacak ha? kadına sadece cinsel açıdan bakarak onu adeta dünyada hapseden zihniyetin adı gericiliktir.
tarık 3 yıl önce
haramilere desdek vermek ,peşinden gitmek,övmek nedir, dinimizce
ondan bahset

Gelişmelerden Haberdar Olun

@