7m


7m

hyundai

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Uzungöl ve Ayder açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize ziyaretinde Ayder Yaylası ve Uzungöl ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Rize 07.08.2017, 17:48 07.08.2017, 18:01
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Uzungöl ve Ayder açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rize'de il Danışma Meclisi Toplantısımda Ayder Yaylası ve Uzungöl ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.
 

Erdoğan, "Şu andaki Ayder, bizim temsilimiz olamaz. Allah'ın bize verdiği Ayder bambaşka, biz Ayder'i kirlettik, rezil ettik. Burayı İnşallah devlet olarak da özellikle duracağız. Ayder'i kentsel dönüşüm ile hakikaten şanına yakışır hale getireceğiz. İçişleri Bakanımız ile Uzungöl'ü görüştük. Aynı değişim dönüşümü Uzungöl'de yapmamız lazım. Bunlar çekim alanı.  Otel olayına girmeleri halinde Rize rahatlayacak. Anlık kazançlar uğruna güzelliklerimizin tahribine asla müsaade etmemeliyiz." dedi.


Yorumlar (8)
abdi abi 5 yıl önce
acaba hangi yıllarda kim kirletmiş..?
ercan 5 yıl önce
Sn Başkan doğru söylüyor da millet hala harıl harıl kaçak ve BETON ev yapmaya devam ediyor. Yaylalar talan ki ne talan. Elektrik te çekiyorlar belki abonelikleri bile verilecek. Köyler zaten çoktaaan mevta.. Bu işe kim dur diyecek?
Tuba yazıcı 5 yıl önce
Sayın cumhurbaşkanım bir de yaylalardaki rezilliği görse ne yapar acaba. İşin başındayken bu kıyıma engel olunmalı.
GUNAYDIN 5 yıl önce
ZARARIN NERESINDEN DONERSEN KARDIR
Takim Taraftari 5 yıl önce
Adam ayder yapacağız diyor Uzungöl yapılmalı diyor biz anlatik anlayacağımizi zaten trabzon olunca sürünmeye ver rize ve başka yerler olunca hemen yap örnekler cok şehir hastanesi kentsel dönüşüm havalimanı saymakla bitmez trabzona bir mega proje yok
misafir 5 yıl önce
Sayın cumhurbaşkanım çok haklı.Gereken tedbirler alınsa ve o ranta izin verilmese bu rezalet yaşanmazdı.Ama biz inanıyoruz Reisimiz bu işede el atacak ve düzeltecektir.Yahu kardeşim bu memlekette her şeyi Reisin mi düzeltmesi lazım?iNSANLARDA AZ BİRAZ BİLİNÇ OLACAK.
Vatandaş 5 yıl önce
İnşaAllah... tepkiden dolayı değildir bu karar... anlayana...
türker 5 yıl önce
Bir zamanlar yaylalara yol projesi ile birbirine bağlanması gündeme gelince yer yerinden oynadı ağaç katliamı olacak diye, herkes kendini yırttı, bunun nedeni şimdi daha iyi anlaşılıyor, belki birkaç ağaç kesilirdi amma oralarda yapılan kaçak yapılanma görülür ona göre önlem alınırdı amma yollar kesildi bir sürü şey yapıldı mesele oralarda yapılan uygunsüz işlermiş vesselam.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@